Reklama

Autobus Tarnopol Poznań: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Poznań ↔ Tarnopol
Przewoźnik Leon Pol Trans
od 143,83* PLN
od 16h 05min
Przewoźnik Perzhylo Yu.T.
od 143,83* PLN
od 17h 20min
Przewoźnik Intercars Polska
od 144,92* PLN
od 12h 55min

Autobus Poznań Tarnopol Ceny

Autobus i autokar z Poznania do Tarnopola

Jeśli jesteś zwolennikiem ciekawych wycieczek, to skorzystaj z naszej oferty i odwiedź ciekawe miasta w sąsiadujących ze sobą krajach. Nie trać czasu i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Poznań – Tarnopol. Pierwsze z miast usytuowane jest w Polsce, pełniąc zaszczytną rolę stolicy Wielkopolski. Słynie ono z długiej historii i pięknych zabytków znajdujących się m.in. na Ostrowie Tumskim. Tarnopol to z kolei ukraińskie miasto o polskich korzeniach, które zachwyci Cię niepowtarzalną atmosferą. Choć Twoja podróż nie będzie krótka, to przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu będą jej dodatkowymi atutami.

Poznań to historyczna stolica Polski i jedno z najstarszych miast w kraju. Już w wieku X istniał tu gród piastowski, który odegrał znaczącą rolę w nowo powstającym państwie. Sąsiadujące z nim wzgórze, zwane dzisiaj Ostrowem Tumskim było bowiem prawdopodobnym miejscem chrztu Mieszka I, a pierwsza polska katedra za jaką uznaje się Bazylikę Archikatedralną św. Piotra i św. Pawła stała się siedzibą pierwszego biskupa Polski – Jordana. Przywilej lokacyjny uzyskał Poznań w roku 1253, a kilkanaście lat później usytuowany na Wzgórzu Przemysła zamek książęcy stał się siedzibą króla Polski Przemysła II. Warto więc po przybyciu do miasta i opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udać się na spacer jego ulicami w poszukiwaniu najdawniejszych dziejów. Znajdziesz je m.in. na poznańskim Starym Rynku, który jest sercem tutejszego Starego Miasta. Jego główną budowlą jest wspaniały, renesansowy Ratusz, na wieży którego każdego dnia o godzinie 12 pojawiają się słynne trykające koziołki. To jedynie kilka spośród wielu atrakcji Poznania więc nie zwlekaj, kup przewodnik i przybywaj! Pamiętaj również, iż zaledwie kilka minut dzieli Cię stąd od pięknego Gniezna!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Tarnopolem a Poznaniem.

Tarnopol to 220-tysięczne miasto usytuowane w zachodniej części Ukrainy, nad rzeką Seret. Stanowi ono doskonałą bazę wypadową do wizyty w nieopodal położonym Krzemieńcu Wołyńskim ze słynnym Liceum Krzemienieckim, którego wychowankiem był m.in. Juliusz Słowacki. Warto jednak na nieco dłużej zatrzymać się w samym Tarnopolu, gdyż jego ciekawa historia zachęca do odbycia spaceru ulicami miasta. Tarnopol został założony jaki miasto i twierdza w roku 1540 przez hetmana wielkiego koronnego Jana Amora Tarnowskiego. Do czasu I rozbioru Polski należał do Korony Królestwa Polskiego, stając się w kolejnych latach własnością m.in. monarchii Habsburgów, Imperium Rosyjskiego, a następnie Cesarstwa Austrii. Pamiątką tych najdawniejszych dziejów miasta jest piękny Zamek w Tarnopolu, który wzniesiony został jeszcze przez założyciela miasta. Choć od tamtego czasu uległ licznym przebudowom to zasługuje na szczególną uwagę. Tarnopol to także: Kościół Dominikanów pod wezwaniem Świętych Dominika, Wincentego z Ferrary i Jacka Odrowąża, Cerkiew Podwyższenia Krzyża Świętego i Cerkiew Narodzenia Pańskiego. Nie zwlekaj więc i już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w stronę miasta. Tarnopol serdecznie zaprasza!

Autobus: Poznań → Tarnopol
05 mar 14:35
Poznań
06 mar 06:40
Tarnopol
z: Leon Pol Trans
od 143,83* PLN
05 mar 16:30
Poznań przez Solna, Polska
06 mar 04:40
Tarnopol
z: BlaBlaCar
od 75,00* PLN
05 mar 22:00
Poznań
06 mar 14:30
Tarnopol
z: East West Eurolines
od 160,00* PLN
06 mar 22:00
Poznań
07 mar 14:30
Tarnopol
z: East West Eurolines
od 160,00* PLN
07 mar 10:00
Poznań przez Solna, Polska
07 mar 22:00
Tarnopol
z: BlaBlaCar
od 91,00* PLN
Autobus: Tarnopol → Poznań
05 mar 17:00
Tarnopol
06 mar 05:55
Poznań
z: Intercars Polska
od 144,92* PLN
06 mar 17:00
Tarnopol
07 mar 05:55
Poznań
z: Intercars Polska
od 144,92* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×