Reklama

Autobus Tarnopol Opole: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Opole ↔ Tarnopol
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Opole ↔ Tarnopol. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Opola do Tarnopola

Jeśli pragniesz odbyć interesującą wycieczkę, to wybierz się razem z nami w podróż autobusem dalekobieżnym, przemierzającym trasę Opole – Tarnopol. Nie trać czasu i już teraz dokonaj rezerwacji biletu. Opole zachwyci Cię malowniczym usytuowaniem, niepowtarzalną atmosferą i pięknymi zabytkami. Tarnopol z kolei zachwyci Cię długą i ciekawą historią, której pozostałością jest m.in. zabytkowy zamek wzniesiony przez założyciela miasta. Pomimo sporej odległości, podróż pomiędzy Opolem, a Tarnopolem przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu, będą jej dodatkowymi atutami. Ruszaj w drogę.

Opole to 130-tysięczna stolica województwa opolskiego, obejmującego swym zasięgiem południowo – zachodnią część Polski. Miasto usytuowane jest na Nizinie Śląskiej, nad rzeką Odrą, tworzącą tu liczne wysepki i kanały. Jednym z nich jest Kanał Młynówka, zwany również Opolską Wenecją. Jego cechą charakterystyczną są liczne mosty i kładki, wśród których do najciekawszych należą: most katedralny i most groszowy. Choć Opole to miasto o długiej historii i wielu wspaniałych zabytkach, to jego symbolem jest Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, odbywający się tutaj nieprzerwanie od 1963 roku. Na scenie słynnego Amfiteatru opolskiego występowały takie sławy jak: Ewa Demarczyk, Anna German, czy Violetta Villas. Gdy obejrzysz już słynną opolską scenę udaj się w stronę tutejszego Rynku, którego głównym obiektem jest piękny Ratusz, którego architektura przypomina florencki pałac Vecchio. To jedynie namiastka opolskich atrakcji, więc zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na zwiedzanie Opola. Rozważ również wycieczkę do pobliskiego Wrocławia lub Katowic. Przekonasz się, że warto!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Tarnopolem a Opolem.

Tarnopol to wschodnio-ukraińskie miasto położone nad rzeką Seret. Liczy ono 220 tysięcy mieszkańców i jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i naukowym kraju. To również duży węzeł komunikacyjny z przebiegającymi w pobliżu drogami do Lwowa i Iwano-Frankiwska. Tarnopol jest miastem wartym bliższego poznania. Jego założycielem w roku 1540 był hetman wielki koronny - Jan Amor Tarnowski. Zaledwie po ośmiu latach od tego wydarzenia król Zygmunt I Stary nadał Tarnopolowi prawa miejskie. Miasto należało wówczas do Korony Królestwa Polskiego. W kolejnych latach wielokrotnie zmieniało ono zarówno swych właścicieli, jak i przynależność państwową. Ostatecznie w roku 1991 stało się częścią niepodległej Ukrainy. Gdy znajdziesz się już w Tarnopolu i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego udaj się na jego zwiedzanie. Wartymi obejrzenia są tutaj m.in. Zamek wzniesiony przez samego założyciela miasta, Kościół Dominikanów pod wezwaniem Świętych Dominika, Wincentego z Ferrary i Jacka Odrowąża i wiele innych obiektów. Kup przewodnik i przybywaj! Tarnopol serdecznie zaprasza!

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×