Reklama

Autobus Poznań Kalisz: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kalisz ↔ Poznań
Przewoźnik Telesfor
od 25,00* PLN
od 01h 55min
Przewoźnik Pol Regio
od 25,60* PLN
od 02h 10min

Autobus Kalisz Poznań Ceny

Autobus i autokar z Kalisza do Poznania

Jeśli pragniesz odwiedzić największe miasta województwa wielkopolskiego, to nie możesz przepuścić tej okazji. Już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Kalisz - Poznań. Kalisz to urocze miasto, malowniczo położone w dolinie rzeki Prosny, oferujące turystom wspaniałe zabytki. Poznań to stolica województwa wielkopolskiego, słynąca z renesansowego Ratusza i jego koziołków. Oba miasta skradną Twoje serce. Ta podróż nie będzie nudna. Przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu wprawią Cię już na początku w doskonały nastrój. Ruszaj w drogę!

Kalisz to miasto w dolinie Prosny, usytuowane na Wysoczyźnie Kaliskiej, w środkowo-zachodniej Polsce. Miasto leży w granicach województwa wielkopolskiego i jest jego drugim co do wielkości ośrodkiem. Kalisz to miasto o bogatej i ciekawej historii. Gdy przybędziesz do Kalisza i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego udaj się na spacer po mieście. Zwiedzanie Kalisza rozpocznij od Rynku Głównego, który został wytyczony w wieku XIII, podczas lokacji miasta na prawie średzkim. Na płycie Rynku lub w jego sąsiedztwie znajdziesz najciekawsze obiekty Kalisza. Są to m.in. Ratusz, który został wzniesiony w latach 1920-1924, Katedra św. Mikołaja Biskupa, która powstała dzięki staraniom Bolesława Pobożnego w wieku XIII oraz Kościół św. Stanisława Biskupa Męczennika. Do innych obiektów wartych zobaczenia w Kaliszu należą ponadto, Bazylika kolegiacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz prawosławna cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Gdy poczujesz się nieco znużony i zapragniesz odpocząć, najlepiej uczynić to w Parku Miejskim, który powstał u schyłku XVIII wieku. Jest to piękny park w stylu angielskim. To tylko kilka z licznych propozycji, oferowanych przez Kalisz. Kup przewodnik i przybywaj!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Poznaniem a Kaliszem.

Poznań to miasto nad Wartą, na Pojezierzu Wielkopolskim. Jest usytuowane w zachodniej Polsce i leży w granicach województwa wielkopolskiego. Jest jego stolicą, największym miastem i głównym ośrodkiem gospodarczym, edukacyjnym i kulturalnym. Gdy znajdziesz się już w Poznaniu i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, koniecznie udaj się na spacer po tym pięknym mieście. Swoje pierwsze kroki skieruj na Stary Rynek, gdzie znajduje się perełka architektury renesansu, czyli wspaniały Ratusz ze słynnymi trykającymi koziołkami. Jeśli dopisze Ci szczęście i znajdziesz się na Rynku w samo południe, to będziesz miał okazję usłyszeć hejnał, rozbrzmiewający z wieży ratusza. Innymi obiektami wartymi zobaczenia są również domki budnicze, czyli wąskie kamieniczki, usytuowane na południe od Ratusza oraz Waga Miejska, będąca kamienicą na Starym Rynku, której pierwotnym przeznaczeniem była siedziba ważnika. Poznań to również najmłodszy w Europie Pałac Cesarski, Bazylika Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny oraz wiele innych zabytków, których nie sposób tutaj wymienić. Kup przewodnik i przybywaj do Poznania.

Autobus: Kalisz → Poznań
20 kwi 09:41
Kalisz
20 kwi 11:51
Poznań
z: Pol Regio
od 25,60* PLN
20 kwi 21:00
Kalisz
20 kwi 23:10
Poznań
z: BlaBlaCar
od 13,00* PLN
21 kwi 09:41
Kalisz
21 kwi 11:51
Poznań
z: Pol Regio
od 25,60* PLN
Autobus: Poznań → Kalisz
20 kwi 11:10
Poznań przez Plewiska
20 kwi 13:00
Kalisz
z: BlaBlaCar
od 17,00* PLN
20 kwi 11:10
Poznań przez Plewiska
20 kwi 13:00
Kalisz
z: BlaBlaCar
od 17,00* PLN
20 kwi 14:25
Poznań
20 kwi 16:28
Kalisz
z: Pol Regio
od 25,60* PLN
22 kwi 21:15
Poznań
22 kwi 23:10
Kalisz
z: Telesfor
od 25,00* PLN
23 kwi 09:00
Poznań przez Solna, Polska
23 kwi 11:10
Kalisz
z: BlaBlaCar
od 13,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Poznań → Kalisz
Popularne połączenia z przesiadką  Kalisz → Poznań

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×