Reklama

Autobus Poznań: Rozkład jazdy PKS

Połączenia autobusowe Autobus Poznań
Ciekawe połączenia autobusowe
Autobus ŁódźPoznań
od 12,87 zł
od 01h 40min
z FlixBus, BP Tour, Pol Regio, BlaBlaCar, PKS Szczecin, PKP Intercity, Voyager Transport
Autobus LwówPoznań
od 71,24 zł
od 08h 20min
z AGAT, Busfor, Voyager, FlixBus, EuroClub, Ecolines, SOP-Trans, BlaBlaCar, Modultrans, FOP Ostapa, Ideal Travel, Distribusion, Stetsyk Taras, euroticket.pl, Lys-Auto-Trans, Denisivka-Plyus, Intercars Polska, Biuro Podróży Pai, East West Eurolines, Prykarpatskyi Express, Mizhnarodni linii perevezennia
Autobus KijówPoznań
od 81,68 zł
od 02h 00min
z LOT, AGAT, Busfor, Voyager, Ryanair, FlixBus, Shabliy, Ecolines, EuroClub, BlaBlaCar, Infobus.eu, Ternvoyazh, Autoexpres, Avtotranzit, Naszbus.com, Distribusion, euroticket.pl, Kaczyński Bus, Mustang Trans, Leon Pol Trans, VasilkivTransAvto, East West Eurolines, Volodymyr Volynske ATP 10707
Autobus KatowicePoznań
od 29,99 zł
od 03h 56min
z AGAT, Neobus, FlixBus, BlaBlaCar, Leo Express, PKP Intercity, Voyager Transport
Autobus BerlinPoznań
od 21,45 zł
od 02h 28min
z FlixBus, BlaBlaCar, Deutsche Bahn, IC Bus (DB AG), Berlin Express
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Autobusy i autokary w Poznaniu

Poznań swego czasu był również stolicą Polski i dziś jest również ważnym gospodarczym ośrodkiem kraju. Z prawie 550.000 mieszkańców znajduje się na piątym miejscu największych miast w Polsce i stanowi najważniejszy węzeł transportowy między Warszawą i Berlinem. Poznań z tego względu jest również bardzo dobrze osiągalny liniami długodystansowych autobusów, a więc kiedy chcą Państwo wybrać się dalekobieżnym autobusem do Poznania, mogą to uczynić z wielu europejskich miast. Przykładowo można to zrobić autokarem z Kolonii, Pragi, Rygi, Strassburga, a także długodystanowymi autobusami z Saarbrücken.

Poznań oferuje swoim mieszkańcom i gościom także dużo korzystnych połączeń autobusowych transportu zbiorowego. Poznańska sieć linii autobusowych składa się z 56 linii autobusowych dziennych oraz 21 linii nocnych. Mogą Państwo podczas przejażdżki autobusowej mała wycieczkę krajoznawczą zrobić. Dodatkowo poza autobusami można skorzystać jeszcze z 18 linii tramwajowych. Odpowiedzialne za płynny przepływ jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Gdy chcą Państwo podróżować autobusem do Poznania to wszystkie linie długodystansowych autobusów docierają na poznański dworzec główny, a stamtąd wystarczy przesiąść się do jednego z autobusów lub tramwajów.

Połączenie autobusowe i linie autokarowe z Poznania

Poznań to miasto z wieloma historiami i atmosferą. Niech rozpoczną Państwo wycieczkę po przyjeździe dalekobieżnym autobusem od dawnego ratusza na historycznym Starym Mieście, następnie należy kierować się przez StaryRynek do imponującej katedry, która znajduje się na Ostrowie Tumskim.Do budowli, które koniecznie trzeba zobaczyć w Poznaniu, zalicza się dawny Zamek Cesarski, który został wzniesiony na zlecenie kanclerza Wilhelma II pomiędzy 1905 i 1913.

Obecnie poznański zamek to ratusz, ale mogą Państwo po swojej podróży autobusowej zwiedzić cesarski tron i bogato zdobioną klatkę schodową. Warte zobaczenia są również kościół św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu, jak i wielkopolskie zamki w Gołuchowie, Śmiełowie i Rogalinie, które odegrały ważną rolę w historii Poznania.


Możliwe połączenia autobusowe

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×