Koronawirus (COVID-19): To, co musisz wiedzieć, podczas podróży
BlaBlaCar
Kanały na YouTube o podróżach.

Oto kolejna część naszego cyklu dla fanów podróży, którzy tymczasowo utknęli w domach na koronawirusowej kwarantannie. Zobaczcie rewelacyjne zdjęcia na Lost LeBlanc, przyjrzyjcie się niepowtarzalnym ludziom na Globstory, na nowo pokochajcie swój rower dzięki Kołem się toczy i sprawdźcie co w Nowym Jorku znaczy słowo “luksus” u Ericka Conovera. Zaciekawieni?

Ile jest kanałów na YouTube poświęconych podróżom? Nie wiemy dokładnie, ale na pewno bardzo dużo. Dla Was wyselekcjonowaliśmy najciekawsze polskie i anglojęzyczne propozycje. Niektórzy z youtuberów relacjonują wpływ obecnej epidemii na ich podróże, więc jeśli Wam także wirus z Wuhan pokrzyżował plany, będziecie mogli się z nimi utożsamić. To, co łączy wszystkie te kanały to historie osób, które z pasji postanowiły zrobić sposób na życie. Oto nasza subiektywna lista.

Podcasty o podróżowaniu. Idealne na kwarantannę

Jak podróżować podczas pandemii? Palcem po mapie albo słuchając podcastów! Wszystko jasne? Rozwialiśmy Wasze wątpliwości? To życzymy Wam miłej wycieczki! Bon Voyage!

Oto nasza subiektywna lista najciekawszych podcastów, która przeniesie Was w najdalsze zakątki globu wprost z Waszej kanapy. Bo chyba nie ma wątpliwości co do tego, że podczas tych podróży #zostajeciewdomu. Wybierając podcasty, skupiliśmy się przede wszystkim na tych, które cały czas są aktywne, dzięki temu dostaniecie garść najświeższych wiadomości od osób, które podróżami zajmują się zawodowo, ale i od takich, które podróżują amatorsko, na koszt własny. Nie ograniczyliśmy się tylko do polskich produkcji, ale postanowiliśmy też zaproponować Wam kilka anglojęzycznych pozycji. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie dostarczy Wam inspiracji, wiedzy i rozrywki. No to w drogę!

Koronawirus w Europie. Co z podróżami?

Wirus z Wuhan jest już we Włoszech. Mimo to turyści nadal mogą praktycznie swobodnie podróżować, zwłaszcza koleją czy autobusami dalekobieżnymi. Co prawda Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do północnych Włoch, ale zdecydowana większość środków transportu nadal funkcjonuje normalnie. Do podróżnych należy decyzja, czy zaplanowaną podróż odbyć czy z niej zrezygnować.

Jak znaleźć pracę we Włoszech?

Zastanawiacie się nad przeprowadzką do Włoch w celach zarobkowych? Jeśli tak, to dobrze trafiliście, bo postanowiliśmy sprawdzić, czy do pracy we Włoszech można jechać w ciemno, czy jednak warto się nieco przygotować. Na co możecie liczyć, nie znając języka? I jak sprawdzać wiarygodność pracodawców? Jesteście ciekawi?Z perspektywy mieszkańca Polski, w której zimy dają w kość, jesień się dłuży i smaga deszczem, a wino wciąż jest za drogie, Włochy jawią się jako ziemia obiecana. Ciepło, pięknie i pysznie. Czyż nie cudownie byłoby się tam przeprowadzić? Taki właśnie pomysł miało już ponad pięć milionów cudzoziemców, którzy wybrali Włochy jako miejsce do życia. Jak podaje Istat - Istituto Nacionale di Statistica najwięcej wśród nich jest obywateli Rumunii, Albanii, Maroka, Chin i Filipin. Naszych rodaków jest w Italii około 100 tys. Co ciekawe, wielu Włochów nie podziela takiego entuzjazmu i opuszcza swój kraj w poszukiwaniu lepszych perspektyw zawodowych, najwięcej osób wyjeżdża do Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Narty w weekend nawet znad morza

Wyjazd na narty dla mieszkańców północnej i centralnej Polski stanowi nie lada wyzwanie. Eksperci z Busradar.pl sprawdzili, w które góry najszybciej można dojechać z miast znacznie od nich oddalonych i jak zaplanować wyjazd na narty mając do dyspozycji tylko weekend. By zyskać więcej czasu na śnieżne szaleństwa warto wystartować w podróż już w piątek po pracy. Nocne połączenia umożliwiają wypad na dwa dni na narty nawet z drugiego końca kraju.

Polska posiada wiele pasm górskich, ciągną się one niemal wzdłuż całej południowej granicy i oferują świetne warunki narciarskie. To oznacza, że da się znaleźć takie miejsce na polskiej mapie gór, w które dojedziemy nocnym pociągiem lub autobusem z miast położonych nawet nad morzem. Mieszkańcy ze wschodu kraju mogą udać się w Góry Świętokrzyskie a zachodu w Karkonosze. Niestety, ze względu na zmianę klimatu, śnieg, ten prawdziwy lub sztuczny, znajdziemy obecnie tylko w górach - wyjaśnia Petr Susen z Head of Operations w Busradar.pl, wyszukiwarce połączeń autokarowych i kolejowych

Który kierunek obrać, by zdążyć wrócić na poniedziałek do pracy?

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×