Koronawirus (COVID-19): To, co musisz wiedzieć, podczas podróży
BlaBlaCar
Czy można wyjechać za granicę?

15 czerwca większość krajów Unii Europejskiej otworzyła swoje granice i zrezygnowała z obowiązkowej kwarantanny dla przybywających turystów. Jednak nie we wszystkich krajach obowiązują takie same zasady. Na jakie ograniczenia muszą być przygotowani Polacy? Sprawdzamy najpopularniejsze kierunki.

Za obostrzenia sanitarne zapłacą pasażerowie.

1 czerwca zostanie przywrócona regularna działalność dworca autobusowego Warszawa Zachodnia - jednego z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce. Kolejni przewoźnicy decydują się na wznowienie działalności, mimo ograniczeń wynikających z obostrzeń sanitarnych. Na co muszą przygotować się pasażerowie?

1000+ Bon turystyczny na wakacje

500 plus na wakacje

Aktualizacja 8.06.2020

Rząd zapowiadał plan wprowadzenia programu 1000+ mającego na celu wsparcie polskiej turystyki. Jednak podczas sobotniego spotkania z wyborcami prezydent Andrzej Duda poinformował, że planowany program nie dojdzie do skutku, a w jego miejsce pojawi się nowy - 500 plus na wakacje.

Mikropodróżowanie. Nowy trend w czasach zarazy.

Do tej pory każdy długi weekend był planowany z dużym wyprzedzeniem, rezerwowaliśmy zagraniczne wypady tanimi liniami lotniczymi. Berlin, Paryż, Londyn. Jeśli wakacje to we Włoszech, Hiszpanii, lub południowej Azji. Na to, co bliskie, przecież jeszcze będzie czas. Mieliśmy rację. Nadszedł czas na odkrywanie i zachwyty nad tym co bliskie i rodzime, ale niekoniecznie znane.

Od kilku lat bezskutecznie do powszechnej świadomości próbował przebić się trend zwany mikropodróżowaniem. Forsowany był do tej pory głównie przez ekologów i propagatorów stylu życia w nurcie slow. Ostatnio jednak mikropodróżowanie stało się popularne i wiele osób doskonale odnajduje się w tym nowym turystycznym stylu.

Dlaczego Ukraińcy przyjeżdżają do pracy w Polsce?

Ponad 60 proc. obywateli Ukrainy, którzy pracują w Polsce poleciłoby swoim znajomym przyjazd do naszego kraju. Korzystne zarobki to niejedyny powód. Ankietowani wskazują, że równie ważne są dla nich ogólne warunki życia. Polska jest przez zdecydowaną większość respondentów badania Busradar.pl postrzegana jako przyjazny kraj. I to mimo tego, że aż połowa z nich spotkała się z objawami niechęci ze względu na pochodzenie.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×