BlaBlaCar
Kiedy wziąć urlop w 2020?

Rok 2020, choć zaczął się spektakularnie długim weekendem, podczas kolejnych miesięcy nie przysporzy zbyt wielu okazji do nadprogramowego wypoczynku. Tym bardziej warto sprawdzić, kiedy możemy wykrzesać dodatkowe dni na wakacje. Poprzedni rok nas rozpieścił. Większość dni wolnych wypadała w środku tygodnia, dzięki czemu przy odrobinie inwencji i sprytu mogliśmy znacząco przedłużyć sobie urlop. Wystarczyło wziąć kilka dni wolnego pomiędzy weekendami a świętami i cieszyć się odpoczynkiem lub ruszać w podróż. W tym roku takich okazji będzie niestety mniej. Na pocieszenie przypominamy, że jeśli dzień ustawowo wolny od pracy przypada w sobotę, mamy prawo do odebrania dnia wolnego w innym terminie. Niestety ta zasada nie obowiązuje, jeśli święto przypada w niedzielę.

7 najlepszych miast do życia

Koniec roku to czas podsumowań i refleksji, czas snucia planów na przyszłość, wprowadzania zmian i licznych postanowień noworocznych. Na liście tych ostatnich znajdują się najczęściej: utrata wagi, rzucenie palenia lub inna duża zmiana. Niektórzy postanawiają wziąć los w swoje ręce i zrobić wszystko, by być szczęśliwszymi ludźmi. Sprawdzamy, gdzie najłatwiej być szczęśliwym, jakie miejsca na świecie sprzyjają dobrostanowi ekonomicznemu i społecznemu. Trudno jednoznacznie określić wymarzone miejsce do życia. Odpowiadając na pytanie, gdzie mieszka się najlepiej, trudno uniknąć odpowiedzi: “to zależy”, bo to zależy od osobistych preferencji. Wolimy upał, chłód, czy umiarkowane temperatury. Kochamy naturę i odcięcie od cywilizacji, czy wręcz przeciwnie, w ogromnych metropoliach dostajemy wiatru w żagle. Różnice kulturowe są dla nas interesujące, czy stanowią bariery nie do przejścia? Co roku powstają różne rankingi najlepszych miejsc do życia. Postanowiliśmy uważniej przyjrzeć się najlepiej ocenianym miastom. Kolejność wybranych miast jest całkowicie przypadkowa, gdyż każde z nich uważamy za fantastyczne. Być może zainspirujemy Was do wielkiej zmiany.

Jak podróżować po Europie, by nie zbankrutować?

Dla tych, którzy chcieliby zorganizować zagraniczny wyjazd na własną rękę, przygotowaliśmy informacje dotyczące podróży autokarowych po Europie. Sprawdziliśmy jak podróżować, aby ograniczać koszty i efektywniej dysponować urlopowym czasem. Na początek wzięliśmy pod lupę cztery kraje europejskie: Niemcy, Włochy Francję i Hiszpanię. Oto co powinniście wiedzieć, zanim wybierzecie się w podróż po jednym z nich.

Co można przewozić przez granicę Ukrainy?

Przejścia graniczne między Polską a Ukrainą słyną z zatłoczenia i wielogodzinnych kolejek. Nic dziwnego. Na całej granicy, liczącej 535 kilometrów, funkcjonuje jedynie osiem przejść samochodowych i sześć kolejowych. Rocznie granicę przekracza ponad 20 mln osób!!!

Jak podróżować na Ukrainę

W Polsce mieszka ponad milion osób z Ukrainy, przybywa ich z roku na rok. Nasi wschodni sąsiedzi licznie osiedlają się w Polsce nie tylko ze względu na większą liczbę ofert pracy i lepsze zarobki, ale także studia. Jesteśmy coraz ciekawsi tej ogromnej społeczności, dlatego też coraz częściej zawieramy nowe znajomości z Ukraińcami. Czasami postanawiamy iść krok dalej (a nawet wiele kilometrów dalej). Ruszamy w podróż na Ukrainę! Tylko jak to zrobić?.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×