BlaBlaCar
Podróż z osobą niepełnosprawną

BILDUNTERSCHRIFT | © Photo by Rémi Walle on Unsplash

Gdy w trakcie podróży spotykamy osoby niepełnosprawne, nie zawsze wiemy, jak się zachować: czy zaoferować pomoc, jak zwracać szczególną uwagę na niepełnosprawność, a może zupełnie ją ignorować? Pomagać trzeba umieć, dlatego rozwiewamy wątpliwości i przedstawiamy podstawowe zasady savoir-vivre dotyczące osób niepełnosprawnych.

9 typów pasażerów, których możesz spotkać

BILDUNTERSCHRIFT | © Photo by Gokhan Keskin on Unsplash

Postawmy sprawę otwarcie: kto nie podróżuje transportem zbiorowym, nie zna życia. Prawdziwe życie toczy się w na dworcach, w autokarach, busach i pociągach. 89 proc. z nas korzysta z transportu zbiorowego przynajmniej kilka razy w roku, połowa raz w tygodniu, a co czwarty z nas codziennie - wynika z naszego raportu Transportowe zwyczaje Polaków. Każdy z nas jest inny i podróżuje z innego powodu, ale na swój sposób jesteśmy do siebie podobni. Przygotowaliśmy - pół żartem pół serio - typologię pasażerów, których możesz spotkać podczas swoich podróży.

Transportowe zwyczaje Polaków.

BILDUNTERSCHRIFT | © Photo by Agence Olloweb on Unsplash

 

Czekając na więcej połączeń jeździmy autem.
89 proc. Polaków korzysta z transportu zbiorowego, przy czym połowa raz w tygodniu. Co czwarty z nas podróżuje komunikacją publiczną codziennie i najczęściej są to osoby młode - wynika z raportu “Transportowe Zwyczaje Polaków” zleconego przez firmę Busradar.pl.

Jakie masz prawa, gdy spóźni się autokar?

BILDUNTERSCHRIFT | © Photo by João Silas on Unsplash

 


Awarie, korki, roboty drogowe czy wypadki to najczęstsze powody opóźnień lub odwołania autokarów na dalekobieżnych trasach. Sprawdziliśmy, jakie prawa w takiej sytuacji przysługują pasażerom.

Jak wykorzystać czas podczas podróży

BILDUNTERSCHRIFT | © Photo by João Silas on Unsplash

 

Wyjeżdżasz? Podróżuj z głową!

Jeśli dojazdy zajmują ci godzinę każdego dnia, pomyśl jak efektywnie wykorzystać ten czas. W skali miesiąca to 20 dodatkowych godzin, które możesz przeznaczyć na książki, audiobooki. Podpowiadamy, jak dobrze wykorzystać czas, w myśl zasady, że podróże kształcą.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×