BlaBlaCar
Jak znaleźć pracę we Włoszech?

Zastanawiacie się nad przeprowadzką do Włoch w celach zarobkowych? Jeśli tak, to dobrze trafiliście, bo postanowiliśmy sprawdzić, czy do pracy we Włoszech można jechać w ciemno, czy jednak warto się nieco przygotować. Na co możecie liczyć, nie znając języka? I jak sprawdzać wiarygodność pracodawców? Jesteście ciekawi?Z perspektywy mieszkańca Polski, w której zimy dają w kość, jesień się dłuży i smaga deszczem, a wino wciąż jest za drogie, Włochy jawią się jako ziemia obiecana. Ciepło, pięknie i pysznie. Czyż nie cudownie byłoby się tam przeprowadzić? Taki właśnie pomysł miało już ponad pięć milionów cudzoziemców, którzy wybrali Włochy jako miejsce do życia. Jak podaje Istat - Istituto Nacionale di Statistica najwięcej wśród nich jest obywateli Rumunii, Albanii, Maroka, Chin i Filipin. Naszych rodaków jest w Italii około 100 tys. Co ciekawe, wielu Włochów nie podziela takiego entuzjazmu i opuszcza swój kraj w poszukiwaniu lepszych perspektyw zawodowych, najwięcej osób wyjeżdża do Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Narty w weekend nawet znad morza

Wyjazd na narty dla mieszkańców północnej i centralnej Polski stanowi nie lada wyzwanie. Eksperci z Busradar.pl sprawdzili, w które góry najszybciej można dojechać z miast znacznie od nich oddalonych i jak zaplanować wyjazd na narty mając do dyspozycji tylko weekend. By zyskać więcej czasu na śnieżne szaleństwa warto wystartować w podróż już w piątek po pracy. Nocne połączenia umożliwiają wypad na dwa dni na narty nawet z drugiego końca kraju.

Polska posiada wiele pasm górskich, ciągną się one niemal wzdłuż całej południowej granicy i oferują świetne warunki narciarskie. To oznacza, że da się znaleźć takie miejsce na polskiej mapie gór, w które dojedziemy nocnym pociągiem lub autobusem z miast położonych nawet nad morzem. Mieszkańcy ze wschodu kraju mogą udać się w Góry Świętokrzyskie a zachodu w Karkonosze. Niestety, ze względu na zmianę klimatu, śnieg, ten prawdziwy lub sztuczny, znajdziemy obecnie tylko w górach - wyjaśnia Petr Susen z Head of Operations w Busradar.pl, wyszukiwarce połączeń autokarowych i kolejowych

Który kierunek obrać, by zdążyć wrócić na poniedziałek do pracy?

Kiedy wziąć urlop w 2020?

Rok 2020, choć zaczął się spektakularnie długim weekendem, podczas kolejnych miesięcy nie przysporzy zbyt wielu okazji do nadprogramowego wypoczynku. Tym bardziej warto sprawdzić, kiedy możemy wykrzesać dodatkowe dni na wakacje. Poprzedni rok nas rozpieścił. Większość dni wolnych wypadała w środku tygodnia, dzięki czemu przy odrobinie inwencji i sprytu mogliśmy znacząco przedłużyć sobie urlop. Wystarczyło wziąć kilka dni wolnego pomiędzy weekendami a świętami i cieszyć się odpoczynkiem lub ruszać w podróż. W tym roku takich okazji będzie niestety mniej. Na pocieszenie przypominamy, że jeśli dzień ustawowo wolny od pracy przypada w sobotę, mamy prawo do odebrania dnia wolnego w innym terminie. Niestety ta zasada nie obowiązuje, jeśli święto przypada w niedzielę.

7 najlepszych miast do życia

Koniec roku to czas podsumowań i refleksji, czas snucia planów na przyszłość, wprowadzania zmian i licznych postanowień noworocznych. Na liście tych ostatnich znajdują się najczęściej: utrata wagi, rzucenie palenia lub inna duża zmiana. Niektórzy postanawiają wziąć los w swoje ręce i zrobić wszystko, by być szczęśliwszymi ludźmi. Sprawdzamy, gdzie najłatwiej być szczęśliwym, jakie miejsca na świecie sprzyjają dobrostanowi ekonomicznemu i społecznemu. Trudno jednoznacznie określić wymarzone miejsce do życia. Odpowiadając na pytanie, gdzie mieszka się najlepiej, trudno uniknąć odpowiedzi: “to zależy”, bo to zależy od osobistych preferencji. Wolimy upał, chłód, czy umiarkowane temperatury. Kochamy naturę i odcięcie od cywilizacji, czy wręcz przeciwnie, w ogromnych metropoliach dostajemy wiatru w żagle. Różnice kulturowe są dla nas interesujące, czy stanowią bariery nie do przejścia? Co roku powstają różne rankingi najlepszych miejsc do życia. Postanowiliśmy uważniej przyjrzeć się najlepiej ocenianym miastom. Kolejność wybranych miast jest całkowicie przypadkowa, gdyż każde z nich uważamy za fantastyczne. Być może zainspirujemy Was do wielkiej zmiany.

Jak podróżować po Europie, by nie zbankrutować?

Dla tych, którzy chcieliby zorganizować zagraniczny wyjazd na własną rękę, przygotowaliśmy informacje dotyczące podróży autokarowych po Europie. Sprawdziliśmy jak podróżować, aby ograniczać koszty i efektywniej dysponować urlopowym czasem. Na początek wzięliśmy pod lupę cztery kraje europejskie: Niemcy, Włochy Francję i Hiszpanię. Oto co powinniście wiedzieć, zanim wybierzecie się w podróż po jednym z nich.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×