Reklama

Autobus Tarnopol Katowice: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Katowice ↔ Tarnopol
Przewoźnik BONBUS/АВТО-ТРАНС-ДНІПРО ПП
od 111,31* PLN
od 10h 00min
Przewoźnik Kozak Express
od 120,00* PLN
od 10h 20min
Przewoźnik Ideal Travel Maria Myrna Sp J
od 122,00* PLN
od 09h 20min

Autobus i autokar z Katowic do Tarnopola

Jeśli pragniesz odbyć podróż, dzięki której poznasz nie tylko polskie miasta, to skorzystaj z naszej oferty i zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Katowice – Tarnopol. W Katowicach będziesz miał okazję zobaczyć najstarsze zabytki miasta, pochodzące z okresu jego powstania. Dzięki wizycie w Tarnopolu zapoznasz się z kolei z ukraińską kulturą. To będzie bardzo interesująca podróż, która przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu będą jej dodatkowymi atutami.

Katowice są stolicą i największym miastem województwa śląskiego. Położone są w południowej części Polski, na Wyżynie Śląskiej i liczą obecnie prawie 300 tysięcy mieszkańców. Głównym czynnikiem powstania Katowic był rozwój przemysłu opartego na wydobyciu węgla kamiennego. Szybka urbanizacja Katowic wymuszała budowę nie tylko osiedli robotniczych ale również obiektów administracyjnych, obiektów użyteczności publicznej i obiektów sakralnych. Pierwszym, monumentalnym obiektem jaki powstał w mieście był Ewangelicki Kościół Zmartwychwstania Pańskiego, którego budowę ukończono w 1858 roku. Tak ożywiony rozwój Katowic przekonał króla Prus Wilhelma I Hehenzollerna do nadania im praw miejskich. Miało to miejsce w 1865 roku. Pięć lat później w mieście stanął neogotycki Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zabytki te po dziś dzień znajdują się na terenie miasta. Spośród obiektów niesakralnych wartymi obejrzenia w Katowicach są również zabytkowe domy i wille, w tym m.in. willa Ignatza Grünfelda i willa Juliusa Hasse – obie wzniesione w 1870 roku oraz Kamienica „Pod Butem”. Trudno wymienić tu wszystkie atrakcje Katowic, więc udaj się na zwiedzanie miasta niezwłocznie po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego! Miasto serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Tarnopolem a Katowicami.

Tarnopol to ponad 200-tysięczne miasto położone w zachodniej części Ukrainy, nad rzeką Seret. Dzieje miasta sięgają czasów, gdy znajdowało się ono w granicach województwa ruskiego Korony Królestwa Polskiego. Założycielem Tarnopola był w I połowie XVI wieku hetman wielki koronny, Jan Amor Tarnowski. W roku 1548 król Zygmunt I Stary przyznał osadzie prawa miejskie, co znacznie przyczyniło się do dalszego rozwoju miasta. Długie dzieje Tarnopola znajdują potwierdzenie w licznych zabytkach znajdujących się na jego terenie. Jednym z nich jest Zamek wybudowany na polecenie założyciela miasta. Tarnopol to również Kościół Dominikanów pod wezwaniem Świętych Dominika, Wincentego z Ferrary i Jacka Odrowąża. Obecnie jest on kościołem obrządku bizantyjsko-ukraińskiego i nosi nazwę katedry pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas pobytu w Tarnopolu wartymi obejrzenia są również: Cerkiew Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Cerkiew Narodzenia Pańskiego. Trudno wymienić tu wszystkie atrakcje miasta, więc nie zwlekaj i zaraz po opuszczeniu autobusu dalekobieżnego udaj się na zwiedzanie Tarnopola. Miasto serdecznie zaprasza!

Autobus: Katowice → Tarnopol
Katowice
Tarnopol
z: Kozak Express
od 120,00* PLN
Katowice
Tarnopol
z: PP Koval
od 132,95* PLN
Katowice
Tarnopol
z: Kozak Express
od 120,00* PLN
Katowice
Tarnopol
z: Єфременюк А.Л. ФОП
od 139,63* PLN
Katowice
Tarnopol
z: LIKEBUS
od 226,50* PLN
Katowice
Tarnopol
z: TocoBus
od 161,05* PLN
Autobus: Tarnopol → Katowice
Tarnopol
Katowice
z: Ideal Travel Maria Myrna Sp J
od 135,00* PLN
Tarnopol
Katowice, Przystanek autobusowy, Katowice
z: FlixBus
od 250,85* PLN
Tarnopol
Katowice, Przystanek autobusowy, Katowice
z: Autolux
od 143,40* PLN
Tarnopol
Katowice
z: Kasa Lux-Reisen
od 195,00* PLN
Tarnopol
Katowice
z: Остапчук ФОП
od 145,40* PLN
Tarnopol
Katowice
z: BONBUS/АВТО-ТРАНС-ДНІПРО ПП
od 111,31* PLN
Tarnopol
Katowice
z: Ideal Travel Maria Myrna Sp J
od 135,00* PLN
Tarnopol
Katowice
z: BONBUS/АВТО-ТРАНС-ДНІПРО ПП
od 111,31* PLN
Tarnopol
Katowice
z: BONBUS/АВТО-ТРАНС-ДНІПРО ПП
od 111,31* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×