Reklama

Autobus Poznań Kijów: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kijów ↔ Poznań
Przewoźnik Elite-Express
od 120,00* PLN
od 17h 50min
Przewoźnik Анатолій Кантор
od 144,36* PLN
od 18h 50min
Przewoźnik Kantol Anatolii Kantor
od 155,28* PLN
od 18h 50min

Autobus i autokar z Kijowa do Poznania

Jeśli pragniesz zobaczyć miejsca urzekające swym pięknem, w których teraźniejszość splata się z przeszłością to ta oferta skierowana jest właśnie do Ciebie. Już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Kijów – Poznań. Kijów to miasto na Ukrainie, będące do dzisiaj świętym miejscem dla wyznawców prawosławia. Poznań to z kolei miasto, które dzięki swoim zabytkom i wyjątkowej atmosferze zaliczane jest do jednego z najpiękniejszych w Polsce. Pomimo znacznej odległości pomiędzy miastami, Twoja podróż przebiegnie szybko, a jej komfortowe warunki i niska cena biletu skłonią Cię do planowania następnych, podobnych wycieczek.

Kijów to miasto nad rzeką Dniepr, będące stolicą niepodległej Ukrainy od roku 1991. To liczące dzisiaj około 3 mln mieszkańców miasto powstało w V wieku naszej ery i uznawane jest jako symboliczne miejsce chrztu całej Rusi. To tutaj książę Jarosław Mądry, będący synem i następcą księcia Włodzimierza Wielkiego, który w roku 988 przyjął chrzest, wybierając prawosławie za religię swoją i swojego ludu, wybudował Sobór Mądrości Bożej. Ta przepiękna cerkiew, wpisana została na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO wraz z Ławrą Peczerską, będącą prawosławnym klasztorem. Kijów do dzisiaj pozostaje świętym miejscem dla prawosławia, gdyż znajdują się tutaj najstarsze ławry i cerkwie, o wspaniałych kopułach, dzięki którym Kijów zyskał miano „Drugiego Jeruzalem”. O wyjątkowym charakterze Kijowa przekonaj się osobiście. Po przybyciu do miasta autobusem dalekobieżnym udaj się na spacer po mieście, gdzie oprócz wymienionych już zabytków koniecznie musisz zobaczyć m.in. Monaster św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach oraz kościół św. Michała. Będziesz oczarowany atmosferą Kijowa!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Poznaniem a Kijowem.

Poznań to miasto położone nad Wartą, na Pojezierzu Wielkopolskim, w zachodniej Polsce. Jest stolicą województwa wielkopolskiego i głównym ośrodkiem przemysłowym, kulturalnym, edukacyjnym i turystycznym regionu. Przekonasz się o tym osobiście, gdy dotrzesz do miasta autobusem dalekobieżnym i po opuszczeniu jego pokładu udasz się na Stary Rynek w Poznaniu. Spotkasz tam rzesze turystów, podziwiających piękno usytuowanych tam zabytków. Do najpiękniejszych należy z całą pewnością Ratusz, który uznawany jest za najpiękniejszy budynek renesansowy na północ od Alp. Na Rynek musisz koniecznie dotrzeć przed godziną 12, gdyż właśnie o tej porze na przepięknej wieży Ratusza będziesz mógł podziwiać trykające koziołki, stanowiące jeden z głównych symboli miasta. Twojej uwadze nie mogą ujść również tzw. domki budnicze, znajdujące się obok Ratusza. To wąskie kamieniczki z podcieniami, stanowiące kiedyś własność mniej zamożnych kupców, handlujących tutaj artykułami codziennego użytku. Jeśli poczujesz się nieco zmęczony wstąp do jednej z licznych kawiarenek na rynku i przy filiżance kawy napawaj się urokiem miejsca, w którym miałeś szczęście się znaleźć.

Autobus: Kijów → Poznań
Kijów, Dworzec PKS, Vydubychi Bus Station
Poznań
z: FlixBus
od 353,22* PLN
Kijów
Poznań
z: Avtotranzit
od 157,08* PLN
Kijów, Dworzec PKS, Vydubychy
Poznań
z: Autolux
od 210,20* PLN
Kijów
Poznań
z: Autolux
od 224,70* PLN
Kijów
Poznań
z: FlixBus
od 353,22* PLN
Kijów, Dworzec PKS, Kiev (Avtostanciya)
Poznań
z: FlixBus
od 353,22* PLN
Kijów
Poznań
z: Elite-Express
od 120,00* PLN
Kijów
Poznań
z: Elite-Express
od 134,17* PLN
Kijów
Poznań
z: ПП "Васильківтрансавто"
od 218,79* PLN
Kijów
Poznań
z: Autolux
od 224,70* PLN
Kijów
Poznań
z: Mustang Trans
od 230,00* PLN
Kijów
Poznań
z: Avtotranzit
od 157,08* PLN
Kijów
Poznań
z: Kaczyński Bus
od 220,00* PLN
Kijów
Poznań
z: BlaBlaCar
od 183,00* PLN
Kijów
Poznań
z: Elite-Express
od 134,17* PLN
Kijów
Poznań
z: Анатолій Кантор
od 144,36* PLN
Autobus: Poznań → Kijów
Poznań
Kijów
z: Volodymyr Volynske ATP 10707
od 215,65* PLN
Poznań
Kijów
z: Volodymyr Volynske ATP 10707
od 215,65* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×