Reklama

Autobus Tarnopol Gdańsk: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Gdańsk ↔ Tarnopol
Przewoźnik Intercars Polska
od 144,92* PLN
od 14h 46min
Przewoźnik Ideal Travel
od 160,00* PLN
od 15h 10min
Przewoźnik Ideal Travel Maria Myrna Sp J
od 160,00* PLN
od 19h 15min

Autobus Gdańsk Tarnopol Ceny

Autobus i autokar z Gdańska do Tarnopola

Jeśli chcesz odbyć fascynującą podróż, to już teraz dokonaj rezerwacji biletu na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Gdańsk – Tarnopol. Pierwsze z miast położone jest w Polsce i zauroczy Cię pięknymi zabytkami, pamiętającymi średniowieczne czasy swojej świetności. Tarnopol z kolei to miasto na Ukrainie, które oczaruje Cię niepowtarzalną atmosferą i wspaniałymi budowlami. To będzie bardzo ciekawa podróż, która przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu sprawią, że już rozpoczniesz planowanie kolejnych wycieczek!

Gdańsk to jedno z najciekawszych, najpiękniejszych i najstarszych miast w Polsce, a jego usytuowanie nad Morzem Bałtyckim dodaje mu niezwykłego uroku. Już w okresie średniowiecza Gdańsk był miastem wpływowym, do czego przyczyniała się jego przynależność do Hanzy. Wiek XVI i XVII uznawany jest za „Złoty Wiek” miasta, które znajdowało się wówczas w ścisłej czołówce portów europejskich. Ten portowy charakter Gdańska widoczny jest w jego zabytkowej architekturze. Jej znakiem szczególnym są bramy wodne, które zachowały się po dziś dzień. Doskonałym sposobem na ich obejrzenie jest spacer Długim Pobrzeżem. Jedną z takich bram jest słynny Żuraw, który pełnił również rolę dźwigu portowego. Na uwagę zasługują również: Brama Krowia, Brama Chlebnicka i Brama Mariacka, znajdująca się u wylotu urokliwej uliczki o tej samej nazwie. Nie sposób oddać tu piękna Gdańska i wymienić wszystkich jego atrakcji, więc nie zwlekaj i czym prędzej zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w jego kierunku.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Tarnopolem a Gdańskiem

Tarnopol to miasto usytuowane w zachodniej części Ukrainy, nad rzeką Seret. To liczące prawie 220 tysięcy mieszkańców miasto jest obecnie centrum gospodarczym, politycznym i administracyjnym regionu tarnopolskiego. To również jeden z trzech głównych ośrodków historycznej Galicji. Dzieje miasta sięgają I połowy wieku XVI, a jego założycielem był hetman wielki koronny Jan Amor Tarnowski. To on zlecił wybudowanie Zamku, którego właścicielami w okresach późniejszych byli Ostrogscy, Zamoyscy i Sobiescy. Obecnie w jego wnętrzach znajduje się Muzeum Miasta Tarnopola, które warto odwiedzić podczas wizyty w mieście. Tarnopol to również piękny Kościół Dominikanów pod wezwaniem Świętych Dominika, Wincentego z Ferrary i Jacka Odrowąża, którego fundatorem był Józef Potocki, hetman wielki koronny. Obecnie jest on świątynią greckokatolicką pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i należy do jednego z najciekawszych obiektów w mieście. Nie zwlekaj więc i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego ruszaj na zwiedzanie Tarnopola. Miasto serdecznie zaprasza!

Autobus: Gdańsk → Tarnopol
05 mar 08:00
Gdańsk
06 mar 02:55
Tarnopol
z: Intercars Polska
od 162,61* PLN
05 mar 11:45
Gdańsk
06 mar 07:00
Tarnopol
z: Ideal Travel Maria Myrna Sp J
od 160,00* PLN
06 mar 08:00
Gdańsk
07 mar 02:55
Tarnopol
z: Intercars Polska
od 162,61* PLN
06 mar 11:45
Gdańsk
07 mar 07:00
Tarnopol
z: Ideal Travel Maria Myrna Sp J
od 160,00* PLN
Autobus: Tarnopol → Gdańsk
05 mar 14:50
Tarnopol
06 mar 06:05
Gdańsk
z: Ideal Travel Maria Myrna Sp J
od 160,00* PLN
05 mar 17:00
Tarnopol
06 mar 07:46
Gdańsk
z: Intercars Polska
od 144,92* PLN
06 mar 17:00
Tarnopol
07 mar 07:46
Gdańsk
z: Intercars Polska
od 144,92* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×