Reklama

Autobus Poznań Głogów: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Głogów ↔ Poznań
Przewoźnik Hoper
od 32,24* PLN
od 03h 10min

Autobus i autokar z Głogowa do Poznania

Jeśli zamierzasz nieco bliżej poznać miasta sąsiadujących ze sobą województw, to już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, pokonujący trasę Głogów – Poznań. Pierwsze z miast usytuowane jest na Dolnym Śląsku i słynie z długiej historii i wspaniałych zabytków. Poznań z kolei to urocza stolica Wielkopolski, słynąca z niepowtarzalnej atmosfery i trykających koziołków. To będzie fascynująca podróż, która przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu zachęcą Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Głogów to 67-tysięczne miasto położone w zachodniej części Polski, na terenie urokliwego województwa dolnośląskiego. Jest ono usytuowane nad rzeką Odrą w odległości nieco ponad 100 km od Wrocławia i Poznania, stanowiąc tym samym doskonały punt wypadowy zarówno do stolicy Dolnego Śląska, jak i stolicy Wielkopolski. Zanim wyruszysz w dalszą podróż zatrzymaj się na nieco dłużej w Głogowie i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na spacer ulicami miasta. Należy ono do jednego z najstarszych w Polsce, zawdzięczając swoje początki Mieszkowi I. Tak długa historia Głogowa pozostawiła na jego terenie wiele wspaniałych obiektów zabytków. Do takich z całą pewnością zaliczyć należy majestatyczny Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który usytuowany jest na terenie głogowskiego Ostrowa Tumskiego. Głogów to także: Kościół św. Michała, Kościół pod wezwaniem Bożego Ciała oraz wspaniały Zamek Książąt Głogowskich, będący obecnie siedzibą Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Przybywaj! Przekonasz się, że warto!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Poznaniem a Głogowem.

Poznań to stolica województwa wielkopolskiego i jego największe miasto. Jest ono położone w zachodniej części Polski, nad rzeką Wartą i wraz z pobliskimi Obornikami, Skokami, Szamotułami i Śremem tworzy ponad 1-milionową aglomerację poznańską. Potwierdzeniem wysokiej rangi Poznania jako ważnego ośrodka gospodarczego, kulturalnego, edukacyjnego i turystycznego jest jego doskonałe skomunikowanie z innymi częściami kraju. Zapewniają je liczne drogi krajowe i wojewódzkie przebiegające przez Poznań oraz doskonale rozbudowana sieć połączeń kolejowych. Gdy znajdziesz się już w Poznaniu i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego udaj się w pierwszej kolejności w stronę poznańskiego Rynku, który należy do jednego z najpiękniejszych w Polsce. Jego największą ozdobą jest perła europejskiej architektury renesansu. To zabytkowy Ratusz, na wieży którego każdego dnia pojawiają się trykające koziołki, będące najlepiej rozpoznawalnym symbolem stolicy Wielkopolski. Poznań to także domki budnicze, Waga Miejska, Pałac Cesarski, Bazylika Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny i wiele, wiele innych atrakcji. Przybywaj! Przekonasz się, że warto!

Autobus: Głogów → Poznań
Głogów
Poznań
z: Hoper
od 50,99* PLN
Głogów
Poznań
z: BlaBlaCar
od 23,00* PLN
Autobus: Poznań → Głogów
Poznań
Głogów
z: Hoper
od 32,24* PLN
Poznań
Głogów
z: BlaBlaCar
od 27,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×