Reklama

Autobus Kraków Głogów: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Głogów ↔ Kraków
Przewoźnik PKP Intercity
od 48,30* PLN
od 05h 21min

Autobus Głogów Kraków Ceny

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N

Autobus i autokar z Głogowa do Krakowa

Jeśli pragniesz poznać jedne z najstarszych polskich miast, to już teraz wybierz się razem z nami w podróż autobusem dalekobieżnym, oferującym przejazdy na trasie Głogów – Kraków. Nie zwlekaj i zarezerwuj bilet. Głogów to piękne miasto na Dolnym Śląsku, w którym będziesz miał okazję zobaczyć zabytki, pamiętające czasy pierwszych Piastów. Kraków z kolei urzeknie Cię swoją niepowtarzalną atmosferą i wspaniałą, renesansową architekturą. Twoja podróż przebiegnie szybko, w bardzo komfortowych warunkach panujących na pokładzie autobusu. A wszystko to za bardzo niską ceną biletu autobusowego!

Głogów to prawie 70-tysięczne miasto nad Odrą, położone w zachodniej Polsce, na Dolnym Śląsku. Jest szóstym co do wielkości miastem województwa dolnośląskiego i ważnym ośrodkiem Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Pomimo, iż Głogów jest obecnie miastem przemysłowym z silnie rozwiniętą gałęzią hutnictwa miedzi, to na jego terenie znajduje się bardzo wiele zabytków, będących świadectwem ciekawej historii miasta. Należy ono bowiem do jednego z najstarszych w Polsce. Jego powstanie zainicjował Mieszko I, który na obszarze Ostrowa Tumskiego wzniósł pierwszy gród. Gdy znajdziesz więc w Głogowie i opuścisz już pokład autobusu dalekobieżnego, udaj się na jego zwiedzanie. Swoje pierwsze kroki skieruj do Kolegiaty Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, której powstanie sięga czasów pierwszych Piastów. Znajduje się ona na Ostrowie Tumskim i jest jednym z najstarszych obiektów sakralnych na Śląsku. Wartymi zobaczenia są również: Kościół św. Michała, Kościół pod wezwaniem Bożego Ciała oraz fragmenty średniowiecznych Murów Miejskich. Twojej uwadze nie może ujść również Ratusz i Zamek Książąt Głogowskich, stanowiący siedzibę Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Nie sposób wymienić tu wszystkich zabytków Głogowa, więc kup przewodnik i przybywaj do tego niezwykłego miasta. Głogów serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Krakowem a Głogowem.

Kraków to prawie 800-tysięczne miasto położone w południowej części Polski, nad rzeką Wisłą, w województwie małopolskim. Jest jego stolicą oraz ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym, edukacyjnym i turystycznym. Historia Krakowa liczy sobie ponad 760 lat. Jego lokacji na prawie magdeburskim dokonał książę Bolesław V Wstydliwy w roku 1257. Od początku XIV wieku do I połowy wieku XVIII Kraków był formalną stolicą Polski i miejscem koronacji królów Polski. Ta znacząca rola miasta przyczyniła się do jego ożywionego rozwoju zarówno kulturalnego, jak i architektonicznego. Przekonaj się o tym osobiście i po przybyciu do Krakowa autobusem dalekobieżnym udaj się na spacer po mieście. Swoje pierwsze kroki skieruj na Wawel, będący przykładem wspaniałej, renesansowej rezydencji królewskiej. Podczas zwiedzania miasta nie możesz pominąć również Uniwersytetu Jagiellońskiego i jego wspaniałych budowli. Jedną z nich jest Collegium Maius, stanowiące siedzibę uniwersyteckiego Muzeum. Najwspanialszy i najbardziej okazały budynek uniwersytetu znajdziesz z kolei przy ulicy Gołębiej. To słynne Collegium Novum. Nie sposób wymienić tu wszystkich zabytków Krakowa, więc kup przewodnik i ruszaj na wycieczkę po mieście. Będziesz oczarowany zarówno jego architekturą jak i niepowtarzalną atmosferą.

Autobus: Głogów → Kraków
15 lip 08:00
Głogów przez Lubin
15 lip 12:10
Kraków
z: BlaBlaCar
od 57,00* PLN
15 lip 08:00
Głogów przez Lubin
15 lip 12:10
Kraków
z: BlaBlaCar
od 57,00* PLN
15 lip 13:58
Głogów
15 lip 19:19
Kraków, Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 48,30* PLN
Autobus: Kraków → Głogów
15 lip 07:23
Kraków, Dworzec główny
15 lip 12:25
Głogów
z: PKP Intercity
od 55,20* PLN
19 lip 14:00
Kraków
19 lip 18:40
Głogów
z: BlaBlaCar
od 60,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Głogów → Kraków
Popularne połączenia z przesiadką Kraków → Głogów
Popularne połączenia z przesiadką  Głogów → Kraków

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×