Reklama

Autobus Warszawa Głogów: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Głogów ↔ Warszawa
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Głogów ↔ Warszawa. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Głogowa do Warszawy

Jeśli pragniesz poznać różnorodność polskich miast i zapoznać się z ich historią to już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Głogów – Warszawa. Głogów to miasto uważane za jedno z najstarszych w Polsce, o czym będziesz mógł się przekonać odwiedzając jego liczne zabytki. Warszawa to również miasto o bogatej historii, której ślady odnajdziesz tutaj na każdym kroku. Będziesz zachwycony urokiem i atmosferą Głogowa i Warszawy. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu wprawią Cię w doskonały humor i skłonią do planowania następnych wycieczek.

Głogów to miasto nad Odrą w zachodniej Polsce, na Dolnym Śląsku. Jest jednym ze starszych polskich miast, którego powstanie zapoczątkował już Mieszko I, wznosząc gród na terenie Ostrowa Tumskiego. Dalsze losy miasta były bardzo burzliwe. Głogów spalony został przez Fryderyka I Barbarossę, po odbudowaniu stał się stolicą księstwa głogowskiego, potem dostał się we władanie pruskiej gałęzi Hohenzollernów, a podczas wojen napoleońskich stacjonowały tutaj oddziały Henryka Dąbrowskiego. Świadectwem ciekawych dziejów Głogowa są liczne zabytki, znajdujące się na jego terenie, które zostały odtworzone po ogromnych zniszczeniach ostatniej wojny. Gdy opuścisz już pokład autobusu dalekobieżnego, którym dotarłeś do miasta koniecznie musisz zobaczyć m.in. kolegiatę, której początki sięgają pierwszych Piastów, Kościół św. Michała, Kościół pod wezwaniem Bożego Ciała, pozostałości średniowiecznych Murów Miejskich, Ratusz i Zamek Książąt Głogowskich, gdzie obecnie swoją siedzibę ma Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Jak widzisz, pomimo, iż obecnie Głogów jest jednym z centralnych miast Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego i miastem przemysłowym, to jego dzieje sięgają najdawniejszych dziejów państwa polskiego, którego ślady pozostały do dzisiaj na terenie tego uroczego miasta.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Głogowem.

Warszawa to stolica Polski, jej największe miasto i główne centrum gospodarcze, edukacyjne, kulturalne i polityczne. Usytuowane jest w centralnej części kraju, nad Wisłą, zwaną „królową polskich rzek”. Warszawa to miasto, skrywające mnóstwo wspaniałych zabytków, które tak pieczołowicie zostały odtworzone po zniszczeniach wojennych. To miasto o urokliwych zakątkach, pięknych ogrodach, pełne muzeów i galerii. Gdy przybędziesz do Warszawy autobusem dalekobieżnym udaj się na wycieczkę po mieście, podczas której koniecznie musisz zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza, znajdujący się na Placu Piłsudskiego. Jeśli będziesz miał szczęście, możesz podziwiać uroczystą zmianę warty, odbywającą się tam w każdą niedzielę o godz.12. Stamtąd dzieli Cię tylko kilka kroków od Ogrodu Saskiego, pierwszego publicznego parku Warszawy, który został założony w XVIII wieku. Jeśli jesteś miłośnikiem historii, to obowiązkowym punktem Twojego spaceru po mieście musi stać się Muzeum Powstania Warszawskiego, które otwarte zostało w 60. rocznicę tego wielkiego zrywu patriotycznego. Wartymi obejrzenia są również m.in. Wilanów, Łazienki Królewskie, Zamek Ujazdowski i wiele innych miejsc. Do Ciebie należy dalszy wybór.

Autobus: Głogów → Warszawa
Głogów
Warszawa
z: BlaBlaCar
od 45,00* PLN
Głogów
Warszawa
z: BlaBlaCar
od 60,00* PLN
Głogów
Warszawa przez Ząbki
z: BlaBlaCar
od 60,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×