Reklama

Autobus Katowice Głogów: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Głogów ↔ Katowice
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Głogów ↔ Katowice. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Głogowa do Katowic

Jeśli pragniesz poznać miasta usytuowane w sąsiadujących ze sobą województwach, to już teraz wybierz się razem z nami w podróż autobusem dalekobieżnym, przemierzającym trasę Głogów – Katowice. Nie zwlekaj i dokonaj rezerwacji biletu. Głogów to miasto w województwie dolnośląskim. Należy do jednego z najstarszych w Polsce, stąd na jego terenie znajdziesz wiele wspaniałych zabytków. Katowice z kolei to stolica województwa śląskiego. Pomimo przemysłowego charakteru miasto zaskoczy Cię wieloma wspaniałymi atrakcjami. Twoja podróż przebiegnie szybko, w bardzo komfortowych warunkach panujących na pokładzie autobusu. Dodatkowym jej atutem będzie niska cena biletu!

Głogów to jedno z najstarszych polskich miast. Choć prawa miejskie zostały mu nadane w roku 1253, to jego historia sięga wieku X, kiedy to książę Mieszko I wybudował gród w miejscu, gdzie obecnie usytuowana jest Kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ten wspaniały budynek sakralny należy do jednego z najstarszych na Śląsku i choć uległ ogromnym zniszczeniom podczas II wojny światowej i jest obecnie odbudowywany, to należy do jednej z największych atrakcji Głogowa. Kolejną jest Zamek Książąt Głogowskich, w którym mieści się obecnie Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Początek budowy zamku datowany jest na wiek XIII, jednak obecny wygląd rezydencji pałacowej zawdzięcza on przebudowie z wieku XVII i XVIII. W zamku przez pewien okres czasu rezydował królewicz Zygmunt Jagiellończyk, a dwukrotnym gościem był Napoleon. Trudno wymienić tu wszystkie ciekawostki Głogowa, więc nie zwlekaj i już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, którym dotrzesz do tego pięknego miasta.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Katowicami a Głogowem.

Katowice to największe, bo liczące prawie 300 tysięcy mieszkańców miasto w województwie śląskim. Jest więc jego stolicą i głównym ośrodkiem gospodarczym, edukacyjnym i kulturalnym. Genezą powstania Katowic był rozwój przemysłu, opartego na wydobyciu węgla kamiennego. To dzięki niemu Katowice z niewielkiej wsi, jaką były jeszcze na początku wieku XIX, przekształciły się w duże, prężnie rozwijające się miasto. Po uzyskaniu praw miejskich w roku 1865 w Katowicach zaczęły powstawać osiedla robotnicze oraz monumentalnych rozmiarów budynki sakralne. Są one jednymi z największych atrakcji dzisiejszego miasta. Najstarszym kościołem jest ewangelicki Kościół Zmartwychwstania Pańskiego oraz Kościół Najświętszej Marii Panny, zwany potocznie kościołem Mariackim. Na uwagę zasługuje również Archikatedra Chrystusa Króla, należąca do największych w Polsce. Nie możesz jednak opuścić Katowic bez obejrzenia zabytkowych osiedli robotniczych: Nikiszowca i Giszowca. Już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, którym dotrzesz do Katowic. Miasto zaprasza!

Autobus: Głogów → Katowice
04 gru 23:20
Głogów przez Krzywa (województwo dolnośląskie)
05 gru 02:10
Katowice
z: BlaBlaCar
od 40,00* PLN
04 gru 23:20
Głogów przez Krzywa (województwo dolnośląskie)
05 gru 02:10
Katowice
z: BlaBlaCar
od 40,00* PLN
Autobus: Katowice → Głogów
29 lis 15:50
Katowice
29 lis 18:50
Głogów przez Krzywa (województwo dolnośląskie)
z: BlaBlaCar
od 57,00* PLN
04 gru 22:30
Katowice
05 gru 02:20
Głogów przez Zielona Góra
z: BlaBlaCar
od 50,00* PLN
04 gru 22:30
Katowice
05 gru 02:20
Głogów przez Zielona Góra
z: BlaBlaCar
od 50,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×