Reklama

Autobus Łódź Koszalin: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Koszalin ↔ Łódź
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Koszalin ↔ Łódź. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Koszalina do Łodzi

Jeśli Twoim zamiarem jest poznanie różnych regionów Polski, to koniecznie już teraz dokonaj rezerwacji biletu na autobus dalekobieżny, kursujący na trasie Koszalin - Łódź. Pierwsze z miast usytuowane jest w odległości 11 km od Morza Bałtyckiego i szczyci się wieloma wspaniałymi zabytkami, z których część znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Łódź z kolei to miasto, którego dzieje w dużej mierze związane są z przemysłem włókienniczym i filmowym, stąd warto odwiedzić miejsca związane z tą działanością. Twoja podróż przebiegnie szybko w bardzo komfortowych warunkach, panujących na pokładzie autobusu. Jej dodatkową zaletą będzie niska cena biletu autobusowego.

Koszalin to miasto w północno-zachodniej Polsce, położone na Pobrzeżu Koszalińskim, nad rzeką Dzierżęcinką, Jeziorem Jamno i Lubiatowo Północne, w województwie zachodniopomorskim. Miasto oddalone jest od Morza Bałtyckiego o około 11 km, stąd stanowi doskonałą bazę wypadową nad polskie wybrzeże. Przed wyruszeniem w dalszą podróż, warto jednak na nieco dłużej zatrzymać się w mieście, gdyż jego historia sięga wieku XIII i pozostawiła na terenie Koszalina wiele ciekawych budowli. Część z nich znajduje się na tzw. Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, który obejmuje miasta nadbałtyckie, w których podziwiać można ceglaną architekturę gotycką. Tak więc nie zwlekaj i zaraz po przybyciu do miasta autobusem linii dalekobieżnych, udaj się na zwiedzanie miasta. Najważniejszym zabytkiem Koszalina jest Katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, którą musisz obejrzeć w pierwszej kolejności. We wnętrzu warto zwrócić uwagę na ołtarz główny, gotycki krucyfiks z XIV wieku oraz chrzcielnicę z wieku XIII. Podczas pobytu w Koszalinie nie możesz pominąć możliwości ujrzenia m.in. Domku Kata, Pałacu Młynarza i Młyna oraz pozostałości murów miejskich. To jedynie kilka, spośród licznych zabytków Koszalina. Kup przewodnik i przybywaj do tego uroczego miasta!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Łodzią a Koszalinem

Łódź to miasto położone w centralnej Polsce, w województwie łódzkim. Jest jego stolicą i ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i edukacyjnym. Do czasu przemian społeczno-gospodarczych, jakie miały miejsce w Polsce po 1989 roku, Łódź była centralnym ośrodkiem przemysłu włókienniczego i filmowego. W mieście do dzisiaj działa Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera, zwana popularnie „Filmówką”. Należy ona do najbardziej prestiżowych polskich uczelni, z którą związane są tak wielkie postacie polskiego kina jak m.in. Janusz Morgenstern, Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz oraz Roman Polański. Siedziba uczelni mieści się w zabytkowym Pałacu Oskara Kona, który wzniesiony został w 1903 roku. Ponieważ Łódź jest miastem nierozerwalnie związanym z filmem, to nie mogło zabraknąć w nim Alei Gwiazd, która znajduje się na najsławniejszej arterii miasta, ulicy Piotrkowskiej. Po jej parzystej stronie znajdziesz gwiazdy reżyserów i operatorów, a po stronie nieparzystej gwiazdy aktorów. Podczas pobytu w Łodzi warto odwiedzić Muzeum Kinematografii, którego siedzibą jest zabytkowy Pałac Karola Scheiblera. Stanowił on scenografię do wielu filmów, wśród których była „Ziemia Obiecana” i „Stawka Większa niż życie”. Jak widzisz Łódź to niezwykle ciekawe miasto, dlatego zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na jego zwiedzanie.

Popularne połączenia z przesiadką Łódź → Koszalin
Popularne połączenia z przesiadką  Koszalin → Łódź

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×