Reklama

Autobus Sieradz Łódź: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Łódź ↔ Sieradz
Przewoźnik Busem Do Celu
od 4,44* zł

Autobus i autokar z Łodzi do Sieradza

Jeśli pragniesz odbyć ciekawą, aczkolwiek niezbyt daleką podróż po miastach województwa łódzkiego, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Łódź - Sieradz. Łódź to miasto o bogatych tradycjach włókienniczych, w którym znajdziesz najstarsze zabytki architektury przemysłowej oraz pałace i obiekty, których fundatorami byli najwięksi, łódzcy przedsiębiorcy. Sieradz z kolei to jedno z najstarszych polskich miast, które zachwyci Cię swoimi zabytkami i niepowtarzalną atmosferą. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu zachęca Cię do planowania kolejnych wypraw. Ruszaj w drogę.

Łódź jest trzecim pod względem liczby mieszkańców i czwartym pod względem powierzchni miastem w Polsce. Łódź położona jest w środkowej części Polski i jest stolicą województwa łódzkiego. Historia miasta sięga wieku XV. W roku 1423, król Władysław Jagiełło nadał niewielkiej osadzie, usytuowanej w środku puszczy prawa miejskie. Przez następne stulecia, aż do wieku XIX, Łódź pozostawała miastem, którego kilku mieszczan trudniło się uprawą swej ziemi. Sytuacja uległa zmianie w roku 1820, kiedy to zdecydowano o przemysłowym charakterze Łodzi. Powstała wówczas osada sukiennicza, a nowo wytyczony szlak komunikacyjny nazwany został ulicą Piotrkowską. Dzisiaj to najbardziej reprezentacyjna arteria miasta, którą koniecznie należy odwiedzić podczas pobytu w Łodzi. Przy ulicy Piotrkowskiej znajduje się m.in. Biała Fabryka Geyera, która jest kompleksem budynków, zaliczanych obecnie do najstarszych w Polsce zabytków architektury przemysłowej. Oprócz wspaniałych kamienic i pałaców, należących do największych łódzkich fabrykantów, na ulicy Piotrkowskiej znajduje się również Kościół Zesłania Ducha Świętego oraz Bazylika archikatedralna św. Stanisława Kostki, której inicjatorami budowy byli łódzcy przedsiębiorcy. To jedynie kilka spośród wielu zabytków Łodzi, gdyż nie sposób wymienić tu wszystkich. Zatem nie zwlekaj i zaraz po przybyciu do miasta autobusem jednej z linii dalekobieżnych, udaj się na zwiedzanie miasta. Łódź serdecznie zaprasza!

 

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Sieradzem a Łodzią.

Sieradz to miasto w środkowej Polsce, położone nad rzeką Wartą, w Kotlinie Sieradzkiej, w województwie łódzkim. Historia Sieradza sięga wieku XIII. Miasto uważane jest za jedno z najstarszych w Polsce, gdyż jego lokacja na prawie magdeburskim miała miejsce pomiędzy rokiem 1247, a 1255. W wieku XIV król Kazimierz Wielki wzniósł w Sieradzu zamek, wybudowany został kościół, a miasto otoczone zostało murami miejskimi i fosą. Tak długa historia miasta, pozostawiła na jego terenie wiele śladów w postaci wspaniałych obiektów zabytkowych. Dlatego po przybyciu do Sieradza i opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego, udaj się na spacer po mieście. Wartymi obejrzenia są obiekty sakralne, znajdujące się w Sieradzu, a wśród nich Kolegiata Wszystkich Świętych, wzniesiona w 1370 roku oraz Kościół Świętego Ducha, który powstał w roku 1416 jako wotum dziękczynne za bitwę pod Grunwaldem. Podczas pobytu w Sieradzu warto odwiedzić również Dom Kata, który kryje w sobie relikty dawnych murów obronnych. Sieradz to również staromiejski Rynek, Synagoga i cmentarz żydowski. Nie sposób wymienić tu wszystkich atrakcji miasta. Kup przewodnik i przybywaj.

*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×