Reklama

Autobus Lwów Łódź: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Łódź ↔ Lwów
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Łódź ↔ Lwów. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Lwowa do Łodzi

Jeśli pragniesz poznać dwa miasta, których historia i rozwój oparta była o mieszankę wielokulturowości, to ta oferta jest skierowana właśnie do Ciebie. Już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Lwów – Łódź. Pierwsze z miast, znajdujące się obecnie w granicach Ukrainy zamieszkiwane było kiedyś przez ludzi różnych wyznań i narodowości. Na tym tle historia Łodzi przedstawia się niemalże identycznie. Atmosferą Lwowa i Łodzi będziesz oczarowany. Odległość pomiędzy miastami zostanie pokonana szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu skłonią Cię do planowania następnych, podobnych wycieczek.

Lwów to miasto, które od roku 1991 należy do niepodległej Ukrainy. Położone jest nad rzeką Pełtwią i charakteryzuje się wielokulturową historią. Miasto założone zostało w roku 1256 przez księcia ruskiego. W roku 1356 nastąpiła ponowna lokacja miasta przez króla Kazimierza Wielkiego na prawie magdeburskim. Lwów był miastem przez wieki zamieszkiwanym przez ludność polską, żydowską oraz ukraińską i niemiecką, gdzie bardzo sprawnie funkcjonowały obok siebie różne kultury i religie. Wyrazem tego są liczne zabytki, które do dnia dzisiejszego zachowały się na terenie miasta. Gdy przybędziesz tutaj autobusem dalekobieżnym i opuścisz już jego pokład udaj się na spacer po mieście, podczas którego koniecznie musisz zobaczyć Katedrę Łacińską usytuowaną przy lwowskim rynku i będącą jednym z najstarszych kościołów Lwowa, Katedrę Ormiańską, która ufundowana została przez Ormian w XIV wieku, Katedrę Św. Jura, będącą katedralną cerkwią, wreszcie Cerkiew Wołoską oraz Synagogę. Jeśli Twój czas na to pozwoli odwiedź również największe lwowskie nekropolie czyli Cmentarz Łyczakowski oraz Cmentarz Orląt, gdzie obok siebie spoczywają ludzie różnych narodowości i wyznań. Będziesz oczarowany atmosferą Lwowa!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Łodzią a Lwowem.

Łódź to miasto położone w środkowej Polsce w województwie łódzkim, będące jego największym miastem, a zarazem stolicą. Łódź to również centrum edukacyjne, kulturalne i przemysłowe regionu. Do roku 1989 miasto było ważnym ośrodkiem polskiego przemysłu filmowego oraz największym na terenie kraju ośrodkiem przemysłu włókienniczego. W roku 2015 niektóre obszary Łodzi uznane zostały za „Pomnik historii” o wspólnej nazwie „Łódź – wielokulturowy krajobraz miasta przemysłowego”. O słuszności powyższego możesz przekonać się sam, przybywając do Łodzi autobusem dalekobieżnym. Wystarczy, że po opuszczeniu jego pokładu udasz się w kierunku ulicy Piotrkowskiej, najbardziej reprezentacyjnej ulicy w mieście. To tutaj będziesz mógł podziwiać „Białą Fabrykę Geyera”, czyli kompleks klasycystycznych budynków, stanowiących doskonały przykład architektury przemysłowej. Fabryka jest obecnie siedzibą Centralnego Muzeum Włókiennictwa, szczycącego się wspaniałymi eksponatami. Kolejnym przykładem obiektu o charakterze przemysłowym jest Fabryka Markusa Silbersteina. Budynek tkalni jest stylizowany na budowlę obronną i stanowi jeden z najciekawszych budynków XIX wiecznej architektury przemysłowej. To tylko niektóre z obiektów, które koniecznie musisz obejrzeć. Łódź zaprasza!

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×