Reklama

Autobus Łódź Iwano Frankiwsk: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Iwano Frankiwsk ↔ Łódź
Przewoźnik Intercars Polska
od 116,66* PLN
od 12h 35min
Przewoźnik P-Trans
od 116,66* PLN
od 11h 30min

Autobus Iwano Frankiwsk Łódź Ceny

Autobus i autokar z Iwano-Frankiwska do Łodzi

Jeśli jesteś zwolennikiem ciekawych podróży, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, dzięki któremu będziesz miał okazje pokonać trasę Iwano-Frankiwsk – Łódź. Przygodę rozpoczniesz od ukraińskiego miasta – Iwano-Frankiwska. Jego cechą szczególną jest ciekawa historia i niepowtarzalna atmosfera. Łódź z kolei to polskie miasta o długich tradycjach przemysłowych. Mnóstwo to zabytkowych fabryk i pięknych rezydencji dawnych przedsiębiorców. Choć Twoja podróż nie będzie krótka, to przebiegnie ona szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu wprawią Cię w doskonały nastrój. Dodatkowym atutem podróży będzie niska cena biletu. Ruszaj w drogę!

Iwano-Frankiwsk to 230-tysięczne miasto położone w zachodniej części Ukrainy, na przedgórzu Karpat. Posiada ono polskie korzenie, zawdzięczając swoje powstanie księciu Andrzejowi Potockiemu. To on, na miejscu dawnej wsi Zabłotowo postanowił wznieść miasto, któremu nadał nazwę Stanisławów. Potwierdzenia jego lokacji dokonał król Jan Kazimierz w 1663 roku. Na przestrzeni wieków Stanisławów zmieniał swą przynależność państwową, stając się ostatecznie częścią Związku Sowieckiego, a potem niepodległej Ukrainy. W roku 1962 Stanisławów został „przemianowany” na Iwano – Frankiwsk, na cześć ukraińskiego pisarza Iwana Franki. Pomimo odległych już związków z Polską w mieście po dziś dzień obejrzeć można pozostałości dawnego pałacu Potockich oraz Kolegiatę Najświętszej Marii Panny oraz św. Andrzeja i św. Stanisława, której fundatorem był założyciel miasta. To jedynie namiastka tutejszych atrakcji, więc nie trać czasu, kup przewodnik i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na zwiedzanie miasta. Rozważ również wycieczkę do pobliskiej Kołomyi z Muzeum Pisanek i wieloma innymi ciekawostkami.

 

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Łodzią a Iwano-Frankiwskiem.

Łódź jest miastem położonym w środkowej części Polski. Liczy 700 tysięcy mieszkańców plasując się na trzecim miejscu wśród największych ośrodków miejskich kraju. Dzięki swemu centralnemu usytuowaniu jest ważnym węzłem komunikacyjnym, w którym krzyżują się najważniejsze magistrale kolejowe i autostrady transeuropejskie. Tak doskonałe skomunikowanie Łodzi stanowi więc świetną okazję do obycia krótkich wycieczek do najciekawszych miast najbliższego regionu, wśród których znajdują się m.in. Łowicz, Kutno i Piotrków Trybunalski. Warto jednak zarezerwować nieco więcej czasu na bliższe poznanie Łodzi, gdyż miasto wyróżnia się wspaniałymi zabytkami architektury przemysłowej. Swoje pierwsze kroki skieruj w stronę słynnej łódzkiej Manufaktury. To ogromne centrum handlowe, które powstało na terenie dawnej fabryki Izraela Poznańskiego. Łódź to także Biała Fabryka Ludwika Meyera, Fabryka Schweikerta, Fabryka Markusa Silbersteina i wiele, wiele innych obiektów. Nie zwlekaj więc i już dzisiaj kup bilet na autobus dalekobieżny, którym dotrzesz do Łodzi. Serdecznie zapraszamy!

Autobus: Iwano Frankiwsk → Łódź
04 mar 18:40
Iwano Frankiwsk
05 mar 06:10
Łódź
z: P-Trans
od 116,66* PLN
05 mar 18:40
Iwano Frankiwsk
06 mar 06:10
Łódź
z: P-Trans
od 116,66* PLN
Iwano Frankiwsk
04 mar 04:45
Łódź
z: Intercars Polska
od 116,66* PLN
Autobus: Łódź → Iwano Frankiwsk
04 mar 15:15
Łódź
05 mar 04:10
Iwano Frankiwsk
z: Intercars Polska
od 132,01* PLN
05 mar 15:15
Łódź
06 mar 04:10
Iwano Frankiwsk
z: Intercars Polska
od 132,01* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×