Reklama

Autobus Iwano Frankiwsk Gdańsk: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Gdańsk ↔ Iwano Frankiwsk
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Gdańsk ↔ Iwano Frankiwsk. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Gdańska do Iwano-Frankiwska

Jeśli pragniesz obyć nietuzinkową podróż, to już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, którym pokonasz trasę Gdańsk – Iwano-Frankiwsk. Pierwsze z miast usytuowane jest w Polsce, na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Będziesz oczarowany jego walorami krajobrazowymi i wspaniałymi zabytkami. Iwano-Frankiwsk to z kolei miasto ukraińskie. Jego długa i ciekawa historia na długo pozostanie w Twojej pamięci. Choć to nie będzie krótka podróż, to przebiegnie szybko, a jej dodatkowymi atutami będą komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu. Ruszaj!

Gdańsk to polskie miasto o niezwykle pięknym usytuowaniu. Położone jest bowiem u wybrzeża Morza Bałtyckiego, w miejscu ujścia rzeki Motławy do Wisły. Oprócz urokliwych walorów krajobrazowych i wypoczynkowych Gdańsk przyciąga turystów wspaniałymi zabytkami. Ich wyszukana architektura i bogate zdobienia świadczą o bogactwie niegdysiejszych gdańszczan. Przekonaj się o tym osobiście i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na zwiedzanie miasta. Spacer po Gdańsku warto odbyć szlakiem Drogi Królewskiej, która biegnie od Bramy Wyżynnej po Długi Targ. Na jej trasie będziesz miał okazję zobaczyć m.in. Dwór Bractwa św. Jerzego, Dom Uphagena będący obecnie siedzibą Muzeum Historycznego, Kamienicę Czirenbergów, Dom Schumannów oraz Ratusz Głównego Miasta. Nie możesz pomiąć Fontanny Neptuna, która należy do jednego z najlepiej rozpoznawalnych symboli miasta. Przybywaj! Gdańsk serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Iwano-Frankiwskiem a Gdańskiem

Iwano-Frankiwsk to ponad 250-tysieczne miasto położone w zachodniej części Ukrainy, na przedgórzu Karpat. Na przestrzeni swojej długiej historii kilkakrotnie zmieniało ono swoją nazwę. W momencie założenia brzmiała ona Stanisławów i wywodziła się od imienia ojca lub pierworodnego syna założyciela miasta, którym był Andrzej Potocki. Nazwa ta utrzymała się aż do roku 1939, kiedy to została przemianowana przez władze radzieckie na Stanisław. Kolejna zmiana miła miejsce w roku 1941. Tym razem za sprawą niemieckiego okupanta miasto otrzymało nazwę Stanislau. Obecna nazwa nadana została w 1962 roku na cześć ukraińskiego pisarza. Dzięki tak długiej historii w mieście zachowało się wiele wspaniałych zabytków. Do najciekawszych należą m.in.: Kościół Chrystusa Króla, Synagoga Tempel, Kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny, Ratusz i pozostałości po dawnym pałacu Potockich. To jedynie kilka propozycji wartych obejrzenia w Iwano-Frankiwsku więc nie zwlekaj i już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający do tego ukraińskiego miasta.

Popularne połączenia z przesiadką Gdańsk → Iwano Frankiwsk
Popularne połączenia z przesiadką  Gdańsk → Iwano Frankiwsk

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×