Reklama

Autobus Gdańsk: Rozkład jazdy PKS

Połączenia autobusowe Autobus Gdańsk
Ciekawe połączenia autobusowe
Autobus ElblągGdańsk
od 7,00 zł
od 00h 40min
z Hoper, Kewin, Kautra, FlixBus, BlaBlaCar, PKS Elblag, Wagner Transport
Autobus OlsztynGdańsk
od 26,99 zł
od 01h 50min
z Hoper, Kautra, FlixBus, BlaBlaCar, Pol Regio, Wagner Transport
Autobus WarszawaGdańsk
od 54,00 zł
od 03h 30min
z Kewin, Hoper, Kautra, FlixBus, TOKS.lt, BP Tour, BlaBlaCar
Autobus WładysławowoGdańsk
od 9,00 zł
od 01h 10min
z Lider, FlixBus, BP Tour, BlaBlaCar
Autobus SłupskGdańsk
od 26,18 zł
od 01h 20min
z FlixBus, Pol Regio, BlaBlaCar
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Autobusy i autokary w Gdańsku

Gdańsk jest dawnym miastem hanzeatyckim przy ujściu Wisły. Niech odwiedzą Państwo to piękne, stare miasto i zrobią podróż autobusową dalekobieżnym autobusem do Gdańska. Polska metropolia jest dobrze podłączona do europejskiej sieci długodystansowych autobusów, co oznacza dla Państwa możliwość odbycia pięknej podróży autokarowej jedną z komfortowych linii dalekobieżnych autobusów na międzynarodowych trasach. Na przykład dysponują Państwo liniami autobusowymi z Berlina, bądź też autokarem z Poznania. Niech wykorzystają Państwo przejazd autobusowy, aby zobaczyć Polskę i dzięki komfortowym połączeniom autobusowym przybędą Państwo odprężeni i pewnie do celu, czyli pięknego miasta Gdańsk.

Tramwaj jest najważniejszym środkiem transportu w Gdańsku, ale istnieje również rozbudowana sieć linii autobusowych, którymi można przemierzać miasto. Na dworcu Gdańska Głównego kończy się podróż, kiedy przyjeżdżają Państwo autobusem do Gdańska, stamtąd jednak można przesiąść się do miejskiego autobusu i poznać Gdańsk z jego wieloma atrakcjami turystycznymi. Niech zaplanują Państwo również podróż do Gdyni lub pięknego Sopotu, gdyż będą mogli Państwo wybrać autobus lub Szybką Kolej Miejską, aby się tam dostać. Również, gdy przylecą Państwo samolotem do Gdańska, to z lotniska do centrum można dostać się jednym z miejskich autobusów.

Połączenie autobusowe i linie autokarowe z Gdańska

Miasto portowe Gdańsk posiada wspaniałe budowle jak np. Wielka Zbrojownia czy Ratusz Głównego Miasta. Zobaczyć należy podczas Państwa podróży dalekobieżnym autobusem także Wielki Młyn, historyczną Wieżę Więzienną lub Bramę Wyżynną. W planie wizyty Gdańska powinna się również znaleźć Twierdza Wisłoujście oraz wspaniała Bazylika Mariacka, czyli jeden z ważniejszych kościołów w Polsce. Na tej podstawie można stwierdzić , że z pewnością opłaci się podróż autokarowa do tego miasta.

Po przyjeździe autobusowym powinni Państwo urządzić sobie przechadzkę po ulicy Mariackiej z jej licznymi ozdobnymi dworami i odwiedzić Długi Targ, który istnieje od XVIII wieku i do dziś Gdańszczanie robią tu zakupy. Być może znajdą Państwo tam również coś dla siebie po długiej podróży autokarowej. Do pięknych domów tworzących stary Długi Targ należą również Dwór Artusa i Złota Kamieniczka.


Możliwe połączenia autobusowe

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×