Reklama

Autobus Giżycko Gdańsk: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Gdańsk ↔ Giżycko
Przewoźnik PKS Nova
od 24,00* PLN
od 05h 00min

Autobus Gdańsk Giżycko Ceny

Autobus i autokar z Gdańska do Giżycka

Jeśli pragniesz poznać tereny Polski północnej i północno-wschodniej, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już teraz dokonaj rezerwacji biletu na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Gdańsk – Giżycko. Pierwsze z miast jest stolicą województwa pomorskiego i należy do jednego z najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce. Giżycko z kolei usytuowane jest w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, która zachwyca wspaniałymi krajobrazami i niepowtarzalną atmosferą. Twoja podróż pomiędzy Gdańskiem, a Giżyckiem przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu, zachęcą Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Gdańsk to prawie 470-tysięczne miasto, zajmujące piąte miejsce w Polsce pod względem ilości mieszkańców. Położone jest w północnej części kraju, w województwie pomorskim, nad Morzem Bałtyckim u ujścia Motławy do Wisły. Takie usytuowanie miasta oraz liczne zabytki, znajdujące się na jego terenie sprawiają, iż należy ono do jednego z najchętniej odwiedzanych w Polsce. Gdy i Ty znajdziesz się już w Gdańsku i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, w pierwszej kolejności udaj się do Głównego Miasta. To tutaj znajduje się większość najwspanialszych obiektów Gdańska. Jednym z nich jest monumentalna Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która wraz z wieżą dzwonną stanowi charakterystyczny element architektury miasta. Kolejnym zabytkiem wartym bliższej uwagi jest Ratusz Głównego Miasta, w którym mieści się obecnie Muzeum Historyczne Miasta. Jeśli więc pragniesz nieco bliżej poznać dzieje Gdańska warto spędzić tutaj dłuższą chwilę. Zarezerwuj jednak nieco czasu na obejrzenie Dworu Artusa, Wielkiej Zbrojowni i Fontanny Neptuna, która jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych symboli Gdańska. Miasto na długo pozostanie w Twojej pamięci.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Giżyckiem a Gdańskiem.

Giżycko to 30-tysięczne miasto w Polsce północno-wschodniej, w województwie warmińsko-mazurskim. Położone jest na Pojezierzu Mazurskim, pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Głównym walorem miasta jest właśnie jego usytuowanie w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. To dzięki niemu Giżycko uważane jest za polską stolicę żeglarstwa. Miasto przyciąga również miłośników wędkarstwa oraz leniwego plażowania. Podczas pobytu w Giżycku warto udać się na spacer po mieście. Jedną z jego atrakcji jest most obrotowy nad Kanałem Łuczańskim, który został zbudowany w 1898 roku. Jego zadaniem było umożliwienie przedostania się z Giżycka do Twierdzy Boyen, która znajdowała się po przeciwległej stronie kanału. Twierdza z kolei wzniesiona została na rozkaz króla Prus Fryderyka Wilhelma IV i miała za zadanie chronić dostępu do państwa pruskiego od strony wschodniej. Dzisiaj twierdza jest jedną z głównych atrakcji Giżycka, a na jej terenie organizowane są liczne rekonstrukcje historyczne. Trudno oddać tu urok miasta, więc nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w jego kierunku. Giżycko serdecznie zaprasza!

Autobus: Gdańsk → Giżycko
03 kwi 07:30
Gdańsk
03 kwi 12:30
Giżycko
z: PKS Nova
od 24,00* PLN
Autobus: Giżycko → Gdańsk
04 kwi 16:10
Giżycko
04 kwi 19:10
Gdańsk przez Sopot
z: BlaBlaCar
od 41,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Gdańsk → Giżycko
Popularne połączenia z przesiadką  Gdańsk → Giżycko

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×