Reklama

Autobus Wilno Poznań: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Poznań ↔ Wilno
Przewoźnik FlixBus
od 119,36* PLN
od 17h 52min

Autobus Poznań Wilno Ceny

Autobus i autokar z Poznania do Wilna

Jeśli pragniesz odbyć interesującą podróż, to nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Poznań – Wilno. Pierwsze z miast położone jest w Polsce, na terenie uroczego Pojezierza Wielkopolskiego. Miasto zachwyci Cię swoją historią i niepowtarzalną atmosferą. Wilno z kolei to niezwykła stolica Litwy. Miasto, którego symbolem jest Ostra Brama i wiele innych wspaniałych zabytków. To będzie bardzo ciekawa podróż. Choć nie będzie ona należała do krótkich, to przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu zachęcą Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Poznań to prawie 550-tysięczne miasto w Polsce środkowo-zachodniej, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, w dolinie rzeki Warty. Jest piątym pod względem liczby ludności i ósmym pod względem powierzchni miastem w Polsce, będąc jednocześnie stolicą i największym miastem województwa wielkopolskiego. Historia Poznania sięga wieku IX i związana jest z powstaniem grodu obronnego, który wzniesiony został na wyspie, otoczonej rozlewiskami Warty i Cybiny. Ta najstarsza część Poznania zwana jest Ostrowem Tumskim i jest miejscem, od którego warto rozpocząć wycieczkę po mieście. To tutaj znajduje się Bazylika archikatedralna pod wezwaniem Świętych Piotra i Pawła, w której wg tradycji spoczywają m.in. Mieszko I i Bolesław Chrobry. Ostrów Tumski to również Kościół Najświętszej Marii Panny, Psałteria oraz Akademia Lubrańskiego. Podczas pobytu w Poznaniu warto udać się również na Rynek Starego Miasta, który wytyczony został w 1253 roku jako centralne miejsce nowo powstającego miasta. Poznański Rynek jest trzecim co wielkości rynkiem w Polsce, a jego największą atrakcją jest wspaniały, renesansowy Ratusz z 1560 roku. Nie zwlekaj więc i po przybyciu do Poznania autobusem dalekobieżnym, udaj się na zwiedzania miasta. Poznań serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Wilnem a Poznaniem

Wilno to stolica Litwy i jej główny ośrodek gospodarczy, finansowy, kulturalny i edukacyjny. Miasto liczy prawie 550 tysięcy mieszkańców i położone jest w południowo-wschodniej części kraju, na Pojezierzu Wileńskim, nad rzeką Wilią. Przybywając do Wilna autobusem dalekobieżnym, wycieczkę po mieście warto rozpocząć od jego najbardziej rozpoznawalnego symbolu. To oczywiście Ostra Brama, zwana również Bramą Miednicką. Jest ona pozostałością dawnych murów miejskich. To tutaj znajduje się kaplica ostrobramska z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Kolejnym miejscem, które należy zobaczyć w Wilnie jest Uniwersytet Wileński. Jego założycielem był król Stefan Batory, a do najznamienitszych studentów uczelni należeli m.in. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki i Czesław Miłosz. Nie sposób wymienić tu wszystkich atrakcji Wilna. W mieście znajduje się bowiem ponad 40 kościołów rzymskokatolickich, 20 cerkwi, 3 synagogi i wiele, wiele innych zabytków, z których większość wpisana jest na Listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Przybywaj! Wilno serdecznie zaprasza!

Autobus: Poznań → Wilno
01 paź 23:15
Poznań, dworzec PKS
02 paź 17:07
Wilno, Przystanek autobusowy, Studentų st.
z: FlixBus
od 119,36* PLN
01 paź 23:15
Poznań, dworzec PKS
02 paź 13:40
Wilno, Przystanek autobusowy, Savanorių prospektas
z: FlixBus
od 165,34* PLN
01 paź 23:15
Poznań, dworzec PKS
02 paź 13:55
Wilno, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym
z: FlixBus
od 165,34* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Poznań → Wilno
Popularne połączenia z przesiadką Wilno → Poznań
Popularne połączenia z przesiadką  Poznań → Wilno

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×