Reklama

Autobus Wilno Olsztyn: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Olsztyn ↔ Wilno
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Olsztyn ↔ Wilno. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Olsztyna do Wilna

Jeśli pragniesz zwiedzić europejskie miasta o niepowtarzalnej atmosferze, to już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Olsztyn - Wilno. Pierwsze z miast jest stolicą uroczego województwa warmińsko-mazurskiego. Tylko tutaj będziesz miał okazję zobaczyć Zamek Kapituły Warmińskiej, którego mieszkańcem był sam Mikołaj Kopernik. Wilno z kolei to stolica Litwy i miasto, w którym z łatwością odnajdziesz ślady polskości. Podróż pomiędzy miastami przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu skłonią Cię do planowania kolejnych podróży.

Olsztyn to największe miasto województwa warmińsko-mazurskiego i jego stolica, licząca ponad 170 tysięcy mieszkańców. Miasto usytuowane jest w północno-zachodniej części Polski, nad rzeką Łyną, pośród pięknych lasów i jezior. W samym mieście jest ich 15, w tym m.in. jezioro Ukiel, Kortowskie i Żbik. Oprócz niekwestionowanych walorów przyrodniczych Olsztyn przyciąga turystów licznymi zabytkami. Są one świadkami długiej historii miasta, sięgającej I połowy XIV wieku. Gdy znajdziesz się już w mieście i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego udaj się w pierwszej kolejności w stronę Zamku Kapituły Warmińskiej, który jest jedną z największych atrakcji Olsztyna. Obecnie jest on siedzibą Muzeum Warmii i Mazur, w którym warto spędzić nieco więcej czasu, aby bliżej zapoznać się z historią tego niezwykle ciekawego regionu. Zwiedzając olsztyńskie zabytki nie możesz pominąć Bazyliki konkatedralnej św. Jakuba Apostoła. Świątynia powstała w II połowie XIV wieku i kryje wiele cennych dzieł sztuki sakralnej. To jedynie kilka spośród licznych atrakcji miasta, jednak nie sposób wymienić tu wszystkich. Przybywaj! Olsztyn serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Wilnem a Olsztynem.

Wilno to największe miasto i stolica Litwy, licząca prawie 550 tysięcy mieszkańców. Położona jest we wschodniej części kraju, na Pojezierzu Wileńskim, nad rzeką Wilią. Pierwsza, pisemna wzmianka o mieście pochodzi z 1323 roku. Przełomowym momentem w jego historii była uroczystość chrztu Litwy, jaka odbyła się w Wilnie z udziałem wielkiego księcia litewskiego i króla polski, Władysława Jagiełły. Choć w dwa lata później Wilno otrzymało prawa miejskie, to „złoty okres” miasta miał miejsce w tzw. czasach zygmuntowskich. To wówczas powstał arsenał, mennica, szpitale i pałace, a król Zygmunt II August nadał miastu prawa równe z tymi, jakie posiadał wówczas Kraków. W latach następnych, już w okresie panowania króla Stefana Batorego w Wilnie powstał Uniwersytet Wileński, będący jednym z najstarszych na terenach Europy Wschodniej i Północnej. Do dzisiaj w Wilnie znajduje się wiele zabytków, będących świadkami minionych epok. Należą do nich m.in. gotycki kościół św. Anny, kościół św. Kazimierza, cerkiew Trójcy Świętej, Ratusz oraz Bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Władysława, gdzie pochowani są m.in. król Aleksander Jagiellończyk i królowa Barbara Radziwiłłówna. Trudno wymienić tu wszystkie atrakcje Wilna, więc nie zwlekaj i już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, którym, dotrzesz do tego pięknego miasta.

Popularne połączenia z przesiadką Olsztyn → Wilno
Popularne połączenia z przesiadką Wilno → Olsztyn
Popularne połączenia z przesiadką  Olsztyn → Wilno

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×