Reklama

Autobus Poznań Opole: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Opole ↔ Poznań
Przewoźnik FlixBus
od 56,98* PLN
od 06h 10min

Autobus i autokar z Opola do Poznania

Jeśli pragniesz poznać ciekawe polskie miasta to wybierz się razem z nami w podróż autobusem dalekobieżnym, przemierzającym trasę Opole – Poznań. Już teraz dokonaj rezerwacji biletu. Opole zauroczy Cię wspaniałymi zabytkami oraz swoją długą i ciekawą historią. W Poznaniu będziesz miał okazję obejrzeć słynne trykające koziołki, będące największą atrakcją miasta. Twoja podróż pomiędzy Opolem, a Poznaniem przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu, będą jej dodatkowymi atutami. Ruszaj w drogę.

Opole to prawie 120-tysięczne miasto położone w południowo-zachodniej Polsce, nad rzeką Odrą, na Nizinie Śląskiej. Jako największe miasto województwa opolskiego jest jego stolicą i centralnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i edukacyjnym. Opole to miasto o długiej i bogatej historii, sięgającej początków XIII wieku. Jej świadkami są znajdujące się po dziś dzień na terenie miasta wspaniałe zabytki. Należą do nich m.in. Bazylika katedralna Podwyższenia Krzyża Świętego, w podziemiach której znajdują się groby Piastów Śląskich, Kościół Świętej Trójcy z 1309 roku oraz Kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha, będący najstarszą, opolską świątynią. Podczas pobytu w mieście warto zobaczyć również Wieżę Piastowską, która jest jedyną pozostałością po Zamku Piastowskim, który został rozebrany w latach 30. XX wieku. Nie sposób wymienić tu wszystkich atrakcji Opola, więc kup przewodnik i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na wycieczkę po mieście. Opole serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Poznaniem a Opolem.

Poznań to prawie 550-tysieczne miasto położone z zachodniej części Polski, nad rzeką Wartą, na Pojezierzu Wielkopolskim. Jako największe miasto województwa wielkopolskiego jest również jego stolicą oraz ważnym ośrodkiem gospodarczym, edukacyjnym, kulturalnym i turystycznym. Miasto corocznie odwiedzane jest przez rzesze turystów, pragnących osobiście przekonać się o jego niezwykłej urodzie. Swoje pierwsze kroki kierują oni na Stary Rynek, na którym usytuowany jest Ratusz, z wieży którego każdego dnia odgrywany jest hejnał miasta. Największą atrakcją tej budowli są jednak trykające koziołki, które pojawiają się codziennie na jego wieży o godzinie 12.00. Podczas pobytu na poznańskim Rynku wartymi obejrzenia są również domki budnicze, które są niczym innym jak uroczymi, wąskimi kamieniczkami, które kiedyś zamieszkiwane były przez uboższych kupców. Nie zwlekaj więc i zaraz po przybyciu do Poznania autobusem dalekobieżnym udaj się na jego zwiedzanie, podczas którego będziesz mógł zobaczyć również m.in. pałac Cesarski oraz Bazylikę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny. Poznań serdecznie zaprasza!

Autobus: Opole → Poznań
Opole
Poznań
z: FlixBus
od 56,98* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×