Reklama

Autobus Tomaszów Mazowiecki Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Tomaszów Mazowiecki
Przewoźnik PKP Intercity
od 44,90* PLN
od 02h 03min
Przewoźnik FlixBus
od 57,99* PLN
od 06h 20min

Autobus Kraków Tomaszów Mazowiecki Ceny

Autobus i autokar z Krakowa do Tomaszowa Mazowieckiego

Jeśli pragniesz odbyć ciekawą podróż, to nie zwlekaj dłużej i już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, pokonujący trasę Kraków – Tomaszów Mazowiecki. Pierwsze z miast należy do jednego z najpiękniejszych w Polsce. W Twojej pamięci na długo pozostanie krakowski Rynek Główny i jego wspaniałe zabytki. Tomaszów Mazowiecki to z kolei miasto, którego genezą powstania był rozwój przemysłu. Na jego terenie znajdziesz wiele wspaniałych obiektów, których właścicielami byli działający tu kiedyś przedsiębiorcy. Podróż pomiędzy miastami przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu skłonią Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Kraków to drugie pod względem ilości mieszkańców miasto w Polsce. Położone jest w południowej części kraju, nad rzeką Wisłą, w województwie małopolskim. Jest historyczną stolica Polski, dawną siedzibą królów, miejscem ich koronacji, ślubów i pochówków. Dzieje Krakowa sięgają roku 1257, a powstały wówczas układ urbanistyczny Starego Miasta zachował się do czasów obecnych. Przyciąga on do miasta rzesze turystów z całego świata. Gdy i Ty przybędziesz do Krakowa i opuścisz już pokład autobusu dalekobieżnego skieruj się w stronę najwspanialszych zabytków, przemierzając urocze zakątki miasta. Podążając ulicą Floriańską, która swój bieg rozpoczyna przy bramie o tej samej nazwie, dotrzesz wprost na Rynek Główny, gdzie Twoim oczom ukaże się majestatyczny Kościół Mariacki. W jego wnętrzach znajduje się największe dzieło Wita Stwosza – piękny Ołtarz Mariacki. Jeśli zdecydujesz się na wejście na wieżę kościoła będziesz miał możliwość obejrzeć Kraków z lotu ptaka. Na dole ujrzysz wspaniałe Sukiennice oraz maleńki, ale niezwykle uroczy kościółek św. Wojciecha. Krakowski Rynek Główny pozostanie w Twojej pamięci na bardzo długo. Nie zwlekaj więc i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, którym dotrzesz do Krakowa.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Tomaszowem Mazowieckim a Krakowem

Tomaszów Mazowiecki to miasto położone w Polsce centralnej, w województwie łódzkim, w odległości 55 km od Łodzi i 115 km od Warszawy. Prawa miejskie Tomaszów otrzymał w 1830 roku, a lata następne przyniosły rozwój przemysłu włókienniczego. Już w roku 1900 tomaszowskie zakłady odgrywały znaczącą rolę w przemyśle Królestwa Polskiego. W wyniku wzrastającej zamożności tutejszych przedsiębiorców w mieście powstawało wiele wspaniałych kamienic, willi i pałaców. Gdy znajdziesz się już w Tomaszowie Mazowieckim i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego warto udać się na spacer po mieście w poszukiwaniu śladów jego dawnej świetności. Jednym z najpiękniejszych obiektów jest pałacyk Pieschów, zbudowany przez Moritza Piescha, który był właścicielem jednej z pierwszych fabryk włókienniczych w mieście. Wartymi obejrzenia są również: Willa Bornsteinów, Kamienica fabrykancka rodziny Knothe oraz Pałacyk doktora Jana Rodego. To jedynie kilka spośród wielu atrakcji miasta, gdyż trudno wymienić tu wszystkie. Tomaszów Mazowiecki serdecznie zaprasza!

Autobus: Kraków → Tomaszów Mazowiecki
05 lip 07:05
Kraków, Dworzec główny
05 lip 13:25
Tomaszów Mazowiecki
z: FlixBus
od 67,99* PLN
05 lip 07:36
Kraków, Dworzec główny
05 lip 09:39
Tomaszów Mazowiecki
z: PKP Intercity
od 44,90* PLN
06 lip 07:05
Kraków, Dworzec główny
06 lip 13:25
Tomaszów Mazowiecki
z: FlixBus
od 57,99* PLN
06 lip 07:36
Kraków, Dworzec główny
06 lip 09:39
Tomaszów Mazowiecki
z: PKP Intercity
od 44,90* PLN
Autobus: Tomaszów Mazowiecki → Kraków
04 lip 08:00
Tomaszów Mazowiecki
04 lip 11:40
Kraków przez Zielonki
z: BlaBlaCar
od 22,00* PLN
04 lip 08:00
Tomaszów Mazowiecki
04 lip 11:30
Kraków
z: BlaBlaCar
od 23,00* PLN
04 lip 08:00
Tomaszów Mazowiecki
04 lip 11:30
Kraków przez Port lotniczy Kraków-Balice (KRK)
z: BlaBlaCar
od 23,00* PLN
04 lip 20:17
Tomaszów Mazowiecki
04 lip 22:18
Kraków, Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 44,90* PLN
06 lip 20:17
Tomaszów Mazowiecki
06 lip 22:18
Kraków, Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 44,90* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Kraków → Tomaszów Mazowiecki
Popularne połączenia z przesiadką Tomaszów Mazowiecki → Kraków
Popularne połączenia z przesiadką  Kraków → Tomaszów Mazowiecki

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×