Reklama

Autobus Kraków Będzin: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Będzin ↔ Kraków
Przewoźnik Koleje Slaskie
od 17,00* PLN
od 02h 07min
Przewoźnik Pol Regio
od 17,00* PLN
od 02h 07min
Przewoźnik FlixBus
od 20,99* PLN
od 01h 55min

Autobus Będzin Kraków Ceny

Autobus i autokar z Będzina do Krakowa

Jeśli pragniesz zwiedzić polskie miasta, usytuowane w niedalekiej od siebie odległości, to skorzystaj z naszej oferty. Już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Będzin – Kraków. Pierwsze z miast, Będzin znajduje się w województwie śląskim. Na jego terenie znajdziesz wiele zabytków, pamiętających dawne dzieje miasta. Kraków to z kolei duży ośrodek turystyczny z niepowtarzalną atmosferą i urokiem. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu wprawią Cię w doskonały nastrój! Ruszaj w drogę.

Będzin to miasto położone nad Czarną Przemszą, w południowej Polsce, na Wyżynie Śląskiej, w województwie śląskim. Dzieje Będzina sięgają wieku IX. Wówczas to, na terenie dzisiejszego miasta istniał gród obronny, strzegący bezpieczeństwa ważnego szlaku handlowego, który wiódł z Kijowa przez Kraków na Śląsk i do Norymbergii. W wieku XIV Będzin otrzymał najpierw prawa miejskie na prawie polskim, a następnie w celu podniesienia jego rangi nadano mu prawa miejskie na prawie magdeburskim. Do dnia dzisiejszego w mieście znajdują się ślady jego dawnej historii, o czym przekonasz się sam. Zaraz po przybyciu do Będzina i opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na spacer po mieście. Swoje pierwsze kroki skieruj w stronę Wzgórza Zamkowego, na którym usytuowany jest będziński zamek, który stanowi przykład budownictwa obronnego z XIV wieku. Zamek ten był świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych, a jego murach gościli m.in. król Henryk Walezy oraz Jan III Sobieski. Będąc w Będzinie nie sposób ominąć przepięknie położonego na stoku Góry Zamkowej, Kościoła św. Trójcy. To jedynie kilka wybranych propozycji miejsc, które warto zobaczyć podczas pobytu w Będzinie.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Krakowem a Będzinem.

Kraków to miasto położone nad rzeką Wisłą, w południowej Polsce, w województwie małopolskim. Kraków to miasto będące przede wszystkim ważnym ośrodkiem turystycznym, odwiedzanym przez rzesze turystów z całego świata. Miasto przyciąga odwiedzjących nie tylko chęcią zobaczenia wspaniałych zabytków kultury materialnej ale również niepowtarzalną atmosferą. Będąc w Krakowie koniecznie trzeba zobaczyć Stare Miasto ze Wzgórzem Wawelskim, żydowską dzielnicę Kazimierz oraz pełne uroku Podgórze. Kraków to jednak również Nowa Huta, dzielnica która miała stać się wizytówką komunistycznej Polski w świecie. Dlatego po opuszczeniu autobusu dalekobieżnego warto rozważyć wycieczkę do tej nieco rzadziej odwiedzanej części miasta. Ciekawostką Nowej Huty jest przede wszystkim jej układ urbanistyczny i architektura w stylu socrealistycznym z elementami architektury renesansowej i barokowej. Najciekawszym obiektem jest kombinat metalurgiczny i jego centrum administracyjne, zwane „Pałacem Dożów”. Zwiedzając Nową Hutę warto odwiedzić XIII-wieczne opactwo cystersów w Mogile, które jest jednym z najcenniejszym obiektów sakralnych w Małopolsce. To jedynie kilka z wybranych propozycji spędzenia wolnego czasu w Krakowie. Miasto serdecznie zaprasza!

Autobus: Będzin → Kraków
07 sie 18:40
Będzin przez Dąbrowa Górnicza
07 sie 20:00
Kraków
z: BlaBlaCar
od 10,00* PLN
08 sie 07:20
Będzin
08 sie 09:10
Kraków, Dworzec główny
z: Koleje Slaskie
od 23,00* PLN
08 sie 13:30
Będzin przez Sosnowiec
08 sie 15:10
Kraków
z: BlaBlaCar
od 9,00* PLN
09 sie 07:20
Będzin
09 sie 09:10
Kraków, Dworzec główny
z: Koleje Slaskie
od 23,00* PLN
10 sie 05:20
Będzin
10 sie 07:27
Kraków, Dworzec główny
z: Koleje Slaskie
od 17,00* PLN
Autobus: Kraków → Będzin
06 sie 00:40
Kraków
06 sie 01:40
Będzin przez Katowice
z: BlaBlaCar
od 8,00* PLN
06 sie 05:08
Kraków, Dworzec główny
06 sie 07:15
Będzin
z: Pol Regio
od 17,00* PLN
07 sie 02:52
Kraków, Dworzec główny
07 sie 05:26
Będzin
z: Pol Regio
od 17,00* PLN
07 sie 12:30
Kraków
07 sie 13:30
Będzin przez Dąbrowa Górnicza
z: BlaBlaCar
od 13,00* PLN
10 sie 02:52
Kraków, Dworzec główny
10 sie 05:26
Będzin
z: Pol Regio
od 17,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×