Reklama

Autobus Tomaszów Mazowiecki Kielce: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kielce ↔ Tomaszów Mazowiecki
Przewoźnik Neobus
od 40,70* PLN
od 04h 38min
Przewoźnik PKP Intercity
od 45,00* PLN
od 02h 31min

Autobus Kielce Tomaszów Mazowiecki Ceny

Autobus i autokar z Kielc do Tomaszowa Mazowieckiego

Jeśli pragniesz poznać polskie miasta, usytuowane w sąsiadujących województwach, to ta oferta skierowana jest właśnie do Ciebie. Nie zwlekaj więc i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, pokonujący trasę Kielce – Tomaszów Mazowiecki. Kielce to stolica województwa świętokrzyskiego, miasto usytuowane w Górach Świętokrzyskich. Tomaszów Mazowiecki to z kolei część województwa łódzkiego. Miasto zachwyci Cię swoją historią, wspaniałymi zabytkami i niepowtarzalną atmosferą. To będzie bardzo ciekawa podróż, która przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu, skłonią Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Kielce to prawie 200-tysieczne miasto położone w południowej części Polski, nad rzeką Silnicą, w województwie świętokrzyskim. Jednym z głównych walorów Kielc jest ich usytuowanie w Górach Świętokrzyskich. Miasto stanowi bowiem doskonały punkt wypadowy na świętokrzyskie szlaki górskie, z których wiele prowadzi przez samo miasto. Jednym z takich szlaków dotrzesz do Kadzielni – wzgórza usytuowanego w południowo-zachodniej części Kielc. Kiedyś istniał tu kamieniołom, a dzisiaj znajduje się tutaj jedna z największych atrakcji miasta, czyli Podziemna Trasa Turystyczna, licząca prawie 160 metrów długości. Zanim wyruszysz na górskie szlaki, zatrzymaj się jednak w samych Kielcach. Miasto oferuje wiele zabytków, spośród których do najwspanialszych należą: Pałac Biskupów Krakowskich, Pałac Zielińskiego oraz Bazylika katedralna Najświętszej Maryi Panny. Nie sposób wymienić tu wszystkich zabytków miasta więc nie zwlekaj i zaraz po opuszczeniu autobusu dalekobieżnego udaj się na wycieczkę po Kielcach. Miasto serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Tomaszowem Mazowieckim a Kielcami.

Tomaszów Mazowiecki to 64-tysięczne miasto położone w Polsce centralnej, nad rzekami: Pilicą, Wolbórką, Czarną i Piasecznicą. Choć historia Tomaszowa Mazowieckiego związana jest z odkryciem na jego terenie rud żelaza, to ze względu na ich niską jakość zawieszono działalność górniczą, a miasto stało się jednym z największych ośrodków przemysłu sukienniczego i wełnianego na terenie Królestwa Polskiego. Po dziś dzień w Tomaszowie znajdują się obiekty należące do największych ówczesnych przedsiębiorców. Jednym z nich jest pałacyk Pieschów, którego właścicielem był Moritz Piescha. Do niego należała jedna z pierwszych i największych fabryk włókienniczych w mieście. Wartymi obejrzenia są również kamienice usytuowane przy Placu Kościuszki, należące do: fabrykanckiej rodziny Knothe oraz do Karola Jana Bartkego, właściciela Fabryki Sukien i Kortów. Jeśli jesteś zainteresowany bliższym poznaniem historii Tomaszowa Mazowieckiego, to udaj się do Pałacu Ostrowskich, który był letnią rezydencją założyciela miasta Antoniego hrabiego Ostrowskiego, a obecnie stanowi siedzibę Muzeum jego imienia. Nie zwlekaj i zaraz po przybyciu do miasta autobusem dalekobieżnym udaj się na jego zwiedzanie.

Autobus: Kielce → Tomaszów Mazowiecki
26 maj 09:12
Kielce
26 maj 11:43
Tomaszów Mazowiecki
z: PKP Intercity
od 45,00* PLN
27 maj 04:56
Kielce
27 maj 09:34
Tomaszów Mazowiecki
z: Neobus
od 40,70* PLN
27 maj 09:12
Kielce
27 maj 11:43
Tomaszów Mazowiecki
z: PKP Intercity
od 45,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×