Reklama

Autobus Pińczów Katowice: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Katowice ↔ Pińczów
Przewoźnik MAT-BUS
od 59,00* PLN
od 03h 06min

Autobus i autokar z Katowic do Pińczowa

Jeśli zamierzasz odbyć podróż po interesujących, polskich miastach, to koniecznie zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujących przejazdy na trasie Katowice – Pińczów. Pierwsze z miast jest nowoczesną stolicą województwa śląskiego, która mimo swego przemysłowego charakteru oferuje wiele atrakcji. Pińczów z kolei to niewielka miejscowość usytuowana w województwie świętokrzyskim. Będziesz oczarowany jej historią i pięknymi zabytkami. To nie będzie daleka podróż, więc przebiegnie ona szybko, a jej dodatkowymi atutami będą komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu.

Katowice to stolica województwa śląskiego, obejmującego swym zasięgiem fragment południowej części Polski. Głównym czynnikiem powstania miasta był rozwój przemysłu, opartego na wydobyciu węgla kamiennego. Choć obecnie jego rola znacznie zmalała, to Katowice nadal pozostają jednym z największych ośrodków gospodarczych w Polsce. Są one również ważnym węzłem komunikacji drogowej, kolejowej i lotniczej. Przez obszar miasta przebiegają dwie autostrady oraz liczne drogi krajowe i wojewódzkie, a usytuowany w Pyrzowicach międzynarodowy port lotniczy należy do jednego z największych w kraju. Warto więc skorzystać z okazji i wybrać się na krótką wycieczkę do Krakowa lub Wrocławia. Zanim wyruszysz w dalszą drogę udaj się na zwiedzanie Katowic. Na szczególną uwagę zasługują dawne tereny pokopalniane, na obszarze których stworzono nowoczesne centra handlowe i miejsca wypoczynku. Jednym z nich jest Strefa Kultury, do której należą m.in. katowicki Spodek, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Muzeum Śląskie. Nie zwlekaj więc i już dzisiaj kup bilet na autobus dalekobieżny, którym dotrzesz do Katowic. Serdecznie zapraszamy!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Pińczowem a Katowicami.

Pińczów to 11-tysięczne miasto położone w południowej części Polski, na terenie województwa świętokrzyskiego. Jest ono usytuowane na Ponidziu, w odległości zaledwie 39 km od Kielc, stanowiąc tym samym doskonałą okazję do złożenia wizyty w tym zabytkowym mieście. Sam Pińczów również oferuje liczne atrakcje, a jego historia warta jest bliższego poznania. Prawa miejskie otrzymał on w 1428 roku z rąk króla Władysława Jagiełły. Pińczów należał wówczas do rodu Oleśnickich, którzy wybudowali na Górze Zamkowej piękną rezydencję oraz ufundowali miastu klasztor Paulinów. Ten ostatni znajduje się obecnie na rogu tutejszego Rynku, a w jego skład wchodzi Kościół pod wezwaniem św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Pińczów to także niezwykle okazały Pałac Wielopolskich, Stara Synagoga i wiele, wiele innych atrakcji. Nie trać więc czasu i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w stronę Pińczowa.

Autobus: Katowice → Pińczów
Katowice
Pińczów
z: MAT-BUS
od 59,00* PLN
Katowice
Pińczów przez Busko-Zdrój
z: BlaBlaCar
od 26,00* PLN
Katowice przez Przyszowice
Pińczów przez Jędrzejów
z: BlaBlaCar
od 26,00* PLN
Katowice
Pińczów
z: MAT-BUS
od 59,00* PLN
Katowice
Pińczów
z: MAT-BUS
od 59,00* PLN
Katowice
Pińczów przez Busko-Zdrój
z: BlaBlaCar
od 34,00* PLN
Autobus: Pińczów → Katowice
Pińczów
Katowice
z: MAT-BUS
od 59,00* PLN
Pińczów przez Jędrzejów
Katowice przez Chorzów
z: BlaBlaCar
od 30,00* PLN
Pińczów przez Jędrzejów
Katowice przez Świętochłowice
z: BlaBlaCar
od 31,00* PLN
Pińczów
Katowice
z: MAT-BUS
od 59,00* PLN
Pińczów
Katowice
z: MAT-BUS
od 59,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×