Reklama

Autobus Zamość Gdańsk: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Gdańsk ↔ Zamość
Przewoźnik PKP Intercity
od 67,20* PLN
od 12h 00min

Autobus Gdańsk Zamość Ceny

Autobus i autokar z Gdańska do Zamościa

Jeśli pragniesz poznać niezwykle piękne miasta, usytuowane w różnych regionach Polski, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Gdańsk - Zamość. Gdańsk to jedno z najpiękniejszych i najciekawszych polskich miast. Oprócz wspaniałych zabytków, na jego terenie znajduje się wiele miejsc, związanych z najważniejszymi wydarzeniami w historii Polski. Zamość to z kolei miasto, którego twórcą był Jan Zamoyski, hetman wielki koronny, którego marzeniem było stworzenie miasta idealnego. Będziesz oczarowany atmosferą zarówno Gdańska, jak i Zamościa. Pomimo, iż Twoja podróż nie będzie należała do najkrótszych, to przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu wprawią Cię już na początku w doskonały nastrój. Ruszaj w drogę!

Gdańsk położony jest w północnej Polsce nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Motławy do Wisły. Gdańsk jest największym miastem i stolicą województwa pomorskiego. Pełni również funkcję ważnego ośrodka gospodarczego, kulturalnego, edukacyjnego i turystycznego regionu. Miasto odwiedzane jest corocznie przez rzesze turystów, którzy nie tylko pragną obejrzeć wspaniałe zabytki Gdańska, ale również bliżej zapoznać się z historią miasta, w którym miał miejsce początek II wojny światowej oraz początek upadku komunizmu w Europie Środkowej. Gdy znajdziesz się już w Gdańsku i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, swoje pierwsze kroki skieruj na Westerplatte, które jest miejscem szczególnym na historycznej mapie Polski. To tutaj znajduje się Pomnik Obrońców Wybrzeża, który upamiętnia bohaterski opór polskich żołnierzy w walce z niemieckim najeźdźcą w roku 1939. Jeśli zapragniesz poszerzyć swoją wiedzę na temat tamtych wydarzeń, warto udać się do Muzeum Wojny w Gdańsku, które nie przypadkowo powstało w tym mieście. Teraz kolej na zabytki Gdańska, z których najpiękniejsze usytuowane są na Głównym Mieście i Starym Mieście. Z całą pewnością nie możesz pominąć Ratusza Głównego Miasta, Dworu Artusa i wspaniałego Domu Uphagenów oraz niezwykłych obiektów sakralnych, takich jak Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny czy kościół św. Katarzyny. Nie sposób wymienić tu wszystkich zabytków Gdańska. Kup przewodnik i przybywaj!

 

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Zamościem a Gdańskiem.

Zamość położony jest w południowej części województwa lubelskiego. Miasto stanowi jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych, edukacyjnych i turystycznych regionu. W roku 1992 Stare Miasto w Zamościu wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, co przyczyniło się do zwiększonego zainteresowanie zabytkami miasta. Gdy znajdziesz się już w Zamościu i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, którym tutaj dotarłeś, udaj się w pierwszej kolejności na Stare Miasto. Zachowało ono swój pierwotny układ urbanistyczny z czasów lokacji, z centralnie wytyczonym, kwadratowym rynkiem o imponujących wymiarach 100 m x 100 m. Rynek Wielki z każdej strony otoczony jest wspaniałymi kamieniczkami. Na szczególną uwagę zasługują kamieniczki ormiańskie. Ich nazwa pochodzi od Ormian, którzy otrzymali tę część miasta od założyciela miasta, Jana Zamoyskiego. W północnej pierzei Rynku, usytuowany jest również zamojski Ratusz z wieżą zegarową o wysokości 52 m i wspaniałymi, wachlarzowymi schodami. Ciekawostką jest, iż układ urbanistyczny Zamościa, zbliżony jest do koncepcji miasta idealnego i stanowi on główną atrakcję dla licznie przybywających tutaj architektów i urbanistów. Przekonaj się jak pięknym i ciekawym miastem jest Zamość. Serdecznie zapraszamy!

Autobus: Gdańsk → Zamość
05 cze 09:44
Gdańsk przez Sopot
05 cze 21:44
Zamość
z: PKP Intercity
od 67,20* PLN
06 cze 09:44
Gdańsk przez Sopot
06 cze 21:44
Zamość
z: PKP Intercity
od 67,20* PLN
07 cze 09:44
Gdańsk przez Sopot
07 cze 21:44
Zamość
z: PKP Intercity
od 67,20* PLN
Autobus: Zamość → Gdańsk
02 cze 06:50
Zamość
02 cze 18:12
Gdańsk Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 77,00* PLN
05 cze 06:50
Zamość
05 cze 18:12
Gdańsk Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 69,30* PLN
05 cze 06:50
Zamość
05 cze 18:33
Gdańsk przez Sopot
z: PKP Intercity
od 70,20* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Gdańsk → Zamość
Popularne połączenia z przesiadką Zamość → Gdańsk
Popularne połączenia z przesiadką  Gdańsk → Zamość

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×