Reklama

Autobus Zamość Katowice: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Katowice ↔ Zamość
Przewoźnik PKP Intercity
od 73,80* PLN
od 10h 42min

Autobus Katowice Zamość Ceny

Autobus i autokar z Katowic do Zamościa

Jeśli pragniesz udać się w niezwykle interesującą i urozmaiconą podróż, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Katowice – Zamość. Odwiedzając Katowice przekonasz się, iż jest to miasto ciekawe, pełne zieleni i atrakcyjnych zabytków. Zamość z kolei, jako „perła renesansu” zachwyci Cię swoim idealnym układem oraz panująca tu atmosferą, pamiętającą czasy hetmana Jana Zamoyskiego, wielkiego twórcy tego miasta. Twoja podróż przebiegnie w komfortowych warunkach, a trasa zostanie pokonana szybko. Dodatkowym jej atutem będzie niska cena biletu, która wprawi Cię w doskonały nastrój. Ruszaj w drogę!

Katowice to miasto w południowej Polsce, w województwie śląskim. Wbrew obiegowym opiniom, Katowice to niezwykle ciekawe miasto, w którym przeszłość doskonale harmonizuje z teraźniejszością. Przekonaj się o tym osobiście i po opuszczeniu pokładu autobusu jednej z linii dalekobieżnych, którą dotarłeś do stolicy Górnego Śląska, udaj się na spacer po mieście. Jedną z jego atrakcji są osiedla górnicze, wzniesione w I połowie XX wieku. Pierwszym z nich jest Nikiszowiec, składający się z 9-ciu budynków, z których każdy posiada wewnętrzne podwórza, na których kiedyś wspólnie spędzali czas ich mieszkańcy. Drugie zabytkowe osiedle to Giszowiec. Odbiega ono charakterem od poprzedniego. Jest to bowiem zespół uroczych domków dwurodzinnych, zbudowanych w oparciu o koncepcję tzw. miasta – ogrodu. Kiedyś w skład osiedla wchodziło około 300 domów, dzisiaj zostało ich zaledwie nieco ponad 40. Kolejnym, niezwykle interesującym punktem spaceru po mieście, mogą być jego tereny postindustrialne. Katowice są bowiem przykładem na świetne ich wykorzystanie. Na terenach byłych kopalni węgla kamiennego stworzono bowiem m.in. galerie sztuki i centrum kultury, centrum handlowe Silesia City Center oraz tzw. Stefę Kultury, którą koniecznie musisz odwiedzić. Katowice wprawią Cię w zdumienie i zauroczą panującą tutaj atmosferą.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Zamościem a Katowicami.

Zamość to miasto usytuowane w południowej części województwa lubelskiego. Miasto zwane jest „perłą renesansu” i na to miano z całą pewnością zasługuje. Gdy znajdziesz się już w Zamościu i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego udaj się na zamojskie Stare Miasto, które w roku 1992 wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Układ Starego Miasta stanowi doskonały przykład miasta idealnego. Przy Rynku Wielkim usytuowany jest symbol miasta, czyli Ratusz. Jest to jeden z najcenniejszych zabytków Zamościa. Wyróżnia się wspaniałymi, wachlarzowymi schodami oraz wieżą, której wysokość wynosi 52 m. Rynek Wielki i Rynek Solny to również urocze kamieniczki z pięknymi podcieniami m.in. kamienica ormiańska i kamienica Pod św. Kazimierzem oraz Dom Rabina, wszystkie datowane na wiek XVII. Spośród obiektów sakralnych koniecznie należy zobaczyć Katedrę Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła, w której pod nawą główną znajdują się krypty z trumnami oraz prochami Zamoyskich. W jednej z nich spoczywa hetman Jan Zamoyski, któremu Zamość zawdzięcza swój urok i miano „perły renesansu”. To jedynie kilka z atrakcji Zamościa. Miasto serdecznie zaprasza.

Autobus: Katowice → Zamość
02 cze 17:50
Katowice
02 cze 22:45
Zamość
z: BlaBlaCar
od 63,00* PLN
04 cze 17:00
Katowice przez Tarnowskie Góry
04 cze 23:45
Zamość
z: BlaBlaCar
od 41,00* PLN
05 cze 12:34
Katowice, Dworzec główny
05 cze 23:16
Zamość
z: PKP Intercity
od 73,80* PLN
07 cze 12:34
Katowice, Dworzec główny
07 cze 23:16
Zamość
z: PKP Intercity
od 73,80* PLN
08 cze 12:34
Katowice, Dworzec główny
08 cze 23:16
Zamość
z: PKP Intercity
od 73,80* PLN
Autobus: Zamość → Katowice
02 cze 17:00
Zamość przez Szczebrzeszyn
02 cze 21:25
Katowice
z: BlaBlaCar
od 48,00* PLN
07 cze 04:55
Zamość
07 cze 16:06
Katowice, Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 73,80* PLN
08 cze 04:55
Zamość
08 cze 16:06
Katowice, Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 73,80* PLN
09 cze 04:55
Zamość
09 cze 16:06
Katowice, Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 73,80* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×