Reklama

Autobus Poznań Frankfurt: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Frankfurt ↔ Poznań
Przewoźnik FlixBus
od 187,79* PLN
od 12h 25min
Przewoźnik Sindbad
od 210,15* PLN
od 10h 50min

Autobus i autokar z Frankfurtu do Poznania

Jeśli pragniesz odwiedzić jedne z piękniejszych, europejskich miast, to udaj się razem z nami w podróż autobusem dalekobieżnym, przemierzającym trasę Frankfurt – Poznań. Już dzisiaj zarezerwuj bilet. Frankfurt, jedno z największym niemieckich miast zachwyci Cię Starym Miastem i jego niepowtarzalną atmosferą. W Poznaniu, jednym z najstarszych miast Polski będziesz miał okazję zobaczyć zabytki, pamietające czasy pierwszych władców kraju. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu będą jej dodatkowymi atutami.

Frankfurt to ponad 700-tysięczne miasto, będące piątym pod względem wielkości miastem Niemiec. Położone jest ono w środkowo-zachodniej części kraju, nad rzeką Men, u podnóży gór Taunus. Jest największym miastem Hesji, jednego z niemieckich krajów związkowych. Dzieje miasta sięgają wieku VIII, gdyż z tego okresu pochodzi pierwsza, znacząca wzmianka o Frankfurcie. Od 1562 roku przez kolejne cztery stulecia miasto było miejscem koronacji królów i cesarzy Świętego Cesarstwa Rzymskiego. W wieku XIX Frankfurt stał się częścią Prus. Gdy znajdziesz się już w mieście i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, koniecznie udaj się na spacer po Starym Mieście. Rozpocznij go od Rynku, zwanego Römerberg, który został odbudowany po zniszczeniach II wojny światowej. To uroczy plac z bogato zdobionymi kamieniczkami i pięknym Ratuszem. Wartą obejrzenia jest również Katedra Cesarska Świętego Bartłomieja, będąca największym i najstarszym obiektem sakralnym w mieście. Nie sposób wymienić tu wszystkich atrakcji Frankfurtu, więc kup przewodnik i przybywaj!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Poznaniem a Frankfurtem.

Poznań to 540-tysięczne miasto położone w zachodniej części Polski, w województwie wielkopolskim, nad rzeką Wartą. Jest piątym pod względem liczby ludności i ósmym pod względem powierzchni miastem w kraju. Ponieważ jego dzieje sięgają wieku IX, a nadanie mu praw miejskich miało miejsce w roku 1253, Poznań zaliczany jest do jednego z najstarszych miast w Polsce. Czyni to z niego ważny ośrodek turystyczny z licznymi zabytkami, pamiętającymi czasy pierwszych władców Polski. Większość z nich znajduje się na terenie Ostrowa Tumskiego. To tutaj, w Bazylice archikatedralnej pod wezwaniem Świętych Piotra i Pawła, w Złotej Kaplicy znajduje się mauzoleum Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Poznański Ostrów Tumski to również Kościół Najświętszej Maryi Panny oraz wspaniałe Muzeum Archidiecezjalne, w którym warto zatrzymać się na nieco dłużej. Trudno wymienić tu wszystkie atrakcje Poznania, więc kup przewodnik i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, którym dotrzesz do miasta. Naprawdę warto!

Autobus: Frankfurt → Poznań
Frankfurt
Poznań
z: Sindbad
od 319,68* PLN
Frankfurt, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym
Poznań
z: FlixBus
od 187,79* PLN
Frankfurt
Poznań
z: Sindbad
od 318,96* PLN
Autobus: Poznań → Frankfurt
Poznań
Frankfurt
z: Sindbad
od 210,15* PLN
Poznań
Frankfurt przez Bad Homburg
z: BlaBlaCar
od 168,00* PLN
Poznań
Frankfurt przez Bad Homburg
z: BlaBlaCar
od 168,00* PLN
Poznań
Frankfurt przez Port lotniczy Frankfurt (FRA), Terminal 1
z: FlixBus
od 290,61* PLN
Poznań
Frankfurt
z: Sindbad
od 289,49* PLN
Poznań
Frankfurt
z: Sindbad
od 268,47* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×