Reklama

Autobus Turek Poznań: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Poznań ↔ Turek
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Poznań ↔ Turek. Proszę wypełnić formularz.

Autobus Poznań Turek Ceny

Autobus i autokar z Poznania do Turku

Jeśli pragniesz zwiedzić polskie miasta, usytuowane w województwie wielkopolskim, to masz ku temu doskonałą okazję. Nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Poznań - Turek. Swoją podróż rozpoczniesz od stolicy Wielkopolski – Poznania, miasta będącego kolebką polskiej państwowości. To tutaj znajdują się symboliczne grobowce pierwszych władców Polski oraz miejsca ich działalności. Turek zauroczy Cię swoją atmosferą oraz ciekawymi zabytkami, będącymi świadkami różnych etapów rozwoju miasta. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu wprawią Cię w doskonały humor! Ruszaj w drogę.

Poznań to piąte pod względem ilości mieszkańców i ósme pod względem powierzchni miasto w Polsce. Poznań położony jest w zachodniej części kraju, na Pojezierzu Wielkopolskim nad rzeką Wartą. Jest największym miastem województwa wielkopolskiego i jego stolicą. Historia Poznania sięga wieku X. Był on wówczas ważnym ośrodkiem państwa Piastów i siedzibą ich władców, czego dowodem mają być symboliczne grobowce Mieszka I i Bolesława I Chrobrego, znajdujące się w Bazylice archikatedralnej pod wezwaniem Świętych Piotra i Pawła, zwanej poznańską katedrą. Warto odwiedzić to miejsce. Katedra góruje nad najstarszą i najcenniejszą częścią Poznania, jaką jest Ostrów Tumski. To tutaj Mieszko I zbudował swoje palatium i to tutaj najprawdopodobniej miał miejsce chrzest Polski w roku 966. Kolejnym zabytkiem, który koniecznie należy zobaczyć na Ostrowie Tumskim jest Kościół Najświętszej Marii Panny, którego historia sięga roku 965. Pod prezbiterium kościoła znajdują się pozostałości palatium oraz prawdopodobnie fragmenty dawnej kaplicy, którą Mieszko I wybudował dla swojej żony Dobrawy. Na Ostrowie Tumskim możesz „dotknąć” miejsc związanych z najdawniejszymi dziejami polskiej państwowości, więc po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego, którym dotarłeś do Poznania, tutaj właśnie skieruj swoje pierwsze kroki. Poznań serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Turku a Poznaniem.

Turek to miasto położone w środkowej Polsce, na Wysoczyźnie Tureckiej, w województwie wielkopolskim. Turek szczyci się historią sięgająca wieku XII, kiedy to w jednym z dokumentów został wspomniany jako posiadłość arcybiskupstwa gnieźnieńskiego. W roku 1341 Turek otrzymał średzkie prawa miejskie, czego dowodem jest dokument sygnowany przez arcybiskupa gnieźnieńskiego, Janisława. Zwierzchność arcybiskupstwa nad miastem, oznaczała zakaz osiedlania się w nim wyznawców innej wiary niż katolicka. Sytuacja taka miała miejsce aż do wieku XVIII, kiedy to w wyniku II rozbioru Polski, Turek znalazł się w strefie pruskiego panowania. W roku 1820 podjęto decyzję o modernizacji i rozbudowie miasta, które zaczęło przekształcać się w osadę fabryczną. Do Turku masowo napływali tkacze z Czech i Saksonii, dzięki którym miasto stało się jednym z głównych ośrodków przemysłu włókienniczego. Choć w dzisiejszym Turku dominuje przemysł o zupełnie innym charakterze, to w mieście zachowało się wiele miejsc, przypominających o jego historii. Dlatego po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego, udaj się na spacer wzdłuż ulicy Kaliskiej i ulicy Żeromskiego, przy których usytuowane są Domy tkaczy. To 43 budynki, będące efektem, wspomnianej modernizacji miasta z 1820 roku. W Turku warto zobaczyć również kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, kościół ewangelicko-augsburski i cmentarz augsburski. Przekonasz sią, że Turek to bardzo ciekawe miasto.

Autobus: Poznań → Turek
11 lip 05:20
Poznań
11 lip 07:00
Turek
z: BlaBlaCar
od 20,00* PLN
11 lip 17:00
Poznań przez Solna, Polska
11 lip 18:30
Turek
z: BlaBlaCar
od 20,00* PLN
15 lip 16:30
Poznań
15 lip 18:00
Turek
z: BlaBlaCar
od 20,00* PLN
Autobus: Turek → Poznań
12 lip 08:00
Turek
12 lip 09:30
Poznań
z: BlaBlaCar
od 14,00* PLN
13 lip 05:30
Turek
13 lip 07:00
Poznań przez Solna, Polska
z: BlaBlaCar
od 20,00* PLN
14 lip 05:30
Turek
14 lip 07:00
Poznań przez Solna, Polska
z: BlaBlaCar
od 20,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Poznań → Turek
Popularne połączenia z przesiadką Turek → Poznań
Popularne połączenia z przesiadką  Poznań → Turek

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×