Reklama

Autobus Płock Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Płock
Przewoźnik FlixBus
od 50,99* PLN
od 07h 15min

Autobus Kraków Płock Ceny

Autobus i autokar z Krakowa do Płocka

Jeśli pragniesz zwiedzić najstarsze polskie miasta, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Kraków - Płock. Pierwsze z miast jest stolicą Małopolski i historyczną stolicą Polski. To tutaj usytuowany jest Zamek Królewski na Wawelu, który przez wieki był siedzibą polskich władców. Płock również oczaruje Cię pięknymi zabytkami, a jego malownicze położenie na długo pozostanie w Twojej pamięci. To będzie niezwykle ciekawa podróż, która przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu będą jej dodatkowymi atutami.

Kraków zaliczany jest do jednego z najciekawszych polskich miast. Liczba turystów odwiedzających stolicę Małopolski wzrasta z roku na rok. Przyciąga ich niepowtarzalna atmosfera miasta, wspaniałe zabytki i bliskość innych atrakcji regionu. Gdy znajdziesz się już w Krakowie i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego udaj się w pierwszej kolejności na Rynek Główny, będący sercem miasta. Zarówno jego historia, jak i historia odbiegających od niego uroczych uliczek sięgają czasów lokacji Krakowa, która miała miejsce w roku 1257. Na płycie Rynku Głównego usytuowane są piękne Sukiennice, wieża Ratusza, kościół św. Wojciecha i monumentalny Kościół Mariacki, z wieży którego co godzinę rozbrzmiewa słynny Hejnał Mariacki. Nie możesz opuścić Krakowa bez wizyty na Wawelu, Zamku Królewskim, który wraz z Bazyliką archikatedralną św. Stanisława i św. Wacława, zwaną potocznie Katedrą Wawelską stanowią jedne z najlepiej rozpoznawalnych symboli Krakowa. To jedynie kilka spośród wielu atrakcji miasta, jednak nie sposób wymienić tu wszystkich. Kraków oczekuje na Twoje przybycie.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Płockiem a Krakowem

Płock to jedno z najstarszych polskich miast i jedno z najciekawszych w województwie mazowieckim. Położone jest ono w uroczym zakolu Wisły, na którą z wysokiej skarpy spoglądają najwspanialsze płockie zabytki. Jednym z nich jest Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, będąca miejscem spoczynku pierwszych władców państwa polskiego. Nieopodal katedry usytuowany jest Zamek Książąt Mazowieckich z dwiema czerwonymi wieżami, stanowiącymi symbol Płocka. Niższa z wież zwana jest Szlachecką, a wyższa Zegarową. Płock to również uroczy Stary Rynek z pięknymi kamieniczkami, wśród których znajduje się również ta, w której swoje pierwsze objawienie miała siostra Faustyna Kowalska. Dla upamiętnienia tego wydarzenia mieści się tu obecnie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Muzeum św. Faustyny. Nie sposób wymienić tu wszystkich atrakcji Płocka, więc nie zwlekaj i już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w kierunku miasta. Płock zaprasza!

Autobus: Kraków → Płock
10 cze 05:05
Kraków, Dworzec główny
10 cze 12:20
Płock
z: FlixBus
od 50,99* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Kraków → Płock
Popularne połączenia z przesiadką Płock → Kraków
Popularne połączenia z przesiadką  Kraków → Płock

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×