Reklama

Autobus Płock Katowice: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Katowice ↔ Płock
Przewoźnik Koleje Slaskie
od 98,49* PLN
od 08h 01min

Autobus Katowice Płock Ceny

Autobus i autokar z Katowic do Płocka

Jeśli jesteś zwolennikiem urozmaiconych podróży, to już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Katowice - Płock. Pierwsze z miast jest stolicą województwa śląskiego. Tylko tutaj będziesz miał okazję zobaczyć niezwykłe osiedla robotnicze – Nikiszowiec i Giszowiec. Płock z kolei to dawna stolica Polski i miasto o długiej i ciekawej historii. Będziesz zachwycony jego zabytkami i panującą tutaj niepowtarzalną atmosferą. Twoja podróż przebiegnie szybko, a jej czas umilą Ci komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu! Ruszaj w drogę.

Katowice to górnośląskie miasto położone w południowej części Polski. Jest ono stolicą województwa śląskiego i jego największym ośrodkiem z 300-tysięczną liczbą ludności. Genezą powstania miasta był przemysł, który na stałe wpisał się jego historię. Choć dzisiaj Katowice zmieniają swoje oblicze i część zakładów przemysłowych, hut i kopalń zamknęła swoje podwoje, to budynki poprzemysłowe, dawne osiedla górnicze i familoki stanowią największą atrakcję miasta. Gdy znajdziesz się już w Katowicach i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego skieruj się w pierwszej kolejności w stronę Nikiszowca. To zabytkowe osiedle robotnicze o urzekającej architekturze, tak charakterystycznej dla śląskich miast. Wchodzące w jego skład, trzykondygnacyjne budynki wzniesione z czerwonej cegły oraz zabytkowy Kościół św. Anny i panująca tu atmosfera zrobią na Tobie ogromne wrażenie. W następnej kolejności udaj się do urokliwego Giszowca, którego piękne domki z malowniczymi ogródkami na pewno na długo pozostaną w Twojej pamięci. Przybywaj! Katowice zapraszają.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Płockiem a Katowicami

Płock to jedno z najstarszych i najciekawszych polskich miast. Jest ono usytuowane w centralnej części Polski, w województwie mazowieckim, nad szeroką na 8 km doliną Wisły. Jednym z walorów Płocka jest jego niedaleka odległość od Warszawy i Włocławka, co czyni z miasta doskonały punkt wypadowy do zwiedzania najciekawszych atrakcji pobliskich regionów. Zanim wyruszysz w okolice Płocka koniecznie udaj się na spacer jego ulicami. Długie dzieje miasta, na przestrzeni których pełniło ono m.in. rolę stolicy Polski pozostawiło tu wiele ciekawych zabytków. Te najwspanialsze znajdują się oczywiście na Ostrowie Tumskim, jednak wartym obejrzenia jest również płocki Stary Rynek. Na jego prostokątnej płycie o wymiarach 138 metrów na 69 metrów stoi piękny, klasycystyczny Ratusz, a wśród otaczających Rynek kamieniczek znajduje się również ta, w której siostra Faustyna Kowalska miała swoje pierwsze objawienie. Trudno wymienić tu wszystkie płockie atrakcje, więc nie zwlekaj i już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w kierunku miasta. Płock serdecznie zaprasza!

Autobus: Katowice → Płock
28 maj 17:00
Katowice
28 maj 21:00
Płock
z: BlaBlaCar
od 35,00* PLN
29 maj 06:49
Katowice przez Chorzów
29 maj 14:50
Płock
z: Koleje Slaskie
od 98,49* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Katowice → Płock
Popularne połączenia z przesiadką  Katowice → Płock

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×