Reklama

Autobus Pińczów Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Pińczów
Przewoźnik MAT-BUS
od 9,00* PLN
od 02h 17min
Przewoźnik Darjan
od 25,00* PLN
od 03h 01min

Autobus Kraków Pińczów Ceny

Autobus i autokar z Krakowa do Pińczowa

Jeśli pragniesz odbyć niezbyt daleką, aczkolwiek bardzo interesującą podróż, to już teraz skorzystaj z naszej oferty. Nie zwlekaj i zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Kraków - Pińczów. Pomimo, iż miasta usytuowane są w różnych województwach to odległość pomiędzy nimi nie jest duża. Kraków zachwyci Cię swoimi zabytkami, wśród których wartymi obejrzenia jest m.in. Wawel i budynki, wchodzące w skład Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pińczów oczaruje Cię swoją atmosferą i miejscami, pamiętającymi odległe dzieje miasta. To będzie niezwykle interesująca wycieczka, a Twoja podróż przebiegnie szybko, w bardzo komfortowych warunkach panujących na pokładzie autobusu. Dodatkowym jej atutem będzie niska cena biletu, która skłoni Cię do planowania kolejnych wypraw. Ruszaj w drogę!

Kraków to miasto położone w Polsce południowej, nad rzeką Wisłą w województwie małopolskim. Jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast. Kraków prawa miejskie magdeburskie otrzymał z rąk księcia Bolesława V Wstydliwego w roku 1257. Od 1320 do 1734 roku Kraków był miastem koronacji królów Polski i formalną stolicą Polski. Rola stolicy jednego z europejskich mocarstw przyczyniła się do rozwoju kulturalnego, architektonicznego i rzemieślniczego miasta. To wówczas przebudowie w stylu renesansowym uległa rezydencja królewska na Wawelu, a Uniwersytet Jagielloński uległ odnowieniu. Podczas pobytu w Krakowie koniecznie musisz zobaczyć te obiekty. Warto udać się na wycieczkę trasą uniwersytecką, która obejmuje m.in. Collegium Maius, będące siedzibą Muzeum Uniwersytetu. Na jego dziedzińcu znajduje się zegar, który każdego dnia wygrywa melodie przy pochodzie figur, przedstawiających postacie związane z uczelnią. Przy ulicy Gołębiej znajduje się najokazalszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego czyli Collegium Novum, w którym znajduje się sala z nr 56, w której podczas akcji Sonderaktion Krakau, Niemcy aresztowali 183 pracowników uniwersyteckich. Nie sposób wymienić tu wszystkich zabytkowych obiektów Krakowa więc nie zwlekaj i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego, udaj się na zwiedzanie miasta.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Pińczowem a Krakowem.

Pińczów to miasto w Polsce południowej, położone nad rzeką Nidą, w województwie świętokrzyskim. Dzieje Pińczowa sięgają wieku XII i związane są z istniejącym tu kamieniołomem. Bezpieczeństwa pracujących w nim ludzi strzegła osada, na miejscu której wzniesiono zamek. Wokół niego rozwinął się z kolei gród, który w roku 1428 z rąk króla Władysława Jagiełły otrzymał prawa miejskie. Tak długa historia miasta pozostawiła na jego terenie wiele wspaniałych zabytków. Dlatego po przybyciu do Pińczowa i opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego, udaj się na jego zwiedzane. W pierwszej kolejności skieruj się ku kościołowi św. Jana Ewangelisty, który usytuowany jest przy Rynku i stanowi jeden z ciekawszych zabytków miasta. Kolejnymi obiektami, które warto zobaczyć podczas pobytu w Pińczowie są m.in. Kaplica św. Anny, znajdująca się na wzgórzu o tym samym imieniu, Pałac Wielopolskich, będący głównym obiektem zespołu zamkowo-pałacowego, Pawilon Ogrodowy oraz Stara Synagoga, która jest jedną z najstarszych synagog, zachowanych w Polsce. Nie sposób wymienić tu wszystkich zabytków miasta. Kup przewodnik i przybywaj. Przekonasz się, że Pińczów to bardzo ciekawe miasto.

Autobus: Kraków → Pińczów
14 lis 12:00
Kraków
14 lis 14:13
Pińczów
z: MAT-BUS
od 15,00* PLN
16 lis 09:40
Kraków
16 lis 11:57
Pińczów
z: MAT-BUS
od 9,00* PLN
17 lis 17:50
Kraków
17 lis 20:04
Pińczów
z: MAT-BUS
od 9,00* PLN
Autobus: Pińczów → Kraków
14 lis 04:50
Pińczów
14 lis 07:06
Kraków
z: MAT-BUS
od 15,00* PLN
15 lis 04:50
Pińczów
15 lis 07:06
Kraków
z: MAT-BUS
od 15,00* PLN
15 lis 07:10
Pińczów
15 lis 08:40
Kraków
z: BlaBlaCar
od 12,00* PLN
17 lis 08:20
Pińczów
17 lis 10:38
Kraków
z: MAT-BUS
od 9,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×