Reklama

Autobus Pińczów Kielce: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kielce ↔ Pińczów
Przewoźnik NOVUM Travel
od 18,00* PLN
od 01h 05min

Autobus i autokar z Kielce do Pińczowa

Jeśli pragniesz nieco bliżej poznać miasta województwa świętokrzyskiego, to już teraz skorzystaj z naszej oferty i zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Kielce - Pińczów. Przygodę rozpoczniesz w zabytkowej stolicy województwa. Pińczów z kolei zauroczy Cię ciekawą historią i niepowtarzalną atmosferą. To będzie podróż, która przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu będą jej dodatkowymi atutami.

Kielce to stolica malowniczego województwa świętokrzyskiego, którego wizytówką są góry o tej samej nazwie. W granicach samego miasta znajdują się dwa pasma Gór Świętokrzyskich: pasmo Kadzielniańskie i pasmo Dymińskie. Dzięki nim Kielce zyskują na atrakcyjności, stając się doskonałym miejscem wypadowym na odbycie ciekawych wycieczek górskich. Szczególną popularnością cieszy się dawny kamieniołom na Kadzielni, na terenie którego znajduje się Podziemna Trasa Turystyczna, licząca 160 metrów. Kielce szczycą się również wieloma zabytkami kultury materialnej. Należą do nich piękne zabytki architektoniczne, wśród których jednymi z najstarszych są: Pałac Biskupów Krakowskich oraz Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Nie zwlekaj więc i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na spacer kieleckimi ulicami. Rozważ także wycieczkę do pobliskiego Buska – Zdroju, jednego z najpiękniejszych, polskich uzdrowisk.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Pińczowem a Kielcami.

Pińczów to 11-tysięczne miasto położone w południowej części Polski, na terenie województwa świętokrzyskiego. Jest ono usytuowane na Ponidziu, nad rzeką Nidą i jest początkiem niezwykle popularnego szlaku turystycznego wiodącego do Wiślicy – najmniejszego miasta w kraju. Pińczów to również doskonały punkt wypadowy do oddalonych zaledwie o 39 km Kielc. Warto jednak nieco więcej czasu zarezerwować na zwiedzanie samego Pińczowa i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udać na spacer jego ulicami. Historia miasta sięga bowiem wieku XII, a jego dzieje są nierozerwalnie związane z istniejącym tu kamieniołomem. To on stał się genezą powstania najpierw osady, a potem grodu, który w roku 1428 otrzymał prawa miejskie. Jednymi z najstarszych i najciekawszych zabytków miasta są: Kościół św. Jana Ewangelisty, Kaplica św. Anny, Pałac Wielopolskich i Stara Synagoga. Kup przewodnik ni przybywaj! Przekonasz się, że warto!

Autobus: Kielce → Pińczów
Kielce
Pińczów
z: NOVUM Travel
od 18,00* PLN
Kielce
Pińczów
z: NOVUM Travel
od 18,00* PLN
Kielce
Pińczów
z: NOVUM Travel
od 18,00* PLN
Autobus: Pińczów → Kielce
Pińczów
Kielce
z: NOVUM Travel
od 18,00* PLN
Pińczów
Kielce
z: NOVUM Travel
od 18,00* PLN
Pińczów
Kielce
z: NOVUM Travel
od 18,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×