Reklama

Autobus Zamość Kielce: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kielce ↔ Zamość
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Kielce ↔ Zamość. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Kielc do Zamościa

Jeśli pragniesz poznać różne regiony Polski, to nie zwlekaj i już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Kielce - Zamość. Kielce to miasto usytuowane w Górach Świętokrzyskich. Znajdziesz tu nie tylko piękne krajobrazy ale również wspaniałe zabytki. Zamość z kolei to perła polskiego renesansu i miasto, które zachwyci Cię swoim idealnym układem urbanistycznym. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu będą jej dodatkowymi atutami.

Kielce są miastem usytuowanym w środkowo-wschodniej Polsce. Z 200-tysieczną liczbą mieszkańców są największym miastem i stolicą województwa świętokrzyskiego. Jednym z największych walorów Kielc jest ich położenie w Górach Świętokrzyskich, których pasma: Dymińskie i Kadzielniańskie znajdują się na obszarze miasta. Koniecznie musisz odwiedzić Rezerwat przyrody Kadzielnia, w skład którego wchodzi m.in. wzgórze o tej samej nazwie, będące największym skupiskiem jaskiń na ziemi kieleckiej. Kielce to również wspaniałe zabytki, wśród których do najwspanialszych zaliczyć należy: Pałac Biskupów Krakowskich z I połowy XVII wieku, Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz Kościół pod wezwaniem św. Wojciecha. Wartą poznania jest również słynna kielecka ulica Sienkiewicza, będąca najbardziej reprezentacyjną arterią miasta. Trudno wymienić tu wszystkie atrakcje Kielc, więc nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w ich kierunku.

 

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Zamościem a Kielcami.

Zamość to 65-tysięczne miasto usytuowane w południowo-wschodniej części Polski, w województwie lubelskim. Jest perłą polskiego renesansu z zaszczytnym mianem „Padwy Północy”. Założycielem miasta w wieku XVI był hetman Jan Zamoyski, którego marzeniem było stworzenie ośrodka idealnego. Zamość powstał więc „od zera”, na zupełnie nowym terenie, pozbawionym jakiejkolwiek zabudowy. Głównym architektem miasta był Bernard Morando, którego projekt z całą pewnością należy uznać za udany. Przekonaj się o tym osobiście i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na spacer po Starym Mieście. Jego głównym placem, otoczonym ze wszystkich stron pięknymi kamieniczkami, jest kwadratowy Rynek o wymiarach 100 m x 100 m. Głównym elementem Rynku Wielkiego jest jednakże majestatyczny Ratusz z 52-metrową wieżą zegarową oraz ogromnymi, wachlarzowymi schodami. Nie sposób oddać tu uroku miasta, więc nie zwlekaj! Kup przewodnik i przybywaj!

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×