Reklama

Autobus Kalisz Gdańsk: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Gdańsk ↔ Kalisz
Przewoźnik Hoper
od 67,99* PLN
od 05h 40min

Autobus Gdańsk Kalisz Ceny

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N

Autobus i autokar z Gdańska do Kalisza

Jeśli pragniesz odwiedzić różne zakątki Polski i zwiedzić miasta o długiej historii, to ta oferta jest skierowana właśnie do Ciebie. Już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Gdańsk – Kalisz. Gdańsk to miasto usytuowane nad Morzem Bałtyckim, zachwycające swymi zabytkami, świadczącymi o jego bogactwie i randze. Kalisz z kolei to historyczna stolica Wielkopolski, miasto o niepowtarzalnej atmosferze. Ta podróż będzie bardzo ciekawa. Przebiegnie szybko w niezwykle komfortowych warunkach panujących na pokładzie autobusu, a jej dodatkowym atutem będzie niska cena biletu, co dodatkowo wprawi Cię w doskonały nastrój.

Gdańsk to miasto usytuowane w północnej Polsce, nad Zatoką Gdańską u ujścia Motławy do Wisły. Gdańsk jest stolicą województwa pomorskiego i jego największym miastem. Dzieje Gdańska sięgają wieku X i charakteryzują się niezwykle burzliwą historią. Na przestrzeni wieków Gdańsk należał bowiem m.in. do Królestwa Polskiego, Księstwa Pomorskiego, Zakonu Krzyżackiego, Królestwa Prus, Cesarstwa Niemieckiego i Niemiec Hitlerowskich, a dwukrotnie uznawany był za Wolne Miasto, zależne przez krótki okres od Cesarstwa Francuskiego, a potem pozostające pod protektoratem Ligii Narodów. Sam Gdańsk jest miastem równie ciekawym co jego historia, o czym przekonasz się osobiście, przybywając tutaj autobusem dalekobieżnym. Po opuszczeniu jego pokładu skieruj się w stronę Głównego Miasta, gdzie znajdują się jedne z najwspanialszych zabytków miasta. Należą do nich Ratusz Głównego Miasta, wspaniały Dwór Artusa, niezwykle okazały Dom Uphagenów oraz monumentalna Bazylika Mariacka Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Teraz kolej na Stare Miasto i usytuowany tam Wielki Młyn, kościół św. Katarzyny oraz Ratusz Starego Miasta. To tylko kilka spośród licznych zabytków Gdańska. Miasto serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Kaliszem a Gdańskiem.

Kalisz to miasto usytuowane nad rzeką Prosną w środkowo-zachodniej Polsce, w województwie wielkopolskim. Kalisz to miasto o długiej i bardzo ciekawej historii. Jego lokacja na prawie średzkim miała miejsce w roku 1257. Wówczas to miasto zyskało nowy układ urbanistyczny, a mieszkańcy otrzymali liczne przywileje. Tak długa historia miasta pozostawiła ślady w postaci licznych zabytków, którymi dysponuje dzisiejszy Kalisz. Przekonaj się o tym osobiście i po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na wycieczkę po mieście. Swoje pierwsze kroki skieruj na Główny Rynek w Śródmieściu. To na jego płycie lub w niedalekim sąsiedztwie znajdują się najcenniejsze zabytki Kalisza. Mowa tu o neoklasycystycznym Ratuszu, Katedrze św. Mikołaja Biskupa oraz kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika. Jeśli poczujesz się nieco znużony spacerem i zapragniesz odpocząć to koniecznie skieruj się do Parku Miejskiego, którego najstarsza część utrzymana jest w stylu ogrodu angielskiego. Jest to najstarszy park w Polsce, który wpisany został do rejestru zabytków. Kalisz oczaruje Cię swym urokiem i niezwykłą atmosferą.

Autobus: Gdańsk → Kalisz
16 sie 18:00
Gdańsk
16 sie 22:10
Kalisz
z: BlaBlaCar
od 33,00* PLN
17 sie 19:00
Gdańsk przez Kowale
17 sie 23:00
Kalisz
z: BlaBlaCar
od 54,00* PLN
Autobus: Kalisz → Gdańsk
15 sie 09:15
Kalisz
15 sie 14:55
Gdańsk
z: Hoper
od 67,99* PLN
15 sie 09:15
Kalisz
15 sie 15:15
Gdańsk przez Sopot
z: Hoper
od 69,99* PLN
15 sie 20:00
Kalisz
16 sie 00:00
Gdańsk przez Kowale
z: BlaBlaCar
od 54,00* PLN
15 sie 20:00
Kalisz
16 sie 00:00
Gdańsk przez Kowale
z: BlaBlaCar
od 54,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Gdańsk → Kalisz
Popularne połączenia z przesiadką Kalisz → Gdańsk
Popularne połączenia z przesiadką  Gdańsk → Kalisz

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×