Reklama

Autobus Włocławek Gdańsk: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Gdańsk ↔ Włocławek
Przewoźnik Pol Regio
od 35,00* PLN
od 04h 26min
Przewoźnik PKP Intercity
od 39,90* PLN
od 03h 04min

Autobus Gdańsk Włocławek Ceny

Autobus i autokar z Gdańska do Włocławka

Jeśli pragniesz miło i interesująco spędzić czas, to już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Gdańsk – Włocławek. Gdańsk to jedno z najpiękniejszych polskich miast, położone nad Morzem Bałtyckim i oferujące niezliczoną ilość wspaniałych zabytków. Włocławek to z kolei miasto, będące historyczną stolicą Kujaw, na terenie którego znajdziesz wiele niezwykle ciekawych obiektów. Oba miasta zauroczą Cię panującą w nich atmosferą. Twoja podróż przebiegnie szybko, w bardzo komfortowych warunkach panujących na pokładzie autobusu. Jej dodatkową zaletą będzie niska cena biletu, która skłoni Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Gdańsk to miasto położone w Polsce północnej, nad Morzem Bałtyckim, u ujścia rzeki Motławy do Wisły. Gdańsk jest największym miastem województwa pomorskiego i jego stolicą, stanowiąc ważny ośrodek gospodarczy z dużym portem handlowym, ośrodek edukacyjny z siedzibami 14 uczelni wyższych oraz ośrodek kulturalny z wieloma teatrami, muzeami, filharmonią i operą. Gdańsk to również ważne centrum turystyczne, odwiedzane każdego roku przez rzesze turystów. Nie sposób wymienić tu wszystkich obiektów zabytkowych Gdańska, więc ograniczymy się jedynie do kilku propozycji. Po przybyciu do Gdańska autobusem jednej z linii dalekobieżnych swój spacer po Gdańsku warto rozpocząć od Długiego Pobrzeża, które przebiega wzdłuż Motławy. To tutaj będziesz miał okazję zobaczyć największy i najstarszy dźwig portowy średniowiecznej Europy, czyli Żuraw, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Gdańska. Kolejnym, wspaniałym zabytkiem będzie Brama Zielona, która jest prawdopodobnie najstarszą bramą wodną miasta. Podczas pobytu w Gdańsku nie możesz ominąć magicznej ulicy Mariackiej ze wspaniałymi, niezwykle charakterystycznymi dla tego miejsca kamieniczkami oraz pracowniami bursztynu. Gdańsk to również monumentalna Bazylika Mariacka, świątynia mogąca pomieścić 25 tysięcy wiernych, wspaniały Dwór Artusa, Złota Kamieniczka oraz Fontanna Neptuna. Kup przewodnik i przybywaj do tego wspaniałego miasta. Gdańsk serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Włocławkiem a Gdańskiem.

Włocławek to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, w Kotlinie Płockiej. Przez miasto przepływa rzeka Wisła, która dzieli je na cześć prawo- i lewobrzeżną oraz rzeka Zgłowiączka, przy ujściu której w wieku X powstał pierwszy gród książęcy. Sprzyjał on rozwojowi osadnictwa na tych terenach, dzięki czemu już za panowania Bolesława Chrobrego Włocławek stał się – obok Poznania i Gniezna – ważnym grodem kształtującego się państwa polskiego. Najintensywniejszy rozwój miasta datowany jest na II. połowę XV i trwał on nieprzerwanie przez około 200 następnych lat. Włocławek był dużym ośrodkiem handlu zbożem, posiadał własną flotę rzeczną i seminarium duchowne, które funkcjonuje do dnia dzisiejszego. We Włocławku znajdziesz zresztą wiele zabytków, które są świadkami danych dziejów miasta. Jednym z nich jest Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, której początki sięgają XIV wieku. Znajdziesz w niej wiele wspaniałych dzieł sztuki, a wśród nich nagrobek biskupa Piotra z Bnina, będący dziełem Wita Stwosza. Kolejnym obiektem sakralnym, wartym zobaczenia jest najstarszy ceglany obiekt w mieście czyli Kościół św. Witalisa. Spośród obiektów świeckich nie możesz ominąć Czarnego Spichrza oraz dawnego Browaru Bojańczyka. Nie zwlekaj więc i po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na zwiedzanie Włocławka. Miasto serdecznie zaprasza!

Autobus: Gdańsk → Włocławek
05 kwi 06:59
Gdańsk przez Sopot
05 kwi 10:43
Włocławek
z: PKP Intercity
od 40,60* PLN
08 kwi 10:56
Gdańsk Dworzec kolejowy
08 kwi 14:01
Włocławek
z: PKP Intercity
od 57,00* PLN
10 kwi 10:56
Gdańsk Dworzec kolejowy
10 kwi 14:01
Włocławek
z: PKP Intercity
od 57,00* PLN
Autobus: Włocławek → Gdańsk
05 kwi 20:50
Włocławek przez Brześć Kujawski
05 kwi 22:50
Gdańsk
z: BlaBlaCar
od 40,00* PLN
08 kwi 05:20
Włocławek
08 kwi 09:46
Gdańsk
z: Pol Regio
od 35,00* PLN
08 kwi 10:07
Włocławek
08 kwi 13:11
Gdańsk Dworzec kolejowy
z: PKP Intercity
od 39,90* PLN
08 kwi 11:20
Włocławek przez Brześć Kujawski
08 kwi 14:00
Gdańsk
z: BlaBlaCar
od 40,00* PLN
08 kwi 14:59
Włocławek
08 kwi 18:21
Gdańsk przez Sopot
z: PKP Intercity
od 40,60* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Gdańsk → Włocławek
Popularne połączenia z przesiadką Włocławek → Gdańsk
Popularne połączenia z przesiadką  Gdańsk → Włocławek

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×