Reklama

Autobus Włocławek Katowice: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Katowice ↔ Włocławek
Przewoźnik PKP Intercity
od 44,80* PLN
od 04h 45min

Autobus Katowice Włocławek Ceny

Autobus i autokar z Katowic do Włocławka

Jeśli pragniesz poznać polskie miasta, to już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Katowice – Włocławek. Pierwsze z miast powstało dzięki rozwojowi przemysłu, a jego najlepiej rozpoznawalnym symbolem jest katowicki Spodek. We Włocławku znajdziesz wspaniałe zabytki, a miasto zachwyci Cię swoją atmosferą. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu skłonią do planowania kolejnych wycieczek.

Katowice to prawie 300-tysięczna stolica województwa śląskiego. Położona jest w Polsce południowej, na Wyżynie Śląskiej. Historia miasta rozpoczęła się wkrótce po doprowadzeniu na teren Katowic pierwszej linii kolejowej w połowie XIX wieku. Kilka lat później, bo w roku 1865 Katowice uzyskały prawa miejskie, a szybka urbanizacja miasta, spowodowana dobrze prosperującym przemysłem, wymuszała powstawanie nowych budowli. I tak w roku 1870 zakończono budowę Kościoła Najświętszej Marii Panny, który jest jednym z najstarszych zabytków Katowic. Wartymi obejrzenia są również inne budowle sakralne, a wśród nich: ewangelicki Kościół Zmartwychwstania Pańskiego oraz monumentalna Archikatedra Chrystusa Króla. Podczas pobytu w mieście nie możesz pominąć okazji obejrzenia jego najlepiej rozpoznawalnych symboli, a więc katowickiego Spodka oraz Pomnika Powstańców Śląskich. To nie jedyne katowickie atrakcje, jednak trudno wymienić tu wszystkie. Kup więc bilet na autobus dalekobieżny i przybywaj.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Włocławkiem a Katowicami.

Włocławek to ponad 110-tysieczne miasto usytuowane w Polsce północnej, w Kotlinie Płockiej, nad rzeką Wisłą. Leży w województwie kujawsko-pomorskim, pomiędzy Płockiem i pięknym Toruniem. Historia Włocławka sięga połowy wieku XIII, stąd na obszarze miasta znajdziesz wiele wspaniałych zabytków. Na Placu Kopernika usytuowana jest bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, której początki datowane są na rok 1340. W jej wnętrzu znajdują się wspaniałe dzieła sztuki sakralnej, w tym nagrobek biskupa Piotra z Bnina, wykonany przez mistrza Wita Stwosza. Najstarszym spośród zabytków Włocławka jest Kościół św. Witalisa, który w XIV i na początku wieku XV pełnił funkcję zastępczej Katedry. Włocławek to również: Czarny Spichrz, Pałac Mühsama oraz wiele innych zabytków, których nie sposób tutaj wymienić. Nie zwlekaj więc i już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, którym dotrzesz do miasta.

Autobus: Katowice → Włocławek
28 maj 10:00
Katowice przez Sosnowiec
28 maj 14:01
Włocławek
z: BlaBlaCar
od 35,00* PLN
29 maj 04:56
Katowice, Dworzec główny
29 maj 09:57
Włocławek
z: PKP Intercity
od 64,00* PLN
Katowice, Dworzec główny
Włocławek
z: PKP Intercity
od 64,00* PLN
Autobus: Włocławek → Katowice
28 maj 19:30
Włocławek
28 maj 23:30
Katowice przez Sosnowiec
z: BlaBlaCar
od 35,00* PLN
02 cze 18:27
Włocławek
02 cze 23:12
Katowice, Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 44,80* PLN
02 cze 18:27
Włocławek
02 cze 22:56
Katowice przez Będzin
z: PKP Intercity
od 44,80* PLN
02 cze 18:27
Włocławek
02 cze 23:02
Katowice przez Sosnowiec, Dworzec kolejowy
z: PKP Intercity
od 44,80* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Katowice → Włocławek
Popularne połączenia z przesiadką Włocławek → Katowice
Popularne połączenia z przesiadką  Katowice → Włocławek

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×