Reklama

Autobus Włocławek Łódź: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Łódź ↔ Włocławek
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Łódź ↔ Włocławek. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Łodzi do Włocławka

Autobus dalekobieżny Łódź-Włocławek ekspresowo i wygodnie zabierze Cię z miasta będącego kolebką polskiego filmu do zielonego Włocławka o długiej i bogatej historii. Nasza wyszukiwarka połączeń pomoże Ci szybko znaleźć autobus w terminie, który Ci odpowiada oraz w cenie, która jest konkurencyjna. Nie wahaj się dłużej, zabierz bilet i wsiadaj na pokład autobusu!

Łódź – trzecie największe miasto w Polsce, słynące przede wszystkim z dawnego przemysłu włókienniczego. Po dzień dzisiejszy, spacerują po ulicach Łodzi zobaczyć można wiele obiektów, które przypominają o czasach rozwoju tego właśnie przemysłu. Można połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać się do popularnego centrum handlowo-rekreacyjnego Manufaktura, ulokowanego w w miejscu dawnej fabryki włókienniczej. Po zejściu z pokładu autobusu, pierwsze kroki należy jednak skierować w stronę słynnej Ulicy Piotrkowskiej, o długości prawie 5 km. Można tutaj nie tylko dobrze zjeść, ale przy okazji natrafić na wiele ciekawych obiektów, jak chociażby Biała Fabryka lub archikatedra. Jeśli kogoś bardziej zainteresowała historia przemysłowa Łodzi, powinien rozważyć wybranie się do Centralnego Muzeum Włókiennictwa.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Włocławkiem a Łodzią

Włocławek to historyczne miasto, a początki jego osadnictwa sięgają X wieku. Jeśli ktoś czuje potrzebę rozprostowania nóg po podróży autobusem, ma do dyspozycji wielkie tereny zielone znajdujące się na obszarze Włocławka. Warto udać się np. do Parku im. Henryka Sienkiewicza, zajmującego aż 21 ha. Został on nawet wpisany do rejestru zabytków. Ciekawostką przyrodniczą jest znajdujący się w rezerwacie przyrody Kulin „gorejący krzew Mojżesza”, który zobaczyć można tylko w trzech miejscach w Polsce. Włocławek to jednak nie tylko tereny zielone, ale wspomniana wieloletnia historia, której doświadczyć można odwiedzając zabytkowe obiekty, takie jak gotycka Katedra Wniebowzięcia NMP bądź kościół Św. Witalisa. Innym ciekawym obiektem na mapie Włocławka jest zabytkowy Stary Młyn.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×