Reklama

Autobus Kielce Gdańsk: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Gdańsk ↔ Kielce
Przewoźnik PKP Intercity
od 69,30* PLN
od 08h 25min

Autobus Gdańsk Kielce Ceny

Autobus i autokar z Gdańska do Kielc

Jeśli pragniesz poznać różne regiony Polski, to ta oferta „uszyta” jest na Twoją miarę. Już teraz zarezerwuj bilet na autobus jednej z linii dalekobieżnych, oferujących przejazdy na trasie Gdańsk-Kielce. Gdańsk, miasto położone nad Bałtykiem zachwyci Cię nie tylko swym wspaniałym położeniem ale przede wszystkim niesamowitymi zabytkami. Z kolei Kielce dadzą Ci możliwość podziwiania Gór Świętokrzyskich. Twoja podróż, mimo, iż nie należąca do najkrótszych, przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu wprawią Cię w doskonały nastrój. Ruszaj więc w drogę!

Gdańsk położony w północnej Polsce nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Motławy do Wisły. Miasto leży w województwie pomorskim i jest jego stolicą oraz najważniejszym ośrodkiem gospodarczym kulturalnym i edukacyjnym regionu. Jest przede wszystkim dużym portem handlowym. Gdańsk jest miastem o bardzo bogatej i burzliwej historii. Prawa miejskie otrzymał w roku 1263 i był miastem lokowanym na prawie lubeckim. Dzisiejszy Gdańsk jest jednym z najbogatszych i najwspanialszych zespołów zabytkowych w Polsce. Przekonasz się o tym osobiście, gdy po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udasz się na Główne Miasto i ulica Długą rozpoczniesz przemierzanie miasta. To najbardziej reprezentacyjna ulica miasta z mnóstwem kawiarni, pubów i restauracji, w których przesiadują turyści zachwyceni urokiem miasta. To tutaj masz okazję ujrzeć jak żyli najbogatsi mieszczanie gdańscy, odwiedzając chociażby dom Uphagena. Dalej Twoim oczom ukaże się Ratusz Głównego Miasta Gdańska, który gościł onegdaj m.in. Zygmunta Starego. Z jego wieży możesz podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę miasta. Przed Tobą jeszcze m.in. Dwór Artusa, Fontanna Neptuna i Nowy Dom Ławy. Zwiedzanie Gdańska to wyłącznie przyjemność!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Kielcami a Gdańskiem.

Kielce położone są w środkowo-wschodniej Polsce, w Górach Świętokrzyskich nad rzeką Silnicą. Są stolicą województwa świętokrzyskiego. Prawa miejskie Kielce otrzymały w roku 1364, a ich lokacja nastąpiła na prawie magdeburskim. Gdy przybędziesz do Kielc i opuścisz już pokład autobusu dalekobieżnego, którym dotarłeś do tego miasta, skieruj się w pierwszej kolejności na Wzgórze Zamkowe, na którym usytuowany jest piękny Pałac. Został on wzniesiony w połowie VII wieku przez biskupa krakowskiego. Dzisiaj w jego wnętrzach znajduje się Muzeum Narodowe, które warto odwiedzić. Obok pałacu, również na Wzgórzu Zamkowym znajduje się Bazylika katedralna Najświętszej Maryi Panny, która obchodziła swoje 800-lecie w roku 1971. Następnie kieruj się w stronę ulicy Sienkiewicza, która stanowi najbardziej reprezentacyjną ulicę Kielc. Tutaj wybierz jedną z licznych kawiarni lub restauracji, w której będziesz mógł nabrać sił do dalszego spaceru po mieście.

Autobus: Gdańsk → Kielce
06 kwi 10:36
Gdańsk przez Sopot
06 kwi 19:01
Kielce
z: PKP Intercity
od 77,00* PLN
06 kwi 10:56
Gdańsk Dworzec kolejowy
06 kwi 19:01
Kielce
z: PKP Intercity
od 77,00* PLN
11 kwi 10:36
Gdańsk przez Sopot
11 kwi 19:01
Kielce
z: PKP Intercity
od 69,30* PLN
11 kwi 18:30
Gdańsk
12 kwi 00:10
Kielce
z: BlaBlaCar
od 50,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Gdańsk → Kielce
Popularne połączenia z przesiadką Kielce → Gdańsk
Popularne połączenia z przesiadką  Gdańsk → Kielce

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×