Reklama

Autobus Kraków Elbląg: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Elbląg ↔ Kraków
Przewoźnik FlixBus
od 45,98* PLN
od 10h 25min
Przewoźnik BP Tour
od 71,99* PLN
od 12h 05min
Przewoźnik PKP Intercity
od 78,00* PLN
od 09h 50min

Autobus Elbląg Kraków Ceny

Autobus i autokar z Elbląga do Krakowa

Jeśli pragniesz zrobić coś niezwykle interesującego, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, pokonujący trasę Elbląg - Kraków. Pierwsze z miast położone jest w północnej Polsce. Na jego terenie znajdziesz wiele wspaniałych zabytków i uroczych zakątków. Kraków z kolei to stolica województwa małopolskiego i miasto, będące cenionym ośrodkiem turystycznym z niezliczoną ilością wspaniałych obiektów i niepowtarzalną atmosferą. Podróż – na tej bądź co bądź - nie należącej do najkrótszych trasie, przebiegnie niezwykle szybko m.in. dzięki komfortowym warunkom panującym na pokładzie autobusu. Jej dodatkowym atutem będzie niska cena biletu, która sprawi, że będziesz zachwycony dokonanym przez siebie wyborem.

Elbląg usytuowany jest w Polsce północnej, w niezwykle pięknym województwie warmińsko-mazurskim. Miasto leży u ujścia rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego i jest najniżej położonym miastem w Polsce. Dzieje Elbląga sięgają roku 1237, kiedy to nad brzegiem rzeki o tej samej nazwie Krzyżacy założyli zamek obronny, wokół którego rozwinęła się osada. Już dziewięć lat później otrzymała ona lubeckie prawa miejskie, stąd Elbląg uważany jest za jedno z najstarszych miast w Polsce. Gdy przybędziesz do Elbląga i opuścisz już pokład autobusu dalekobieżnego, koniecznie udaj się na spacer po mieście. Możesz rozpocząć go od zwiedzania wspaniałych obiektów sakralnych, znajdujących się na jego terenie. Do jednego z najcenniejszych zaliczyć należy Katedrę św. Mikołaja, której wnętrza skrywają wspaniałe dzieła sztuki w postaci m.in. gotyckiej chrzcielnicy, figur apostołów oraz figury św. Mikołaja. Niezwykle uroczym zakątkiem, będącym jednocześnie jednym z najciekawszych zabytków Elbląga jest tzw. Ścieżka kościelna. Jest to wąskie przejście pomiędzy kamieniczkami, które łączyło trzy kościoły, usytuowane na elbląskim Starym Mieście. To miejsce zauroczy Cię na bardzo długo. Elbląg serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Krakowem a Elblągiem

Kraków to miasto o południowej części Polski, położone nad rzeką Wisłą. Jest największym miastem województwa małopolskiego i jego stolicą, stanowiąc jednocześnie ważny ośrodek kulturalny, edukacyjny i turystyczny regionu. Gdy znajdziesz się już w Krakowie i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego udaj się na spacer po mieście. Podczas pobytu w Krakowie nie możesz ominąć Rynku Głównego, który wytyczony został podczas lokacji miasta w roku 1257 i ma kształt kwadratu o wymiarach 200 m x 200 m. Na płycie Rynku znajdziesz jedne z najcenniejszych zabytków miasta, a więc Sukiennice, Kościół św. Wojciecha, Ratusz i Kościół Mariacki, który usytuowany jest na niezwykle urokliwym Placu Mariackim. Warto zwrócić również uwagę na znajdujące się przy Rynku piękne, mieszczańskie kamieniczki, wśród których do najpiękniejszych należą: Kamienica Hipolitów, która była własnością bogatej rodziny kupieckiej oraz Kamienica pod Murzynami, zwana również Kamienicą Pod Etiopy. Pierwsza z nazw nawiązuje do znajdującej się tutaj płaskorzeźby dwóch Murzynów, druga z kolei do mieszczącej się tutaj w wieku XVII apteki Grygiera i Jacentego Kwapińskich. To jedynie kilka, spośród wielu miejsc, wartych zobaczenia w Krakowie. Miasto serdecznie zaprasza!

Autobus: Elbląg → Kraków
03 lip 07:23
Elbląg
03 lip 17:13
Kraków, Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 78,00* PLN
04 lip 06:15
Elbląg, PKS Dworzec autobusowy
04 lip 16:20
Kraków, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, ul. Bosacka 18
z: FlixBus
od 75,98* PLN
04 lip 07:23
Elbląg
04 lip 17:13
Kraków, Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 78,00* PLN
08 lip 22:55
Elbląg, Grunwaldzka-Elzam
09 lip 11:00
Kraków, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, ul. Bosacka 18
z: BP Tour
od 71,99* PLN
10 lip 09:30
Elbląg, PKS Dworzec autobusowy
10 lip 19:55
Kraków, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, ul. Bosacka 18
z: FlixBus
od 45,98* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Kraków → Elbląg
Popularne połączenia z przesiadką  Elbląg → Kraków

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×