Autobus i autokar z Elbląga do Gdyni
Jeśli pragniesz poznać tereny północnej Polski już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Elbląg – Gdynia. Pierwsze z miast to najniżej położone miasto w Polsce, którego główną atrakcją jest Kanał Elbląski. Gdynia to z kolei znane miasto portowe, wchodzące w skład Trójmiasta. Oba miasta oferują szeroką gamę atrakcji, dzięki którym interesująco spędzisz czas. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu zachęcą Cię do planowania następnych, wycieczek.
Elbląg to miasto położone w północnej Polsce u ujścia rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego. Jest najniżej położonym miastem w kraju. Leży w miejscu, gdzie sąsiadują ze sobą dwie krainy geograficzne: Żuławy Wiślane, będące obszarem depresyjnym, krajobrazem przypominającym krajobraz Holandii oraz Wysoczyzny Elbląskiej, która wznosi nad wodami Zalewu Wiślanego. To ogromne zróżnicowanie krajobrazu Elbląga jest jego głównym atutem, choć na uwagę zasługują również zabytki architektoniczne. Przekonasz się o tym osobiście, gdy po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udasz się w stronę Bramy Targowej, będącej najbardziej rozpoznawalnym obiektem w mieście. Na jej najwyższym piętrze znajduje się taras widokowy, skąd rozciąga się wspaniały widok na panoramę Starego Miasta. Koniecznie musisz pokonać również tzw. Ścieżkę Kościelną, która jest najciekawszym zabytkiem Elbląga. Pamiętaj również, iż w Elblągu swój początek ma Kanał Elbląski, składający się z pięciu pochylni, dzięki którym możliwe jest pokonanie ponad 80 km szlaku wodnego, na trasie którego statki nie tylko płyną ale również jadą po trawie. Jak widzisz Elbląg to niezwykle interesujące miasto.
Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Gdynią a Elblągiem.
Gdynia to miasto położone w północnej Polsce nad Morzem Bałtyckim w województwie pomorskim. Miasto wraz z Gdańskiem i Sopotem wchodzi w skład Trójmiasta. Powstanie Gdyni związane było z potrzebą budowy nowego, polskiego portu oraz bazy marynarki wojennej jako alternatywy dla portu gdańskiego. Prawa miejskie Gdynia otrzymała dopiero w roku 1926 i od tego czasu nastąpił szybki rozwój miasta. Jeśli chcesz zapoznać się bliżej z niezwykłą historią Gdyni to po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się do Muzeum Miasta Gdyni. Warto uczynić ten krok jeszcze przed spacerem po mieście, które jeszcze w roku 1920 było niewielką osadą rybacką. Trudno Ci będzie uwierzyć, że dzisiejsza Gdynia to drugi pod względem przeładunków port morski w Polsce i główny port pasażerki Trójmiasta. To również duże centrum przemysłowe, edukacyjne i kulturalne. Nie sposób nie wspomnieć przy tej okazji choćby o corocznie odbywającym się tutaj prestiżowym Festiwalu Filmowym, czy przyciągającym rzesze miłośników muzyki, festiwalu Open’er. Pamiętaj, że spacerując po Gdyni nie możesz ominąć Skweru Tadeusza Kościuszki. Gdynia czeka na Twoje przybycie!