Reklama

Autobus Płock Białystok: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Białystok ↔ Płock
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Białystok ↔ Płock. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Białegostoku do Płocka

Jeśli pragniesz poznać ciekawe polskie miasta, to już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Białystok – Płock. Pierwsze z miast jest stolicą województwa podlaskiego. To tutaj będziesz miał okazję zobaczyć wspaniałą rezydencję magnacką rodu Branickich, a niepowtarzalna atmosfera miasta na długo pozostanie w Twojej pamięci. Płock z kolei to jedno z najstarszych polskich miast. Będziesz oczarowany jego historią i wspaniałymi zabytkami. Ta podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu skłonią Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Białystok to prawie 300-tysięczne miasto położone w Polsce północno-wschodniej, nad rzeką Białą. Jest największym miastem województwa podlaskiego, a co za tym również jego stolicą i ważnym ośrodkiem gospodarczym. Położenie geograficzne miasta od wieków kształtowało jego tożsamość. Niedaleka odległość od Rosji, Białorusi i Litwy sprawiała, iż miasto zamieszkiwała ludność różnych kultur i religii, w tym również wyznawcy judaizmu. Odegrali oni ogromną rolę w życiu miasta, dlatego po przybyciu do Białegostoku i opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego warto udać się w poszukiwaniu śladów kultury żydowskiej. Odnajdziesz je w dawnej Fabryce Tytoniu Fajwela Janowskiego, Synagodze Szmuela, Synagodze Piaskower oraz na Cmentarzu Żydowskim. Białystok to również zabytkowy Pałac Branickich, który jest jedną z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich na ziemiach polskich. Trudno wymienić tu wszystkie atrakcje miasta, wiec nie zwlekaj, kup przewodnik i przybywaj!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Płockiem a Białymstokiem.

Płock to miasto liczące prawie 120 tysięcy mieszkańców. Położone w środkowej Polsce, na Pojezierzu Dobrzyńskim, nad rzeką Wisłą. Płock należy do jednego z najstarszych polskich miast. Został założony w wieku X i już wówczas uważany był za ważny ośrodek Słowian, a w latach 1079-1138 pełnił rolę stolicy młodego państwa polskiego. Najstarszą częścią Płocka jest Wzgórze Tumskie, wznoszące się na wysokości około 60 metrów nad pięknym zakolem Wisły. To tutaj skieruj swoje pierwsze kroki po przybyciu do miasta i opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego. Nad Wzgórzem górują dwie wieże należące do Zamku Książąt Mazowieckich: Wieża Zegarowa i Wieża Szlachecka. Stanowią one najlepiej rozpoznawalne symbole Płocka. Płock jest również miastem spoczynku książąt mazowieckich i królów Polski: Władysława I Hermana i Bolesława III Krzywoustego. Ich grobowce znajdują się Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Trudno wymienić tu wszystkie atrakcje Płocka więc kup przewodnik i przybywaj!

Popularne połączenia z przesiadką Białystok → Płock
Popularne połączenia z przesiadką  Białystok → Płock

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×