Reklama

Autobus Radom Płock: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Płock ↔ Radom
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Płock ↔ Radom. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Płocka do Radomia

Jeśli pragniesz interesująco spędzić swój czas, to już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Płock - Radom. Pierwsze z miast to historyczna stolica Polski. To w Płocku, w katedrze na Wzgórzu Tumskim spoczywają pierwsi władcy Polski. Radom również zachwyci Cię swoimi zabytkami oraz wspaniałą atmosferą. Twoja podróż pomiędzy Płockiem a Radomiem przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu, skłonią Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Płock to ponad 120-tysięczne miasto położone w Polsce centralnej, nad rzeką Wisłą, w województwie mazowieckim. Dzieje miasta sięgają końca X wieku. Wówczas to powstał tu pierwszy gród, który stał się jedną z ważniejszych siedzib królestwa. Na przełomie XI i XII wieku Płock pełnił rolę stolicy państwa polskiego, a w roku 1237 uzyskał prawa miejskie, stając się największym miastem Mazowsza i jego stolicą. Tak długa i ciekawa historia Płocka pozostawiła na jego terenie wiele wspaniałych zabytków. Najstarsze z nich znajdują się na Wzgórzu Tumskim i należą do nich: Zamek Książąt Mazowieckich, z dwiema, charakterystycznymi dla miasta wieżami: Szlachecką i Zegarową oraz Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie w Kaplicy Królewskiej spoczywają polscy królowie: Władysław Herman i Bolesław Krzywousty. Nie zwlekaj więc i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający do Płocka. Miasto serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Radomiem a Płockiem

Radom to ponad 200-tysięczne miasto położone w środkowo-wschodniej Polsce, nad rzeką Mleczną, w województwie mazowieckim. Dzieje radomskiego grodu sięgają II połowy XII wieku, gdyż z tego okresu pochodzi pierwsza, pisemna wzmianka o Radomiu. W wieku XIII tzw. Stary Radom uzyskał pierwsze prawa miejskie, jednak dynamiczny rozwój miasta datowany jest na II połowę wieku XIV, kiedy to za sprawą króla Kazimierza I Wielkiego dokonano lokacji tzw. Nowego Radomia. Wytyczono wówczas rynek z ratuszem, a miasto otoczono murami. Warto więc zarezerwować bilet na autobus dalekobieżny i udać się do Radomia, aby osobiście, podczas spaceru po mieście odnaleźć ślady jego przeszłości. Najstarszym, murowanym zabytkiem miasta jest kościół św. Wacława, który powstał około 1216, a jego fundatorem był Leszek Biały. Kolejnymi obiektami wartymi obejrzenia są również: kościół farny św. Jana Chrzciciela i zespół klasztorny oo. Bernardynów, który powstał z inicjatywy króla Kazimierza Jagiellończyka. Nie sposób wymienić tu wszystkich atrakcji Radomia, więc kup przewodnik i przybywaj!

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×