Reklama

Autobus Radom Mielec: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Mielec ↔ Radom
Przewoźnik MIS Krosno
od 40,00* PLN
od 02h 25min

Autobus Mielec Radom Ceny

Autobus i autokar z Mielca do Radomia

Jeśli jesteś zainteresowany miastami, usytuowanymi w różnych częściach Polski, to już teraz skorzystaj z naszej oferty i zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Mielec - Radom. Pierwsze z miast położone jest w pięknym i malowniczym województwie podkarpackim. Samo miasto zauroczy Cię wspaniałymi zabytkami i niezwykłą atmosferą. Radom to z kolei miasto w województwie mazowieckim, o długiej i ciekawej historii. To będzie bardzo interesująca i niezwykle ciekawa podróż. Przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu wprawią Cię już na początku w doskonały nastrój. Ruszaj w drogę!

Mielec to miasto położone w dolinie Wisłoki, w południowo-wschodniej Polsce. Pomimo, iż historycznie Mielec posiada ścisłe związki z Małopolską, to obecnie administracyjnie należy do województwa podkarpackiego. Mielec może poszczycić się długą i bogatą historią. Już w roku 1457 król Kazimierz Jagiellończyk wydał zezwolenie na założenie miasta, jednak oficjalny akt lokacyjny podpisano dopiero w roku 1470. Mielec był wówczas własnością bogatego i wpływowego rodu Mieleckich, który szczególnie zasłużył się w rozbudowie i rozwoju miasta. Niestety „potop” szwedzki zniweczył rozwój miasta, które przez następne wieki borykało się z zapaścią gospodarczą. Dzisiaj Mielec kojarzony jest przede wszystkim z przemysłem lotniczym, a na jego terenie znajduje się siedziba Polskich Zakładów Lotniczych. Długa historia miasta pozostawiła tu jednak swoje ślady. Dlatego po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego warto udać się na spacer po Mielcu, podczas którego wartymi obejrzenia jest Bazylika pod wezwaniem św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, datowana na I połowę XVI wieku, Pałacyk Oborskich, klasycystyczny Dworek Suchorzewskich oraz Willa Weryński. Mielec serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Radomiem a Mielcem.

Radom to miasto położone nad rzeką Mleczną w centralno-wschodniej Polsce. Pomimo, iż miasto posiada historyczne więzi z Małopolską to obecnie znajduje się w granicach województwa mazowieckiego. Radom to miasto o długiej historii. Jego lokacja na prawie magdeburskim nastąpiła w roku 1364, jednak jeszcze przed tym wydarzeniem król Kazimierz Wielki nakazał rozbudowę miasta, która zakończyła się w roku 1370. Wówczas to wzniesiono zamek królewski, mury miejskie, ratusz i kościół. Tak długa historia miasta pozostawiła ślady w postaci licznych obiektów zabytkowych. Gdy znajdziesz się już w Radomiu i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego w pierwszej kolejności skieruj się w stronę kościoła św. Wacława, który jest najstarszym, murowanym zabytkiem Radomia. Pochodzi on z wieku XIII, a jego fundatorem był Leszek Biały. Kolejnym obiektem wartym obejrzenia jest wspomniany już kościół farny św. Jana Chrzciciela, wybudowany z inicjatywy króla Kazimierza Wielkiego. Nie możesz pominąć Klasztoru i kościoła oo. Bernardynów, ufundowanych przez króla Kazimierza Jagiellończyka oraz pozostałości murów miejskich. Radom serdecznie zaprasza!

Autobus: Mielec → Radom
20 kwi 02:35
Mielec
20 kwi 05:00
Radom
z: MIS Krosno
od 40,00* PLN
20 kwi 17:00
Mielec
20 kwi 19:35
Radom
z: MIS Krosno
od 44,93* PLN
21 kwi 11:40
Mielec
21 kwi 14:15
Radom
z: MIS Krosno
od 44,93* PLN
22 kwi 02:35
Mielec
22 kwi 05:00
Radom
z: MIS Krosno
od 44,93* PLN
Autobus: Radom → Mielec
20 kwi 00:10
Radom
20 kwi 02:55
Mielec
z: MIS Krosno
od 40,00* PLN
21 kwi 00:10
Radom
21 kwi 02:55
Mielec
z: MIS Krosno
od 44,93* PLN
22 kwi 00:10
Radom
22 kwi 02:55
Mielec
z: MIS Krosno
od 44,93* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×