Reklama

Autobus Ostrołęka Olsztyn: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Olsztyn ↔ Ostrołęka
Przewoźnik PKS Nova
od 12,99* PLN
od 02h 28min
Przewoźnik PKS Siedlce
od 32,00* PLN
od 02h 25min

Autobus Olsztyn Ostrołęka Ceny

Autobus i autokar z Olsztyna do Ostrołęki

Jeśli pragniesz zwiedzić niezwykle ciekawe i piękne regiony Polski, to już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Olsztyn – Ostrołęka. W Olsztynie będziesz miał okazję zobaczyć Zamek Kapituły Warmińskiej, a samo miasto urzeknie Cię usytuowaniem w cudownych okolicznościach przyrody. Ostrołęka z kolei zachwyci Cię swoją niepowtarzalną atmosferą i folklorem kurpiowskim. To nie będzie daleka podróż, więc przebiegnie szybko, a jej dodatkowymi atutami będą komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu.

Olsztyn to ponad 170-tysięczne miasto, położone w północno-wschodniej Polsce, nad rzeką Łyną w województwie warmińsko-mazurskim. Usytuowanie miasta na Pojezierzu Olsztyńskim, stanowiącym część Pojezierza Mazurskiego jest jednym z głównych walorów miasta. Na terenie Olsztyna znajduje się bowiem 15 jezior oraz spore obszary leśne, dzięki którym miasto nazywane jest „Bramą Mazur”. Olsztyn to również wspaniałe zabytki, będące świadkami jego długiej historii, sięgającej wieku XIV. Lokacja miasta miała miejsce w 1353 roku i odbyła się na prawie chełmińskim. Miasto zostało otoczone murami obronnymi, które zamykała zachowana po dziś dzień Brama Górna, zwana również Bramą Wysoką. W tamtym czasie rozpoczęto również budowę kościoła św. Jakuba oraz pierwsze skrzydło zamku. Dzisiaj budowle te stanowią najcenniejsze zabytki miasta. Gdy przybędziesz więc do Olsztyna autobusem jednej z linii dalekobieżnych, udaj się koniecznie na spacer po mieście, podczas którego będziesz miała okazję zobaczyć Zamek Kapituły Warmińskiej oraz Bazylikę konkatedralną pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła. Przybywaj! Olsztyn serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Ostrołęką a Olsztynem

Ostrołęka to ponad 50-tysieczne miasto położone w północno-wschodniej Polsce, nad rzeką Narwią, w województwie mazowieckim. Usytuowanie miasta na skraju Puszczy Kurpiowskiej sprawia, iż Ostrołęka jest ważnym ośrodkiem folkloru kurpiowskiego, który kultywowany jest tutaj m.in. poprzez Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie”. Ponieważ historia Ostrołęki sięga wieku XIV, to po przybyciu do miasta autobusem dalekobieżnym warto udać się na jego zwiedzanie. Swoje pierwsze kroki skieruj na Stare Miasto, które zachowało średniowieczny układ urbanistyczny z czasów lokacji. Obiektem wartym obejrzenia jest również Kościół farny pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i św. Mikołaja. To świątynia, której początki datowane są na rok 1399, a inicjatorem jej budowy był Janusz I Starszy, książę mazowiecki. Ostrołęka to również uroczy Kościół pod wezwaniem św. Wojciecha, Kościół św. Antoniego oraz piękny, klasycystyczny Ratusz z XIX wieku. Nie sposób wymienić tu wszystkich atrakcji miasta więc kup przewodnik i przybywaj! Ostrołęka serdecznie zaprasza!

Autobus: Olsztyn → Ostrołęka
15 gru 07:20
Olsztyn
15 gru 09:40
Ostrołęka
z: PKS Siedlce
od 32,00* PLN
16 gru 09:00
Olsztyn
16 gru 11:20
Ostrołęka
z: BlaBlaCar
od 24,00* PLN
19 gru 04:10
Olsztyn
19 gru 06:35
Ostrołęka
z: PKS Nova
od 24,99* PLN
Autobus: Ostrołęka → Olsztyn
16 gru 08:30
Ostrołęka
16 gru 10:58
Olsztyn
z: PKS Nova
od 19,99* PLN
17 gru 15:00
Ostrołęka
17 gru 17:00
Olsztyn
z: BlaBlaCar
od 16,00* PLN
18 gru 11:30
Ostrołęka
18 gru 13:58
Olsztyn
z: PKS Nova
od 15,99* PLN
19 gru 11:30
Ostrołęka
19 gru 13:58
Olsztyn
z: PKS Nova
od 12,99* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×