Reklama

Autobus Wenecja Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Wenecja
Przewoźnik Distribusion
od 277,33* PLN
od 15h 10min
Przewoźnik Sindbad
od 293,93* PLN
od 15h 10min
Przewoźnik MIS Krosno
od 500,00* PLN
od 17h 00min

Autobus Kraków Wenecja Ceny

Autobus i autokar z Krakowa do Wenecji

Jeśli chcesz odwiedzić jedne z najwspanialszych miast Europy, to nie zwlekaj ani chwili, zarezerwuj bilet i wybierz się razem z nami w podróż autobusem dalekobieżnym, dzięki któremu pokonasz trasę Kraków – Wenecja. Pierwsze z miast położone jest w Polsce i zaliczane jest do jednego z najpiękniejszych w kraju. Wenecja z kolei jest centrum światowej turystyki. To miasto o osobliwym układzie urbanistycznym, nacechowanym licznymi mostami i kanałami. Choć Twoja podróż nie będzie krótka, to dzięki komfortowym warunkom panującym na pokładzie autobusu przebiegnie szybko. Jej dodatkowym atutem będzie niska cena biletu, która zachęci Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Kraków to polskie miasto, usytuowane w południowej części kraju, nad rzeką Wisłą. Obecnie jest ono drugim pod względem wielkości miastem w Polsce, jednak przez ponad pięć wieków Kraków pełnił funkcję jej stolicy. Od 1039 roku, aż do 1596 roku Kraków był siedzibą polskich władców. Mieściła się ona na Wzgórzu Wawelskim, na którym do dzisiaj wznosi się wspaniały Zamek Królewski. Jest to miejsce, w stronę którego warto skierować swoje pierwsze kroki zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego. Zwiedzanie Wawelu rozpocznij od dziedzińca zamkowego z charakterystycznymi arkadami. Prowadzi do niego Brama Bartłomieja Berrecciego, ozdobiona herbami Polski, Litwy i herbem Sforzów. W następnej kolejności udaj się do zamkowych komnat, gdzie na szczególną uwagę zasługują: Sala Senatorska, Sala Poselska oraz Sala Pod Ptakami. Nie możesz ominąć również przylegającej do Zamku Katedry Wawelskiej, w której spoczywają nie tylko polscy królowie, ale również wielcy Polacy. Są wśród nich m.in. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki i generał Władysław Sikorki. Jak widzisz Kraków to miasto o niezliczonej ilości atrakcji, więc nie zwlekaj ani chwili! Przybywaj! Kraków serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Wenecją a Krakowem

Wenecja usytuowana jest w północno - zachodniej części Włoch, nad Morzem Adriatyckim. Jest ona jednym z najsłynniejszych światowych centrów turystycznych. O szczególnej osobliwości miasta przesądza jego nietypowe położenie oraz układ urbanistyczny z charakterystycznymi kanałami i mostami. To dzięki nim sławą cieszą się gondolierzy, których łodzie, zwane gondolami są symbolem Wenecji. Przejażdżka nimi jest dzisiaj jedną z najwspanialszych atrakcji turystycznych miasta. Gdy znajdziesz się już w Wenecji i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego udaj się jednak w pierwszej kolejności na Plac św. Marka. Wraz z przyległym do niego placykiem Piazzetta San Marco stanowią one serce Wenecji. To tutaj będziesz mógł podziwiać wspaniały Pałac Dożów i Bazylikę św. Marka, których widok zatrzymasz na nieco dłużej przystając w tym miejscu na łyk wspaniałego włoskiego espresso lub wyśmienitego cappuccino. Wenecja to również Bazylika San Giorgio Maggiore, Most Rialto i wiele, wiele atrakcji, których nie sposób tutaj wymienić. Nie zwlekaj więc i przybywaj do tego cudownego miasta. Wenecja zaprasza!

Autobus: Kraków → Wenecja
05 cze 09:45
Kraków
06 cze 02:45
Wenecja
z: MIS Krosno
od 500,00* PLN
05 cze 09:45
Kraków
06 cze 02:20
Wenecja przez Mestre
z: MIS Krosno
od 500,00* PLN
Autobus: Wenecja → Kraków
06 cze 20:00
Wenecja przez Mestre
07 cze 11:10
Kraków
z: Distribusion
od 277,33* PLN
06 cze 20:00
Wenecja przez Mestre, Dworzec główny, Venezia Mestre
07 cze 11:10
Kraków, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, ul. Bosacka 18
z: Sindbad
od 293,93* PLN
07 cze 16:30
Wenecja
08 cze 09:30
Kraków
z: MIS Krosno
od 534,04* PLN
07 cze 16:30
Wenecja przez Mestre
08 cze 09:30
Kraków
z: MIS Krosno
od 534,04* PLN
08 cze 03:00
Wenecja przez Mestre
08 cze 17:00
Kraków
z: Eurores
od 890,06* PLN
08 cze 03:00
Wenecja
08 cze 17:00
Kraków
z: Eurores
od 890,06* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Kraków → Wenecja
Popularne połączenia z przesiadką Wenecja → Kraków
Popularne połączenia z przesiadką  Kraków → Wenecja

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×