Reklama

Autobus Wenecja Warszawa: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Warszawa ↔ Wenecja
Przewoźnik Eurores
od 445,00* PLN
od 21h 15min
Przewoźnik Trans-Europa
od 450,00* PLN
od 22h 00min
Przewoźnik Deutsche Bahn
od 516,21* PLN
od 22h 50min

Autobus i autokar z Warszawy do Wenecji

Już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny i udaj się razem z nami w interesującą podróż po niezwykłych, europejskich miastach. Ta fascynująca wycieczka, która odbędzie się na trasie Warszawa – Wenecja na długo pozostanie w Twojej pamięci. Warszawa jako stolica Polski zachwyci Cię długą historią i swym szczególnym pięknym. W Wenecji będziesz miał okazję osobiście przekonać się o niepowtarzalnym uroku i wspaniałej atmosferze tego niezwykłego miasta. Choć to nie będzie krótka podróż, to przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu zachęca Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Warszawa jest stolicą Polski i największym miastem kraju z liczbą ludności, wynoszącą prawie 2 miliony mieszkańców. Jeszcze na etapie tworzenia polskiej państwowości Warszowa – bo tak brzmiała jej pierwotna nazwa – była niewiele znaczącą osadą. Jej ranga i uznanie wzrosły dopiero pod koniec wieku XVI, kiedy to za sprawą Unii Lubelskiej i poszerzenia granic Królestwa stała się doskonałym miejscem na stolicę kraju. Sprzyjało temu jej dogodne położenie oraz rezydencja Książąt Mazowieckich, która po dokonanej rozbudowie stała się siedzibą królów polskich. Nadanie Warszawie rangi stołeczności przyniosło miastu wiele wymiernych korzyści, spośród których wskazać należy na powstanie wielu ciekawych obiektów. To w ich kierunku skieruj swoje pierwsze kroki po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego. Oprócz Zamku Królewskiego i Kolumny króla Zygmunta III Wazy, wartymi obejrzenia są również: Zamek Ujazdowski, Pałac Kazimierzowski, Pałac Krasińskich i Kościół pod wezwaniem św. Kazimierza. To jedynie kilka spośród wielu warszawskich atrakcji, jednak nie sposób wymienić tu wszystkich. Warszawa to miasto, które musisz koniecznie odwiedzić.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Wenecją

Wenecja to jedno z najbardziej romantycznych miejsc nie tylko w słonecznej Italii, ale i w całej Europie. Miasto usytuowane jest w północnej części Włoch, na urokliwych wysepkach Morza Adriatyckiego, które połączone są licznymi kanałami i mostkami, stanowiącymi o jego uroku. Najsłynniejszym weneckim kanałem jest Canal Grande o długości prawie 4 kilometrów. Pływają po nim popularne tramwaje wodne, zwane vaporetto, jednak warto zdecydować się na rejs słynną, wenecką gondolą. W jego trakcie będziesz miał okazję zobaczyć Most Rialto, który jest jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków Wenecji, piękne pałace Ca’ d’Oro i Ca’ da Mosto oraz majestatyczną Bazylikę Santa Maria della Salute. Wenecja to jednak przede wszystkim Plac św. Marka, na którym warto przysiąść w jednej z licznych kafejek, aby przy włoskim espresso rozkoszować się wspaniałą atmosferą miejsca. Nie sposób oddać tu magii Wenecji i słowami opisać jej uroku, więc czym prędzej kup bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w jej kierunku.

Autobus: Warszawa → Wenecja
02 lip 04:00
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
03 lip 02:00
Wenecja
z: Trans-Europa
od 450,00* PLN
02 lip 22:00
Warszawa, Dworzec kolejowy Centralna
03 lip 20:50
Wenecja, Dworzec główny Santa Lucia
z: Deutsche Bahn
od 516,21* PLN
03 lip 00:30
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
03 lip 21:45
Wenecja
z: Eurores
od 445,00* PLN
04 lip 05:00
Warszawa
04 lip 19:40
Wenecja przez Port lotniczy Wenecja-Marco Polo (VCE)
z: BlaBlaCar
od 229,00* PLN
05 lip 22:00
Warszawa, Dworzec kolejowy Centralna
06 lip 20:50
Wenecja, Dworzec główny Santa Lucia
z: Deutsche Bahn
od 802,59* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×