Reklama

Autobus Wałbrzych Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Wałbrzych
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Kraków ↔ Wałbrzych. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Krakowa do Wałbrzycha

Jeśli chcesz miło i ciekawie spędzić czas, to już teraz zdecyduj się na rezerwację biletu na autobus dalekobieżny, dzięki któremu pokonasz trasę Kraków - Wałbrzych. Pierwsze z miast należy do jednego z najstarszych i najpiękniejszych w Polsce. Z całą pewnością zauroczy Cię ono wspaniałymi zabytkami i niezapomnianą atmosferą. Wałbrzych z kolei to urokliwie usytuowane miasto, którego główną atrakcją jest monumentalny Zamek Książ. To będzie podróż, która przebiegnie szybko, a jej czas umilą Ci komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu. Ruszaj w drogę.

Kraków to prawie 800-tysięczna stolica Małopolski, położona w południowej części Polski, nad rzeką Wisłą. Niedaleko stąd do Zakopanego, Wieliczki czy Oświęcimia, a więc miejsc szczególnych na turystycznej mapie kraju. Sam Kraków jest jednak miejscem wyjątkowym. Przyciąga turystów nie tylko licznymi zabytkami ale również niepowtarzalną, a wręcz magiczną atmosferą. Warto odkryć ją na żydowskim Kazimierzu i krakowskim Starym Mieście, które wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kazimierz to przede wszystkim piękne synagogi, w tym m.in. Synagoga Stara, Remu i Izaaka, wyjątkowa ulica Szeroka oraz Plac Nowy z najmodniejszymi pubami i kawiarniami. Stare Miasto to z kolei Rynek Główny z Sukiennicami, Wieżą Ratusza oraz majestatycznym Kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, zwanym potocznie Kościołem Mariackim. To właśnie z jego wieży rozbrzmiewa słynny Hejnał Mariacki, a wnętrza świątyni kryją największe dzieło Wita Stwosza – słynny Ołtarz Mariacki. Nie sposób wymienić tu wszystkich atrakcji Krakowa, więc nie zwlekaj dłużej i już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w jego kierunku. Kraków serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Wałbrzychem a Krakowem.

Wałbrzych jest jednym z najpiękniej usytuowanych miast województwa dolnośląskiego, obejmującego południowo-zachodnią część Polski. Jest on położony w Sudetach Środkowych, w Kotlinie Wałbrzyskiej, w otoczeniu malowniczych Gór Wałbrzyskich. Miasto stanowi więc doskonałą bazę wypadową do wycieczek po świetnie przygotowanych sudeckich szlakach górskich. Wałbrzych to również wspaniałe zabytki, a wśród nich trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce. Mowa tu o Zamku Książ, w stronę którego udaj się zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego. W skład tego pięknego zespołu rezydencjonalnego wchodzi m.in. Palmiarnia, będąca najstarszym tego typu obiektem w Polsce, pochodzącym z początków wieku XX. Będziesz miał tu okazję zobaczyć ponad 250 gatunków roślin z całego świata. Podczas pobytu w Wałbrzychu warto zwrócić uwagę na jego wspaniałe obiekty sakralne, wśród których znajdują się: majestatyczna Kolegiata Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i św. Aniołów Stróżów oraz Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej. To jedynie namiastka wałbrzyskich atrakcji, więc nie zwlekaj dłużej i przybywaj do tego pięknego miasta.

Autobus: Kraków → Wałbrzych
06 cze 17:10
Kraków
06 cze 21:40
Wałbrzych przez Świdnica
z: BlaBlaCar
od 33,00* PLN
07 cze 15:00
Kraków
07 cze 18:50
Wałbrzych przez Legnica
z: BlaBlaCar
od 37,00* PLN
10 cze 17:30
Kraków przez Balice
10 cze 21:20
Wałbrzych przez Szczawno-Zdrój
z: BlaBlaCar
od 41,00* PLN
Autobus: Wałbrzych → Kraków
07 cze 14:00
Wałbrzych przez Świdnica
07 cze 18:30
Kraków
z: BlaBlaCar
od 33,00* PLN
08 cze 03:00
Wałbrzych przez Bielawa
08 cze 07:15
Kraków
z: BlaBlaCar
od 40,00* PLN
08 cze 03:00
Wałbrzych przez Bielawa
08 cze 07:15
Kraków
z: BlaBlaCar
od 40,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Kraków → Wałbrzych
Popularne połączenia z przesiadką Wałbrzych → Kraków
Popularne połączenia z przesiadką  Kraków → Wałbrzych

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×