Reklama

Autobus Warszawa Wałbrzych: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Wałbrzych ↔ Warszawa
Przewoźnik EW-KA Bus
od 4,36* zł

Autobus i autokar z Wałbrzycha do Warszawy

Jeśli pragniesz zwiedzić miasta usytuowane w różnych województwach to jest to oferta skierowana właśnie do Ciebie. Nie zwlekaj ani chwili i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Wałbrzych -Warszawa. Dzięki podróży do Wałbrzycha będziesz mógł podziwiać piękno Sudetów. Warszawa z kolei zapewni Ci moc niesamowitych atrakcji. Atmosferą Wałbrzycha i Warszawy będziesz oczarowany. Podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu wprawią Cię w doskonały humor! Kup przewodnik i ruszaj w drogę.

Wałbrzych to miasto nad rzeką Pełcznicą, położone w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Miasto jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, akademickim i naukowym Polskiej Akademii Nauk oraz prężnie rozwijającym się ośrodkiem turystycznym. Rozwój Wałbrzycha jako centrum turystycznego wynika z jego malowniczego położenia, bodajże najpiękniejszego w całym województwie dolnośląskim. Miasto położone jest bowiem w Sudetach Środkowych, w niewielkiej Kotlinie Wałbrzyskiej, otoczonej Górami Wałbrzyskimi. Stanowi więc doskonałą bazę wypadową w Sudety, a niewielka odległość dzieląca miasto od Jeleniej Góry czy Wrocławia jeszcze zwiększa atrakcyjność miasta. Wałbrzych ze względu na swoją długą historię może poszczycić się też wspaniałymi zabytkami. Przekonaj się o tym osobiście i po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na Zamek Książ, główną atrakcję Wałbrzycha. Koniecznie odwiedź również wałbrzyski Rynek z piękną fontanną, a gdy poczujesz się nieco znużony wstąp do Książańskiego Parku Krajobrazowego. Wałbrzych serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Częstochową.

Warszawa to stolica Polski i jej największe miasto oraz ważny ośrodek gospodarczy, edukacyjny, kulturalny i polityczny. Warszawa leży nad Wisłą w centralnej części kraju, na Mazowszu. Pierwsze skojarzenie z Warszawą przywodzi na myśl jej symbol i jednocześnie najwyższy budynek miasta, czyli Pałac Kultury i Nauki. Jeśli przed rozpoczęciem spaceru po Warszawie pragniesz zorientować się nieco w położeniu, to ten właśnie symbol świetnie się do tego nadaje. Na jego 30. piętrze, znajduje się bowiem taras widokowy. To z niego zobaczysz m.in. wschodnią część miasta z czerwonymi dachami Starówki oraz obiektami, znajdującymi się na trasie Traktu Królewskiego, zachodnią z wysokimi, nowoczesnymi budynkami, stanowiącymi centrum biznesowe oraz południową z resztkami XIX-wiecznej Warszawy. Tak więc gdy znajdziesz się już w mieście i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, skieruj swe pierwsze kroki do Pałacu, aby w pierwszej kolejności ujrzeć Warszawę z lotu ptaka. Dzięki tej atrakcji, łatwiej Ci będzie podjąć decyzję, które miejsca w Warszawie stanowią dla Ciebie największą atrakcję. Warszawa serdecznie zaprasza!

*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×